پاسخ فیفا به احتمال تعویق رقابت‌های جام جهانی قطر

یک مقام فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به احتمال تعویق جام جهانی قطر به دلیل شیوع ویروس کرونا، واکنش نشان داد.

پاسخ فیفا به احتمال تعویق رقابت‌های جام جهانی قطر - FIFA's response to the possibility of postponing the Qatar World Cup competitions

پاسخ فیفا به احتمال تعویق رقابت‌های جام جهانی قطر – FIFA’s response to the possibility of postponing the Qatar World Cup competitions

به گزارش آسمونی : یکی از مسئولان فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا)، تلویحا احتمال تعویق رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به دلیل شیوع ویروس کرونا را منتفی دانست.

یک سخنگوی فیفا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا همه گیر ویروس کرونا می‌تواند باعث به تعویق افتادن جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر شود، اظهار داشت: فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) اطمینان دارد که راه حل‌هایی برای کاهش تأثیر شیوع ویروس جدید در تقویم مسابقات بین المللی فوتبال پیدا خواهد شد.

او ادامه داد: جامعه جهانی فوتبال روحیه عالی از همکاری، همبستگی و وحدت را نشان می‌دهد که به لطف همین روحیه، فیفا اطمینان دارد که راهکار‌هایی با همکاری فدراسیون‌ها برای کاهش تاثیر کووید ۱۹ بر فوتبال پیدا خواهد شد.

سخنگوی فیفا افزود: در تاریخ ۱۸ مارس، کارگروه فیفا برای نظارت بر اوضاع ناشی از ویروس کرونا ایجاد شد تا درباره رویکردی هماهنگ برای رفع پیامد‌های این بیماری همه گیر به خصوص روی تقویم فیفا، با هم همکاری کرده و به توافق برسیم.

در حال حاضر بیشتر مسابقات فوتبال به دلیل همه گیر شدن ویروس کرونا تعطیل شده است. در صورت از سرگیری تورنمنت‌ها، مسابقات باقیمانده تیم‌ها باید در مدت زمان کوتاهی برگزار شوند که این امر باعث تحمیل فشار زیاد بر بازیکنان و افزایش خطر آسیب دیدگی می‌شود.

5/5 ( 1 نظر )


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

نظر خودتان را ارسال کنید