چگونه با فرزند خود در مورد ویروس کرونا صحبت کنم ؟

چگونه با فرزند خود در مورد ویروس کرونا صحبت کنم ؟

والدین عزیز باید بدانید بچه ها بسیارحساس و لطیف هستند و روحیه ای آسیب پذیر دارند پس باید با احتیاط و زبانی مناسب حال آنها با آنان سخن گفت
چون سروکارت با کودک فتاد پس زبان کودکی باید گشاد

در ابتدا آگاهی خود را از ویروس بالا ببرید تا بتوانید به سوالات احتمالی فرزندتان پاسخ دهید خود پس در هنگام توضیح با آرامش سخن بگویید و نشانه های بیماری و روشهای انتقال را برایش توضیح دهید به آنها بگویید که شاید خود شما یا هر یک از اعضای خانواده نشانه‌های بیماری را که اغلب هم شبیه سرماخوردگی عادی یا آنفولانزاست، در خود احساس کنید، و نیازی نیست که از این احتمال ترس بی‌مورد به خود راه دهند.

والدین باید فرزندان خود را تشویق کنند که اگر حالشان خوب نیست یا بخاطر ترس ازاین بیماری  با آنها صحبت کنند و کمک بخواهند.

بزرگسالان باید این واقعیت را که کودکان ممکن است درمورد این بیماری عصبی و نگران باشند، درک نموده و با کودکان همدلی کنند. به فرزندان خود مرتباً اطمینان بدهید که بیماری کرونا برای افرادی پیش می آید که بی احتیاطی کرده و مسائل بهداشتی را رعایت نمیکنند ‌پس با رعایت موازین بهداشتی احتمال شیوع آن بسیارکم است.

همینطور می‌توانیم به کودکان یادآوری کنیم که کارهای موثر زیادی همچون شستشوی دائم دستها یکی از راههای پیشگیری است کار دیگری که ما می‌توانیم انجام دهیم این است که از و در خانه بمانیم، برای این است که به این ترتیب، در واقع از سایر افراد جامعه‌مان و هم ازخودمان مراقبت کرده‌ایم. یعنی این که ما به اطرافیان مان فکر می‌کنیم و اهمیت می‌دهیم.

سعی کنید با استفاده از نقاشی شرایط و راههای انتقال ویروس را به کودک خود توضیح دهیم لطفا در حضور بچه ها از شرایط و مسائل مربوط به بیماری و مسائلی که هضم آن برای سن بچه ها سنگین است صحبت نکنید و دیدن اخبار و شبکه های اجتماعی در زمانی باشد که متوجه نشود.

 

نوشته خانم سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی)

5/5 ( 1 نظر )


منبع : سبک زندگی آسمونی

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید