استفاده از 1500 نوع سلاح در کانادا ممنوع شد

نخست وزیر کانادا کمتر از دو هفته بعد از فجیع‌ترین کشتار در تاریخ این کشور، ۱۵۰۰ نوع سلاح گرم را ممنوع کرد.

استفاده از 1500 نوع سلاح در کانادا ممنوع شد - The use of 1500 types of weapons was banned in Canada

استفاده از 1500 نوع سلاح در کانادا ممنوع شد – The use of 1500 types of weapons was banned in Canada

به گزارش آسمونی : به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در مصاحبه‌ای تلویزیونی اعلام کرد، دولتش قانونی را از اول مه به تصویب رسانده که بر اساس آن استفاده، خرید و فروش، واردات و حمل ۱۵۰۰ نوع اسلحه کالیبر نظامی در تمامی کانادا ممنوع می‌شود.

وی گفت: سلاح‌های گرم که به منظور اهداف نظامی طراحی شده‌اند، هیچ جایی در جوامع ما ندارند. به همین خاطر، ۱۵۰۰ نوع از آنها را ممنوع کردیم. این سلاح‌ها برای کشتن تعداد زیادی افراد در کمترین زمان طراحی شده‌اند و جایی در کانادا ندارند.

ترودو ادامه داد: وقایع به وجود آمده نظیر کشتار اخیر در منطقه نووااسکوتیا، حمله به مرکز فرهنگی مسلمانان در کبک در سال ۲۰۱۷ و قتل عام در مدرسه پلی‌تکنیک در مون رئال در سال ۱۹۸۹، هیچ گاه نمی‌بایست اتفاق می‌افتادند.

نخست وزیر کانادا در کمپین انتخاباتی خود در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ این ممنوعیت را قول داده بود. نزدیک به ۴ کانادایی از هر ۵ کانادایی موافق این ممنوعیت هستند.

در ۱۸ و ۱۹ آوریل سال جاری، “گابریل ورتمن” ۵۱ ساله، متخصص پروتز دندان، با لباس مبدل پلیس ۲۲ تن از جمله یک پلیس را در منطقه نووااسکوتیا به قتل رساند که از این رویداد به عنوان بدترین آدم‌کشی با اسلحه در تاریخ کانادا یاد می‌شود.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ایسنا

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید