خطر بازگشت بحران ویروس کرونا گیلان را تهدید می‌کند

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان خطر بازگشت مجدد بحران کرونا در استان را مورد تأکید قرار داد و گفت: بارها نسبت به عادی شدن ترددها در بین مردم هشدار دادیم.

خطر بازگشت بحران ویروس کرونا گیلان را تهدید می‌کند - risk of returning Coronavirus crisis threatens Gilan

خطر بازگشت بحران ویروس کرونا گیلان را تهدید می‌کند – risk of returning Coronavirus crisis threatens Gilan

به گزارش آسمونی : محمدحسین قربانی افزود: با عادی شدن ترددها و حضور مسافران در گیلان، احتمال شیوع موج دوم کرونا در استان به وجود می‌آید. من بارها در این مورد هشدار دادم و هم‌اکنون نیز می‌گویم که اگر شرایط برای مردم عادی شود گیلان مجدداً با بحران شیوع گسترده کرونا روبه‌رو می‌شود.

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان ادامه داد: آمار ابتلای خانوادگی به ویروس کرونا در استان و گزارش‌هایی که در این مورد می‌رسد بسیار نگران‌کننده و جدی است. انجام دید و بازدیدهای دسته‌جمعی، شرکت در محافل و دیدارهای خانوادگی موجب شده ویروس کرونا در بین خانواده‌ها شیوع پیدا کند.

قربانی بیان کرد: کادر درمانی در ماه‌های اخیر فشار مضاعفی را تحمل کرده و حجم ورودی مبتلایان به بیمارستان‌ها خستگی آنان را دو چندان می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: توجه بیشتر و جدی مردم به بحث حفاظت شخصی و رعایت اصول بهداشتی در این برهه حساس زمانی لازم و ضروری است. به‌علت افزایش ترددها زنگ خطر شیوع موج دوم کرونا در استان گیلان به صدا درآمده است، بنابراین برای جلوگیری از وقوع آن همه باید وارد میدان شوند.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : همشهری آنلاین

نظر خودتان را ارسال کنید