قربانی : عادی نشان دادن شرایط برای مردم بحران‌زا است

نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت در گیلان با بحران‌زا خواندن عادی سازی شرایط برای مردم در واکنش به باز شدن مراکز اقتصادی در روزهای آینده گفت: سازمان بهداشت جهانی برای خروج از قرنطینه هیچ زمان‌بندی ندارد.

عادی نشان دادن شرایط برای مردم بحران‌زا است - Normal show conditions for the crisis people

عادی نشان دادن شرایط برای مردم بحران‌زا است – Normal show conditions for the crisis people

به گزارش آسمونی : محمدحسین قربانی درباره شرایط استان گیلان در مواجه با بیماری کرونا گفت: گیلان علیرغم اینکه کانون شیوع کرونا بود اکنون یک روند کاهشی را هم از نظر ورودی بیماران و هم از نظر افزایش ترخیصی و تعداد افراد فوت شده دارد که ناشی از تلاش سیستم بهداشت و درمان و همچنین ستاد مقابله با کرونای استان است.

وی درباره مدت زمان‌های اعلام شده توسط رئیس‌جمهور برای بازگشایی واحدهای اقتصادی و اصناف گفت: این ویروس هنوز هیچ پروتکل و زمانبدی مشخصی در هیچ کجای دنیا حتی در کشورهای توسعه یافته ندارد و سازمان جهانی بهداشت هم، چنین برنامه‌ای را اعلام نکرده است.

قربانی افزود: مضاف بر اینکه در کشور چین بعد از اینکه قرنطینه را برداشتند بعد از شیوع و پیک مجدد دوباره قرنطینه را اعمال کردند. مسئله‌ای که ما نگران آن هستیم این است که این روال که اعلام شده برای مردم عادی قلمداد شود که می‌تواند عامل بحران و خطر باشد.

وی با بیان اینکه همچنان باید پروتکل‌های رعایتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و بهداشت فردی و حداقل رفت‌و‌آمدها آن هم در شرایط ضرور در دستور کار همه مردم باشد، گفت: انجام این پروتکل‌ها برای این است که این ویروس رنگ، نژاد، سن و جنسیت نمی‌شناشد به همین جهت فقط وظیفه حاکمیت، دولت، مجلس و قوه‌قضائیه و دیگر نهادها مقابله با این ویروس نیست و مردم هم در خطر و خط مقدم مبارزه با این بیماری هستند و باید به وظیفه خودشان عمل کنند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی درباره باز شدن اصناف مختلف گفت: آزادی حوزه اقتصادی هم باید در شرایط خاص و با انجام پروتکل‌های وزارت بهداشت باشد و به این صورت نیست که همه چیز آزاد شده است و همه می‌توانند مثل شرایط عادی به کسب و کار بپردازند؛ همه باید پروتکل‌ها را رعایت کنند تا شرایط خوبی بر کشور حاکم شود.

وی درباره انجام تست کرونای خود و نتیجه آن گفت: دو بار تست کرونا داده‌ام که هر دوبار منفی بوده است.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ایلنا

نظر خودتان را ارسال کنید