اعلام وضعیت قرمز در تهران

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا گفت: اگر مردم رعایت نکنند، با بحران مواجه خواهیم شد و ممکن است مدیریت بیماری دشوارتر شود.

اعلام وضعیت قرمز در تهران - Announcing red state in Tehran

اعلام وضعیت قرمز در تهران – Announcing red state in Tehran

به گزارش آسمونی : جهانپور گفت: وجه تمایز بسیج ملی مقابله با کرونا در کشور ما با کشورهای دیگر، بهیارانی بودند که در خانه‌های سلامت خدمت می‌‌کردند. ما در تهران در خصوص غربالگری ضعف داریم و این به دلیل همان کمبود بهورز در پایگاه‌های شهری است.

جهانپور بیان کرد: اکثر بیمارستان‌های خصوصی ما در مرحله ورشکستی‌ هستند، پس تحت فشارهای اقتصادی پرستاران خود را تعدیل کردند. پرستارانی که تعدیل شده‌اند می‌توانند از بیمه بیکاری استفاده کنند. اگر این پرستاران در مقابله با کرونا به کمک ما بیایند، می‌توانند در جذب ۴۵۰۰ نفری متقاضی باشند.

جهانپور در ادامه گفت: ما در تهران ضعف‌هایی داریم. خلا خانه‌‌های بهداشت در تهران، باعث شد غربالگری در تهران خیلی سخت‌تر باشد. بنابراین از امکانات موجود و خانه‌های سلامتی که در اختیار شهرداری تهران است، استفاده می‌کنیم تا پوشش بیشتری را برای مردم تهران ایجاد کنیم. این قضیه قابل پیش‌بینی بود و همانطور هم شد.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا، گفت: خیلی از مناطق کشور در فاز طغیان هستند و وارد اپیدمی نشده‌اند. آمارهای چین به نظر می‌آید که یک شوخی تلخ با همه جهان است. اینکه که فکر کردیم این بیماری از آنفولانزا سبک‌تر است به خاطر آماری است که چین به دنیا داد و باید با تامل بیشتری درباره آنها صحبت کنیم. اینکه چین ادعا کرده است دوماهه اپیدمی را جمع کرده است، مورد شبهه است. برای ما بیش از دو ماه طول می‌کشد. به این زودی‌ها نمی‌توانیم وارد مرحله کنترل شویم. هشدارها بر سر جای خود باقی است و با اشتباهات کوچک می‌توانیم یک پیک دیگر را تجربه کنیم.

جهانپور با تاکید بر اینکه خبر خوشی فعلا برای مردم نداریم، افزود: تهران وضعیت قرمزی دارد. اگرچه با کاهش مرگ و میر در تهران روبرو بودیم، آن تهرانی بود که مردم در خانه مانده بودند، اما تهرانی که با بازگشت مسافران و آغاز تردد وسایل حمل و نقل مواجه شده است، در دو هفته دیگر مشکلات متفاوتی خواهد داشت و ما انتظار وضعیت بدتری را داریم. امیدوارم کسی با اظهارات رئیس جمهور به سمت بوشهر مسافرت نکند. این وضعیت‌ها شکننده است. ممکن است مناطقی باشد، اما برای دوری از چشم زخم ما آنها را اعلام نمی‌کنیم

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ایلنا

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید