رفع انواع لک های صورت با استفاده از کرم پودر دائم

لک های صورت همیشه آزار دهنده بوده اند. این موضوع حساسیت های زیادی برای خانم ها نیز ایجاد کرده است. برخی از این لک ها توسط هیچ روشی از بین نمی روند و گاهی فقط می توان با کمی آرایش آن ها را پنهان کرد. یکی از تکنیک هایی که برای از بین بردن انواع لکه های پوستی می‌توان استفاده کرد کرم پودر دائم می‌باشد. کرم پودر دائم یا bb glow  یک تکنیک برای از بین بردن لکه های صورت و صاف و روشن شدن پوست می‌باشد.

لک و اسکار های جوش و آکنه از شایع تر نوع لک های صورت محسوب می گردند. بسیاری از خانم ها در دوران بلوغ جوش و یا آکنه را تجربه کرده اند. تولید چربی بیشتر توسط پوست و بسته شدن منافذ صورت باعث ایجاد این عارضه ها می گردد.

کک و مک ها یکی دیگر از شایع ترین لکه های پوستی محسوب می گردند. این رنگدانه های تیره روی پوست درمان قطعی ندارند و معمولا با روش های به طور موقت کاهش پیدا می کنند . این نوع لک ها ارثی هستند و قرار گرفتن در معرض خورشید آن ها را تشدید می کند.

روش کار کرم پودر دائم

کرم پودر دائم با تکنیک میکرونیدلینگ انجام می‌شود و طرز کار آن به این صورت است که پیگمنت های طبیعی را به لایه پوست تزریق می‌کند. باید بدانید که به علت اینکه در این روش از سوزن های نانو استفاده می‌شود، هیچگونه خونریزی در زمان انجام این کار صورت نمی‌گیرد. نام دیگر این تکنیک مزووایت می باشد.هزینه انجام این روش بستگی به منطقه و نوع مواد مصرفی متفاوت است.

پس از استفاده از این روش شما نیازی به استفاده از کرم پودر به مدت 6 الی 8 ماه نخواهید داشت. کرم پودر دائم پوست شما را به میزان 2 الی 3 درجه روشن و شفاف می‌کند. در پاسخ به این سوال که آیا استفاده از این روش ضرر دارد ؟! باید بگوییم که خیر زیرا در حین انجام این روش مواد آبرسان نیز استفاده می‌شود که به جوانسازی و رفع چین و چروک و خشکی پوست نیز کمک می‌کند.

همانطور که اشاره کردیم کرم پودر دائم با استفاده از روش میکرونیدلینگ انجام می‌گیرد؛ خیلی از افراد ممکن است که میکرونیدلینگ را با مزونیدلینگ اشتباه بگیرند. در ادامه به بررسی هر یک از این تکنیک ها به طور جدا گانه خواهیم پرداخت. دقت کنید که این روش جهت داشتن ماندگاری بیشتر در چند جلسه انجام می گردد و تعداد جلسات با توجه به نوع پوست بعد از معاینه توسط متخص مشخصص می گردد.

مزایای کرم پودر دائم

این روش هیچگونه دردی را به دنبال ندارد و بعد از اتمام کار می توانید نتیجه را به خوبی مشاهده نمایید. از مزایای مهم این روش این می باشد که در کنار اینکه باعث بهبود لک های صورت می گردد ، چین و چروک های ریز ایجاد شده بر روی صورت را از با خنثی کردن رادیکال های آزاد و تحریک پوست جهت کلاژن سازی ، از بین می برد.

برخی گمان می کنند این روش مانند کرم پودر های آرایشی باعث بسته شدن منافذ پوستی می شود. در صورتی که اینطور نیست و مواد استفاده شده در این تکنیک اگر از کیفیت خوبی برخوردار باشند ، عوارضی ایجاد نمی کنند. این مواد با مواد آرایشی و میکروپیگمنتیشن متفاوت است. جهت کاهش عوارض این روش باید توسط متخصص ماهر انجام پذیرد.

میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ

میکرونیدلینگ یکی از راه های جوان سازی و ترمیم پوست با تحریک کلاژن سازی و ترمیم ساختار و کارکرد پوست آسیب دیده و تغییر یافته می‌باشد. در این روش از فرآیندهای ترمیم طبیعی خود بدن در جهت درمان استفاده می‌شود. میکرونیدلینگ با استفاده از سوزن های بسیار ریز میکروکانال های بسیار زیادی در پوست ایجاد می‌کند و مکانیکال پوست را تحریک می‌کند. انجام میکرونیدلینگ بدون درد و زخم می‌باشد و این روش هیچگونه عارضه جانبی ندارد. بعد از انجام این روش مقداری قرمزی بر روی پوست ایجاد می‌شود که این قرمزی بعد از چند ساعت بهبود پیدا می‌کند.

مزونیدلینگ شبیه به میکرونیدلینگ است با این تفاوت که عمق سوزن ها بسیار ناچیز می باشد.در روش مزونیدلینگ ابتدا کوکتل های مزوتراپی به عمق پوست نفوذ می کنند به این صورت چندین هزار سوراخ میکروسکوپی در سطح پوست ایجاد می شوند . سپس متخصص با توجه به هدف درمانی از ویتامین ها و کرم های موضعی خاص استفاده می کند که این سوراخ های ایجاد شده به افزایش اثرات آن ها کمک می کند. این روش به تنهایی برای از بین رفتن لک ها صورت کمک می کند و نتایج خوبی را برای برخی از افراد به دنبال داشته است.

نتایج میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ بعد از چند جلسه قابل مشاهده است . اما نتایج روش کرم پودر دائم بلافاصله بعد از جلسه اول قابل مشاهده است .اگر این روش، توسط افراد غیر متخصص انجام شود، باعث بروز التهابات و سوختگی‌هایی در سطح پوست می‌گردد.

 


نظر خودتان را ارسال کنید