تحصیل در هلند بدون مدرک زبان

آیا تحصیل در هلند بدون مدرک زبان ممکن است؟ همه ما می‌دانیم که یکی از ارکان اصلی مهاجرت موفق داشتن مدرک زبان و یا حداقل تسلط به زبان است. شاید برخی از کشورها ورود شما را برای تحصیل به صورت مشروط قبول کرده و به شما اجازه دهند بدون داشتن مدرک زبان وارد کشورشان شوید، اما لازمه ادامه تحصیل گذراندن دوره های زبان است. تحصیل در دانشگاه های هلند به زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی مقدور است، اما اینکه امکان تحصیل در هلند بدون مدرک زبان وجود داشته باشد تقریباً غیر ممکن است. متقاضیان تحصیل در هلند برای مقاطع مختلف مدارک متفاوتی را باید ارائه نمایند. به طور کلی مدرک زبان  مورد نیاز برای تحصیل در مقاطع مختلف در هلند به شرح زیر است:

مقطع لیسانس آیلتس ۶

مقطع فوق لیسانس آیلتس 6.5

مقطع دکترا آیلتس ۷

البته ناگفته نماند که در صورتی که نمره آیلتس شما در حد کمی پایین تر از سطح مورد نظر باشد، می‌توانید پذیرش مشروط گرفته و نمره خود را در کشور هلند به سطح مورد نیاز برسانید. اما توصیه ما این است که زبان را در کشور خودتان کامل کنید.

 

هزینه اقامت در هلند

 هزینه اقامت در هلند برای افراد مختلف متفاوت است. برای اقامت های مختلف در هلند باید هزینه های مختلفی را در نظر گرفت. روش های اخذ اقامت هلند در شش روش خلاصه می‌شود: اقامت از طریق کار، اقامت از طریق تحصیل، اقامت از طریق سرمایه گذاری، اقامت از طریق تولد، ازدواج و یا پناهندگی

موسسه حقوقی ملک پور در مورد پناهندگی هیچ گونه فعالیتی ندارد و مطالب صرفاً جهت آگاهی شماست.  هزینه اقامت از طریق کار یکی از مناسبترین انواع اقامت است، چرا که شما با پیشنهاد کار به هلند رفته و کافیست هزینه ویزا و بلیط رفت و حداقل چهار ماه زندگی در هلند را به همراه داشته باشید.

هزینه اقامت از طریق تحصیل کمی بالاست، چون شما علاوه بر هزینه های تحصیل باید هزینه برای حداقل یک سال زندگی را نیز به همراه داشته باشید.

 

ویزای تحصیلی هلند

تحصیل در کشور هلند متقاضیان زیادی دارد. قوانین تحصیل در کشور هلند به این صورت است که افراد اتحادیه اروپا و محدوده شنگن برای تحصیل در هلند نیاز به ویزای تحصیلی ندارند. اما افرادی که از خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل در هلند اقدام می نمایند حتماً باید پس از اخذ پذیرش تحصیلی، اقدام به اخذ ویزای تحصیلی هلند نمایند و برای این منظور ابتدا باید از سفارت هلند در کشور خود تقاضای وقت ویزای تحصیلی نموده و در روز مقرر با مدارک کافی به سفارت هلند مراجعه کنند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی هلند عبارتند از:

فرم تقاضای ویزا

مدرک زبان

نامه تمکن مالی از بانک

مدارک تحصیلی

نامه یا اجاره نامه از منزل یا هتل در هلند برای ورود

 

هلند

کشور پادشاهی هلند کشوری زیبا است که در شمال غربی اروپا قرار دارد.  پایتخت این کشور زیبا شهر آمستردام است. از شهرهای مهم هلند می‌توان به آمستردام، اوترخت، لاهه و نوتردام اشاره کرد. شهر نتردام دومین شهر بزرگ هلند و بزرگترین بندر اروپا است. کشور هلند به عنوان بزرگترین تاجر گل در دنیا شناخته شده است. یکی از تجارت های بزرگ کشور هلند پرورش گل است و به همین دلیل به سرزمین گلها نیز شهرت دارد. همچنین کشور هلند را به سرزمین آسیاب های بادی نیز می‌شناسند. کشور هلند از سمت جنوب با بلژیک، از غرب با دریا و از شرق با آلمان هم مرز است. زبان رسمی کشور هلند، زبان هلندی است که از شاخه‌های زبان آلمانی و از لحاظ ریشه‌ای از خانواده زبانهای دویچ است. مساحت این کشور زیبا 41.543 کیلومتر مربع و جمعیت آن حدود 16.570.613 نفر است. از دیگر قطب‌های اقتصاد هلند کشاورزی و دامداری است. مهاجرت به کشور هلند از طرق مختلفی از جمله کار، تحصیل، سرمایه گذاری و … امکانپذیر است.  برای دریافت اطلاعات و مشاوره رایگان در مورد هلند و راههای مهاجرت به هلند می توانید با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نمایید.

راه های ارتباط با مؤسسه حقوقی ملک پور

وبسایت های مؤسسه:

www.miemohajerat.com

 

شماره های تماس با مؤسسه:

شماره تماس دفتر تهران: 49076-021

021-49196000

شماره دفتر مرکزی وین: 0043720022199

شماره دفتر کانادا: 0018002421824

 


نظر خودتان را ارسال کنید