معرفی شرایط و بهترین راههای مهاجرت به کشور آلمان 2020-2021

مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان

کشور آلمان از نظام آموزشی رایگان ( نه تنها برای شهروندان آلمانی و شهروندان اتحادیه اروپا ) بلکه برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا برخوردار می باشد. شرایط تحصیل در آلمان برای ما ایرانیان بسیار مساعد است.. برخی از دانشگاههای آلمان در سطح بین المللی از اعتبار بسیار بالایی برخوردارند که لیست آنها را در قالب جدول زیر مشاهده می فرمایید :

 

شرایط تحصیل در آلمان را می بایست از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار دارد :

  • از لحاظ شهریه های دانشجویی
  • از لحاظ هزینه های زندگی
  • از لحاظ سطح دانشگاهها
  • از لحاظ بردن همسر یا فرزند با خود به آلمان
  • از لحاظ شانس پیدا کردن کار پس از تحصیل

و …

همانطور که گفته شد اگر تحصیل شما به زبان آلمانی باشد شهریه ای ( به غیر از هزینه ثبت نام در دانشگاه و سایر هزینه های جانبی که به 500 تا 700 یورو هم نمی رسد ) پرداخت نمی کنید. هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان نیز کاملا بستگی به متقاضی و لایف استایل او دارد اما به طور میانگین بهتر است در حدود 850 یورو در ماه برای این مسئله کنار گذاشته شود.

 

مهاجرت از طریق کار به آلمان

تقریبا غیر ممکن است که از طریق دریافت پیشنهاد شغلی شانس مهاجرت به آلمان از طریق کار را داشته باشید. اما خوشبختانه کشور آلمان به دلیل کمبود نیروی کار ماهر ، این شانس را به متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا قرار می دهد تا بدون داشتن جاب آفر به این کشور مهاجرت کاری داشته باشند. همانطور که قبلا گفته شد میزان نرخ بیکاری در آلمان بسیار پایین است و این کشور برای جبران کمبود نیروی کار ، تسهیلاتی برای مهاجرت کاری به این کشور تدارک دیده است. یکی از این تسهیلات « ویزای جستجوی کار یا اصطلاحا ویزای Job Seeker  آلمان » است.در صورت پیدا کردن کار در این بازه 6 ماهه می توانید اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل کنید و مقدمات اقامت دائم آلمان برای خود و خانواده تان را فراهم نمایید. شرایط اخذ ویزای جستجوی کار آلمان به شرح ذیل می باشد :

  • ارائه مدرک لیسانس از دانشگاههای آلمان یا دیگر دانشگاههای خارجی
  • سابقه کار به مدت حداقل 3 تا 5 سال مرتبط با رشته تحصیلی
  • تمکن مالی کافی برای حضور 6 ماهه در خاک آلمان
  • داشتن سن کمتر از 40 و بیشتر از 24 سال
  • مدرک زبان ب 1 آلمانی

 

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان»

بعنوان مثال خرید ملک یا ثبت شرکت یا خرید سهام در آلمان اگر حساب شده باشد، می تواند سود مناسبی را برای متقاضی به ارمغان بیاورد اما به خودی خود منجر به اخذ اقامت دائم این کشور نمی شود. در حال حاضر بهترین روش سرمایه گذاری در آلمان ، «‌ اقامت کار شرکت » می باشد. در این روش شما علاوه بر سرمایه گذاری و کسب سود ، می توانید موفق شوید که به اقامت دائم و نهایتا تابعیت و شهروندی آلمان نیز دست یابید. در روش کار شرکت شما ابتدا می بایست یک شرکت در آلمان ثبت کنید و در شرکت خود استخدام شوید

 

تا به اینجای کار بهترین روشهای مهاجرت به آلمان بعلاوه شرایط کلی هر روش را به شما عزیزان معرفی نمودیم و دریافتیم که شرایط مهاجرت از این سه روش به آلمان بسیار مساعد است و شما می توانید متناسب با شرایط ( سن ، هدف ، وضعیت تأهل ، میزان سرمایه ، میزان تحصیلات و میزان آشنایی با زبان آلمانی و … ) خود یکی از این روش ها را برای مهاجرت به این کشور بر گزینید.

مؤسسه حقوقی ملک پور با برند تجاری MIE اتریش در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی از بهترین دانشگاه های جهان و همچنین دریافت ویزای مختلف تحصیلی ، کاری ، سرمایه گذاری و … کشورهای مختلف خدمات بی نظیری ارائه می دهد و با پشتوانه بیش از یک دهه فعالیت در امر مهاجرت، در یک پروسه سیستماتیک و منظم از ابتدا تا انتهای مسیر موکلین را همراهی می کند.

 

وبسایت موسسهwww.malekpourlaw.com
شماره تماس دفتر تهران021491196000
شماره تماس دفتر وین0043720022199
شماره تماس دفتر کانادا0018002421824

 


نظر خودتان را ارسال کنید