جراحی بزرگ کردن سینه چگونه است و چه مراحل و عوارضی دارد؟؟

ماموپلاستی افزایشی یا جراحی بزرگ کردن سینه نوعی جراحی برای افزایش سایز سینه است. این جراحی از طریق قرار دادن ایمپلنت سینه در زیر بافت سینه یا عضله قفسه سینه انجام می شود. ماموپلاستی افزایشی راهی برای رسیدن به اعتماد به نفس بیشتر و همچنین ترمیم سینه در شرایط مختلف است. اگر تصمیم به انجام جراحی بزرگ کردن سینه دارید، بهتر است پیش از انجام آن از جوانب مختلف این جراحی آگاه شده و در جریان خطرات احتمالی، عواقب و مراقبت های بعدی آن را قرار بگیرید. در ادامه می خواهیم به شرح ماموپلاستی افزایشی بپردازیم.

ماموپلاستی افزایشی را چه افرادی می تواند انجام دهند؟

·        افرادی که سایز سینه آن ها بسیار کوچک است، سایز سینه هایشان با هم متفاوت است و یکی بزرگ تر از دیگری است.

·        افرادی که بعد از بارداری سایز سینه هایشان تغییر کرده است.
افرادی که بعد از جراحی، سینه هایشان دچار عدم یکنواختی شده است.

·        افرادی که به دلیل کوچک بودن سایز سینه و یا از دست دادن آن، اعتماد به نفس کمی دارند.

آمادگی قبل از ماموپلاستی افزایشی

·        پیش از انجام این عمل باید در مورد اندازه و ظاهر مورد نظر برای سینه های خود با جراح صحبت کنید. پزشک انواع ایمپلنت ها مانند صاف، گرد یا شکل قطره، نمکی یا سیلیکونی را به شما معرفی کرده و همچنین گزینه های موجود برای روش جراحی سینه را بررسی می‌کند. قبل از تصمیم به جراحی ماموپلاستی نکات زیر را در نظر بگیرید:

·        ایمپلنت سینه مانع از افتادگی سینه نمی شود و بهتر است برای اصلاح افتادگی سینه ها علاوه بر جراحی سینه لیفت سینه هم انجام دهید.

·        احتمال افتادگی ایمپلنت ها در طی جراحی سینه وجود دارد. علاوه بر این سینه ها دچار پیری شده و فاکتورهایی مانند افزایش یا کاهش وزن هم ممکن است ظاهر آن ها را تغییر دهد. همه این مسائل به انجام مجدد جراحی ماموپلاستی افزایشی منجر می شود.

·        بعد از انجام ماموپلاستی افزایشی، مراحل ماموگرافی هم پیچیده تر می شود و ممکن است علاوه بر ماموگرافی معمولی به یک عکسبرداری تخصصی‌تر هم نیاز داشته باشید.

·        بعضی از خانم ها بعد از انجام این جراحی ممکن است با بروز مشکل در شیردهی مواجه شوند. با این حال برخی دیگر از افراد به طور موفقیت آمیز به شیردهی ادامه می‌دهند و هیچ مشکلی هم پیدا نخواهند کرد.

·        در صورتیکه سیگار استعمال می کنید، باید پیش از انجام این جراحی آن را ترک کنید

·        بعد از انجام ماموپلاستی افزایشی از فردی بخواهید شما را به منزل رسانده و شب را در کنار شما باشد تا در صورت بروز هر اتفاق می تواند به آن رسیدگی کند.

نحوه انجام جراحی بزرگ کردن سینه

برای وارد کردن ایمپلنت سینه در طی این عمل، جراح برشی را در یکی از محل های زیر ایجاد می کند:

·        چین زیر سینه ها

·        زیر بغل

·        اطراف نوک سینه

بعد از اینکه برش ایجاد شد، جراح بافت سینه را از ماهیچه ها و همچنین بافت پیوندی قفسه سینه جدا می کند که این کار یک محفظه در پشت یا جلوی ماهیچه های خارجی دیواره قفسه سینه ایجاد می کند. در این مرحله جراح ایمپلنت را وارد محفظه به وجود آمده کرده و آن را در مرکز و پشت نوک سینه ها قرار می دهد. ایمپلنت های نمکی ابتدا به صورت خالی وارد شده و زمانی که در محل مناسب قرار گرفتند، با آب و نمک استریل پر می‌شوند. اما این در ایمپلنت های سیلیکونی برعکس است و از قبل با ژل پر شده‌اند.

سپس زمانی که ایمپلنت ها در جای مناسب قرار گرفتند، پزشک شکاف های ایجاد شده را با بخیه بسته و با کمک چسب جراحی آن را پانسمان می کند.

مراقبت های بعد از ماموپلاستی افزایشی

·        ممکن است تا مدتی احساس سنگینی و یا سرگیجه داشته باشید که این به خاطر تاثیر داروی بیهوشی است و در این شرایط بهتر است فردی به صورت ۲۴ ساعته همراه شما باشد.

·        در روزهای اول با مشورت جراح می توانید راه رفتن را شروع کنید. چون راه رفتن به بهبودی سریع تر به شما کمک می کند.

·        داروهایی که پزشک برای شما تصویب کرده است را در زمان معین استفاده کنید.

·        بهتر است رژیم غذایی خود را با نوشیدن مایعات شروع کنید و در این دوران مصرف سدیم را به حداقل ممکن برسانید.

·        در دوره ریکاوری بعد از ماموپلاستی افزایشی باید از بانداژ فشرده یا لباس‌های ورزشی استفاده کنید تا در حفظ بیشتر شکل ایمپلنت ها کمک کند.

·        جای زخم های ناشی از جراحی سینه باید خشک نگه داشته شود. چنانچه احساس خشکی در پوست سینه داشتید، می توانید از کرم مرطوب کننده استفاده کنید اما به طوری که وارد زخم ها نشود.

معمولاً تا چند هفته بعد از جراحی درد و تورم در ناحیه جراحی شده به وجود می‌آید. علاوه بر این احتمال کمبودی در این ناحیه هم وجود دارد. لازم است بدانید اسکار های ایجاد شده در طول زمان از بین می‌روند. اگرچه جای آن به طور کامل رفع نمی‌شود، اما جای نگرانی هم ندارد چون جای آن ها خیلی در دیدرس نخواهد بود.

یکی از مهم ترین مسائل در ماموپلاستی اجرا کردن توصیه‌های پزشک است. اگر از بخیه های غیر جذبی استفاده می کنید یا لوله ای برای تخلیه ترشحات در آن ناحیه قرار گرفته است، باید برای برداشتن آن ها مجدداً به پزشک مراجعه کنید. بروز قرمزی، گرمی در سینه ها و یا بروز تب نشانه عفونت است. پس در صورتی که با هریک از این نشانه ها روبه رو شدید، سریعا به پزشک مراجعه کنید.

عوارض جراحی بزرگ کردن سینه

·        بافت اسکار که شکل ایمپلنت سینه را تغییر می دهد

·        درد سینه

·        بروز عفونت پس از جراحی

·        تغییراتی در نوک سینه و از دست دادن حس در این ناحیه

·        افتادگی یا نشت ایمپلنت سینه

ممکن است مشکلاتی بعد ازجراحی بزرگ کردن سینه به وجود بیاید که برای اصلاح این موارد جراحی دیگر نیاز باشد تا در طی آن ایمپلنت ها برداشته شده یا جایگزین شوند. سازمان غذا و داروی آمریکا یک ارتباط احتمالی بین جراحی بزرگ کردن سینه و بروز لنفوم سلول های بزرگ یا سرطان نادر سیستم ایمنی بیان کرده است. طبق گفته های این سازمان، خانم هایی که جراحی بزرگ کردن سینه انجام می دهند، بیشتر از سایر افراد در معرض این نوع سرطان قرار دارند. اگرچه هنوز در این مورد به نتیجه قطعی و ثابتی نرسیده اند و برای درک بیشتر ارتباط این نوع سرطان با ماموپلاستی افزایشی به تحقیقات بیشتری نیاز است. به منظور انجام انواع عمل زیبایی که توسط دکتر ابراهیمی انجام می شود میتوانید از سایت تاپ کلینیک دیدن کنید.

تاپ کلینیک


نظر خودتان را ارسال کنید