رسمی ؛ یورو و کوپا آمریکا 2020 یک سال به تعویق افتاد

به گزارش ورزشی آسمونی ، با یکه تازی کرونا در کشور های اروپایی ، ترس همگانی ایجاد شده باعث شده است تا بسیاری از مقامات کشور های حاضر در اروپا دستور به ایجاد قرنطینه و جلوگیری از برگزاری هر گونه اجتماعات دهند . یکی از ورزش هایی که تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته است فوتبال است که اکنون تمامی لیگ های مهم اروپا به تعویق افتاده است .

حال آخرین خبر ها حاکی از آن است که روز گذشته 55 عضو اتحادیه یوفا طی برگزاری ویدیو کنفرانسی ، جلسه ای را برگزار کردند و تصمیمی بسیار مهم را برای به تعویق انداختن یورو 2020 گرفتند . این تصمیم نه تنها به دلیل شیوع ویروس کرونا بلکه برای به اتمام رسیدن لیگ های اروپایی که اکنون به تعویق افتاده اند ، رخ داده است تا این رقابت ها در زمان های فیفا دی برگزار شده و به بازی های باشگاهی آن ها آسیبی وارد نشود .

طبق تصمیمی که گرفته شده است یوفا می خواهد از کشورهایی که لیگ خود را تعطیل کرده اند و باعث به عقب افتادن رقابت های یورو شده اند قرامتی سیصد میلیون یورویی را دریافت کند تا از آن برای برگزاری مسابقات در تابستان سال 2021 استفاده کرده و رقابت های یورو را بدون مشکل برطرف کند .

علاوه بر این رقابت های لیگ اروپا و لیگ قهرمانان نیز کمی به تعویق افتاده است و قرار است رقابت ها در روز های 4 و 7 تیر برگزار گردد . از سوی دیگر به همین دلیل ، رقابت های کوپا آمریکا که قرار بود در خرداد ماه سال 99 برگزار شود ، به تعویق خواهد افتاد و به نظر می رسد تا پایان رقابت های باشگاهی شروع نخواهند شد . به این ترتیب کنفدراسیون فوتبال آمریکا جنوبی اعلام کرده است که رقابت های کوپا آمریکا در سال 2021 بین تاریخ یازدهم ژوئن تا یازدهم جولای در کشور های آرژانتین و کلمبیا برگزار خواهد شد .

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ورزشی آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید