بهترین جاهای دیدنی اصفهان و استانبول، دو مقصد پرطرفدار ایرانی و خارجی

در این مقاله درباره بهترین جاهای دیدنی استانبول و شهر اصفهان صحبت خواهیم کرد پس اگر بدنبال بهترین مکان های دیدنی این دو شهر هستید تا آخر این مقاله از مقالات وب سایت سفر و گردشگری تاپ توریست با ما همراه باشید تا شما را با بهترین جاهای تفریحی و دیدنی این دو شهر آشنا کنیم

دیدنی های استانبول

ترکیه کشوری اوراسیایی می باشد که بخش بزرگ این کشور یعنی آناتولی یا آسیای کوچک در جنوب غرب آسیا و خاورمیانه واقع شده است و بخش کوچکی نیز به نام تراکیه در منطقهٔ بالکان (منطقه‌ای در جنوب شرق اروپا) قرار دارد . این کشور از مرز شرق با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان (نخجوان)، ارمنستان ، و گرجستان ؛ و از جنوب شرقی با عراق و سوریه ؛ و در شمال غربی (بخش اروپایی) با بلغارستان و یونان همسایه است. همچنین این کشور از شمال با دریای سیاه، از غرب با دو دریای کوچک مرمره و اژه، و از جنوب غرب با دریای مدیترانه مرز آبی دارد. دو تنگه راهبردی بسفر و داردانل نیز در اختیار ترکیه است.

بزرگ ترین شهر این کشور استانبول می باشد . استانبول یکی از بزرگترین شهرهای این کشور است.استانبول تنگهٔ بسفر دو قاره آسیا و اروپا را از یکدیگر جدا می‌کند و تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد

اگر برای سفر به این کشور و شهر زیبای استانبول را در نظر گرفته اید، پیشنهاد می کنم که حتما از جاهای دیدنی استانبول دیدن کنید تا بتوانید با تاریخی دیدن جاهای دیدنی این شهر زیبا از جمله مسجد ایا صوفیه، قلعه روملی، کاخ توپکاپی مساجد و موزه های جذاب این شهر پر گردشگر بیشتر آشنا شوید.

 

دیدنی های اصفهان

سفر های بهاری بهترین زمان برای گردش در ایران است. و شهر زیبا و تاریخی اصفهان بهترین بهترین مقصد برای سفر در فصل و بهار و تابستان است . هرچند جاهای دیدنی اصفهان مثل سی و سه پل، میدان نقش دنیا، قصر چهلستون، عالی قاپو، منارجنبان و… شهرت دارد اما این استان که از یک سو بیابانی و نیمه بیابانی و از سوی دیگر کوهستانی است جاذبه هاي طبیعی بسیاری دارد که کمتر شناخته شده، کویرها و روستاهای کویری زیبا و آرام، غار ها، آبشار ها، باتلاق ها و رود هاي اصفهان هم بسیار دیدنی است.

چند کیلومتری مانده به کاشان شهر هاي کوچک قمصر و نیاسر با باغ ها و عرقیات و گلاب شان زبانزد ناب و عامند.

روستای زیبای مشهد اردهال آرامگاه شاعر بلند آوازه معاصر سهراب سپهری و روستای سرخ ابیانه نیز در همین مسیر و نرسیده به کاشان واقع شده اند که می‌توانید پیش از رسیدن به شهر اصفهان از انها بازدید کنید.

بهتر است حداقل یک روز کامل رابه دیدن جاهای دیدنی کاشان اختصاص دهید. منزل هاي تاریخی کاشان، حمام و باغ فین و کویر هاي اطرافش مثل کویر مرنجاب و دریاچه نمک را ندیده نگذارید.

برای اقامت در کاشان هم میتوانید سراغ هتل بروید و هم مهانسرا هاي سنتی که فضایی ایرانی، خاطره انگیز و بسیار دلنشین دارند.

در مسیر کاشان به نطنز هم یک اکوکمپ کویری زیبا و مجهز درروستای متین آباد واقع شده که می‌توانید اقامتی ناب را در آن ودر دل کویر تجربه کنید.

اگر به سوی کویر مرنجاب بروید یک کمپانی خصوصی حجره هاي کاروانسرای مرنجاب را کمی مرتب و تجهیز کرده و میتوانید اقامتی تاریخی را تجربه کنید.

شهر اصفهان دارای اماکن اقامتی بسیاری است از هتل هاي بسیار شیک و مجلل تا هتل هاي سنتی و مهمانسرا هاي ارزان، اگرهم ترجیح می‌دهید برای چند روزی که در اصفهان هستید منزل اجاره کنید باید سراغ بنگاه هاي معاملات ملکی بروید.

برای بازدید کامل از جاذبه هاي تاریخی شهر اصفهان دو روز کامل باید وقت بگذارید.
در محاسبات تان ترافیک سنگین اصفهان و شلوغی بیش از حد اماکن تاریخی را فراموش نکنید. خوردن بریونی و دوغ و گوش فیل را فراموش نکنید.

اما دیدنی هاي اصفهان فقط در کاشان و اصفهان خلاصه نمیشود. اگر اهل طبیعت گردی هستید میتوانید یک روز کامل رابه دیدن جاذبه هاي طبیعی اطراف سمیرم اختصاص دهید.

دو آبشار بسیار زیبا و منحصر به فرد سمیرم و آب ملخ را حتماً مشاهده نمایید. البته آبشار سمیرم به علت آسانی دسترسی احتمالا شلوغ خواهد بود اما آبشار آب ملخ خلوت تر، زیباتر و منحصربه فردتر است.

اگر اهل ماجراجویی هستید حتماً غار پلنگ را در ۱۲ کیلومتری شهر کمه از توابع سمیرم مشاهده نمایید.

 

برای ورود، دهانه غار را باید بطور خزیده طی کرد و پس ازآن وارد محوطه بزرگی می‌شوید، طول غار حدود ۹۵ متر است، صخره هاي داخلی غار به شکلی انسان رابه درون آن هدایت می‌کنند که گویی شخصیت مهمی در انتهای آن به انتظار ایستاده است

 

هرچند از نظر علمی هیچ توجیهی برای این افسانه مردم محلی مبنی بر سنگ شدن پلنگ آدمخوار وجود ندارد اما تخته سنگ بزرگی در انتهای غار موجود است که به شکل پلنگی عظیم الجثه در حالت خوابیده است.

یکیدیگر از جاهای بسیار دیدنی اصفهان که ملغمه اي از جاذبه هاي فرهنگی، تاریخی و طبیعی است روستای کویری ورزنه است. زنان این روستا بر خلاف جاهای دیگر ایران همیشه چادر سفید سر میکنند.

ارگ قورتان در نزدیکی ورزنه یکی از بزرگترین ارگ هاي ایران است که هنوز مردم در آن سکونت دارند و نیز تپه ماسه هاي طلایی و بکر ورزنه ارزش طی مسافت ۱۰۰ کیلومتری اصفهان تا ورزنه را دارد.

باتلاق گاوخونی در نزدیکی ورزنه قرار دارد اما یادتان باشد که برای دیدنش نروید چون در حال حاضر به خاطر بسته بودن آب زاینده رود خشک است.

 

سخن آخر

مجله گردشگری تاپ توریست به شما کمک می‌کند تا با دیگر جاهای دیدنی ایران و ترکیه بیشتر آشنا شوید و گشت ‌و گذار جذابی را تجربه کنید. همچنین برای آشنایی با سایر جاهای دیدنی ایران و نقاط دیگر جهان  وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست ( toptourist.ir  ) شما را همراهی خواهد کرد.


نظر خودتان را ارسال کنید