بیوگرافی دکتر مینو محرز + مبتلا شدن او به کرونا

دکتر مینو محرز-dr minoo mohraz

دکتر مینو محرز-dr minoo mohraz

خانم دکتر مینو محرز، استاد دانشگاه و رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران است. در ادامه بیوگرافی و خبرهایی از او در رابطه با مبتلا شدنش به ویروس کرونا را ببینید.

ابتلای دکتر مینو محرز به ویروس کرونا:

تاریخ ۲۲ اسفند خبری در رسانه ها منتشر شد مبنی بر اینکه دکتر مینو محرز هم به کرونا مبتلا شد.
گفته شد تست استاد دکتر مینو محرز نیز مثبت شده است. اما حال عمومی ایشان خوب گزارش شده است و بنا شده در منزل، قرنطینه شوند.

بعد از چند روز این استاد گرامی با انتشار ویدئویی گفت که سلامت است و بعد از نشانه هایی از ویروس کرونا، تصمیم گرفت در منزل بماند.

وی بارها با برنامه های مختلف تلویزیونی از مردم می خواست که بخاطر شیوع کرونا، در منزل بمانند و نکات بهداشتی را رعایت کنند.

بیوگرافی دکتر مینو محرز

بیوگرافی دکتر مینو محرز

مینو محرز در سال ۱۳۲۴ در تهران زاده شد. او در سال ۱۳۴۲ از دبیرستان فارغ‌التحصیل شد و در همان سال رشته پزشکی را در دانشکده پزشکی دانشگاه تهران آغاز کرد.

وی بعد از اتمام دوره عمومی در سال ۱۳۴۹ در رشته تخصصی عفونی ادامه تحصیل داد و در سال ۱۳۵۲ موفق به اخذ مدرک در رشته تخصصی عفونی از دانشگاه تهران (دانشگاه علوم پزشکی تهران کنونی) شد.

او عضو هیئت علمی و استاد بازنشسته گروه عفونی در بخش عفونی بیمارستان امام خمینی است.

مینو محرز پزشک، رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران (IRCHA)، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و عضو فرهنگستان علوم پزشکی ایران است. وی متخصص بیماری‌های عفونی است و زمینه اصلی فعالیتش ایدز می‌باشد.

او به عنوان کارشناس سازمان جهانی بهداشت دربارهٔ بیماری ایدز در ایران و منطقه مدیترانه شرقی پژوهش می‌کند و از سال ۱۳۹۴ که مرکز تحقیقات ایدز ایران (IRCHA) راه اندازی شد ریاست آن را بر عهده دارد. مرکز تحقیقات ایدز، نهاد پیشروی ایران در زمینهٔ پژوهش‌های پایه‌ای و مبتنی بر جامعه دربارهٔ HIV/AIDS در ایران است.

مینو محرز دو کتاب تألیف و چهار کتاب در زمینه پزشکی ترجمه کرده‌است و ۴۱ مقاله در نشریات فارسی و ۶۰ مقاله در نشریات بین‌المللی منتشر کرده‌ است و عضو گروه تدوین کننده دستورالعمل درمانی (گاید لاین)های کشوری است.

جایزه‌ها و افتخارات دکتر مینو محرز :

جایزه ملی علامه طباطبایی (دوره سوم در سال ۱۳۹۳)
تقدیرنامه از دانشگاه علوم پزشکی تهران برای مشارکت در برنامه‌های آموزشی
تقدیرنامه از رئیس بیمارستان امام خمینی به جهت کوشش در امر آموزش
پزشک نمونه از طرف سازمان نظام پزشکی
تقدیر از طرف وزیر بهداشت به پاس تلاش در برگزاری آزمون‌های رشته‌های تخصصی
رتبه اول در پانزدهمین جشنواره رازی (مرکز تحقیقات ایدز ایران)

5/5 ( 1 نظر )


منبع : چهره های معروف آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید