بهترين مدل جراحی زیبایی بينی

داشتن بینی فانتزی یکی از خواسته هایی است که بیماران زیادی به خصوص خانم ها از  ما (دکتر کمال هادی) درخواست دارند. به عنوان دکتر متخصص در بیماری های مربوط به گوش، حلق و بینی سال هاست در زمینه انجام عمل جراحی زیبایی فعالیت داریم، داشتن بینی فانتزی و عروسکی را به همه پیشنهاد نمی دهیم. با اینکه مدل بینی فانتزی سربالا، مدل بینی نیمه فانتزی، مدل بینی فانتزی عروسکی در بین جوانان بسیار رایج شده است اما به دو دلیل نمی توان چنین مدل هایی را برای همه پیاده نمود.لازمبه ذکر است دکتر کمال هادی بهترین جراح بینی گوشتی درتهران نیز می باشد.

اولین دلیل این است که عمل جراحی بینی در مدل فانتزی که با زاویه بینی و لب بیش از ۱۰۵ درجه و قوسی با فاصله بیش از دو میلی متر از خط سوپراتیپ به ریشه بینی تعریف می شود، منجر به کم شدن اثر تشکیلات داخل بینی روی هوای استنشاقی شده در نتیجه بیمار دچار ترشحات پشت حلق و برونشیت خواهد شد. دومین دلیل این است که داشتن بینی با تعریف فوق ممکن است نسبت به صورت کوچک و نامتناسب باشد. ما(دکتر هادی) معتقد هستیم که زیبایی در تناسب است و برای فردی که اعضای صورت بزرگی دارد. داشتن بینی کوچک زیبا نخواهد بود. دکترکمال هادی بهترین جراح بینی در تهران می باشند که با هزاران نمونه کارهای مختلف میتوانید در گوگل نام ایشان را جستجو کنید و وارد وب سایت شخصی ایشان شوید .

از این رو می توان گفت بهترين جراح بيني فانتزي فردی است که علاوه بر اینکه به کار خود اشراف کامل دارد با این حال دست به انجام عمل زیبایی که به صلاح بیمار نباشد نمی زند.

مدل بینی فانتزی

بینی مدل فانتزی یک مدل زنانه است که تعریف آن در پاراگراف قبلی ذکر شده است یکی از زیباترین انواع مدل های جراحی زیبایی بینی است. اما نمی توان گفت که این مدل روی بینی همه افراد قابل پیاده سازی می باشد، زیرا آنچه که مد نظر ما است نخست تندرستی و سلامتی بیمار که در اینجا با تنفس خوب تعریف میشود، است. و در درجه دوم زیبایی صورت است که بینی جزیی از آنست و باید متناسب چهره باشد.

بینی نیمه فانتزی

بینی نیمه فانتزی که با زاویه بینی و لب ۱۰۵ درجه و قوسی با فاصله یک تا دو میلی متر از خط سوپراتیپ به ریشه بینی تعریف می شود. بینی نیمه فانتزی زنانه می باشد و اکثر آقایون علاقه دارند که بینی آنها به شکل طبیعی عمل جراحی شود. برای مشاهده نمونه کارهای دکتر کمال هادی میتوانید وارد وب سایت ایشان شوید.

بینی فانتزی عروسکی

بینی عروسکی که بعضی آن را بینی کارتونی می گویند، در فیلمهای کارتونی و انیمیشن دیده می شود. حتما تا به حال انیمیشن های اروپایی را دیده اید که در آنها کاراکترها بینی هایی باریک دارند که قوس پشت بینی آنها بسیار زیاد است. پره های بینی به شکل مثلث هستند و نوک بینی بسیار بالا است. از آنجایی که الگوی اکثر بیماران برای انجام عمل زیبایی نژاد اروپایی است بیشتر خانم های ایرانی علاقه دارند که بینی آنها کوچک بوده و به اصطلاح عروسکی باشد. در نژاد ایرانی بینی نسبت به دیگر اجزای صورت بزرگتر است و داشتن بینی کوچک و متناسب با دیگر اعضای صورت، زیبایی و جذابیت خانم های ایرانی را افزایش می دهد. جالب است بدانید در نژاد جنوب شرقی آسیا تا کره و ژاپن در شرق  خانم ها بیشتر بینی خود را بزرگ می کنند تا با دیگر اعضای صورت آنها همخوانی داشته باشد و زیباتر شوند. به نظر می رسد ایجاد تناسب در صورت اصلی ترین دلیل انجام عمل زیبایی بینی باشد. بینی عروسکی نسبت به بینی فانتزی کوچکتر است و نوک آن بیشتر بالا برده می شود. قوس روی تیغه بینی بیشتر از بینی فانتزی است.  و از همه مهمتر باریکی بینی (باریکی پشت بینی که مردم به غلط آن را تیغه بینی می گویند)و علت اصلی مشکل تنفسی این گروه بیماران است.

اما آیا داشتن چنین بینی با صورت بیمار تناسب دارد؟ آیا بعد از کوچکتر کردن بینی تا این اندازه تنفس بیمار با اختلال روبرو نمی شود؟ اینها سوالاتی است که باید قبل از انتخاب مدل عروسکی برای جراحی بینی جواب داده شوند.

اگر از جمله افرادی هستید که بینی شما گوشتی است باید از داشتن مدل فانتزی عروسکی منصرف شوید

فرق بین بینی عروسکی با فانتزی

بینی عروسکی، بینی نیمه فانتزی زنانه و مدل بینی فانتزی همگی مدل های جراحی زیبایی بینی است که توسط بیمار انتخاب می شوند. همه این مدل ها دارای چند ویژگی مشترک هستند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم نمود.

  • نوک بینی در این مدل ها رو به بالا طراحی می شود و زاویه بینی و لب بیش از ۱۰۵ درجه است
  • قوس پشت بینی (که به غلط تیغه بینی گفته می شود) بیش از دو میلی متر از خط سوپرا تیپ به ریشه بینی فاصله .
  • پره های بینی بیش از اندازه کوچک هستند.
  • این مدل ها در صورت های کشیده و استخوانی (تیپ اسکاندیناوی، سوئدی، نروژی) ترکیب چهره را قشنگ می کند.
  • در بینی عروسکی بدنه و پشت بینی باریکتر از بینی فانتزی است و مشکلات تنفسی در آن ها (بینی عروسکی) بیشتر مشاهده می شود.

تفاوت اصلی بین تمامی مدل های عمل زیبایی بینی در میزان سر بالا بودن، قوس روی پشت بینی(که به غلط تیغه بینی گفته می شود)، کوچک بودن بینی و جمع کردن پره های بینی است. ما(دکتر کمال هادی) اعتقاد داریم که اولویت اصلی در انجام عمل زیبایی بینی سلامت ساختار بینی و تنفس درست با بینی است؛ چرا که اولین وظیفه بینی رساندن هوایی مرطوب و گرم به ریه ها می باشد و اگر در این روند مشکلی ایجاد شود عمل جراحی بینی شکست خورده تلقی می شود حتی اگر بیمار از نظر ظاهری بسیار زیبا شده باشد. ما معتقد هستیم زیبایی در تناسب و هماهنگی اجزاء مختلف صورت است و بهتر است قبل از انتخاب مدل بینی برای جراحی تناسب آن با صورت را مورد توجه قرار دهید.

مدل بینی طبیعی

در مدل بینی طبیعی عمل جراحی باید به گونه ای انجام شود که با دیگر اجزاء چهره متناسب و هارمونیک باشد به عبارتی هماهنگ با بقیه صورت باشد و در صورت بنشیند. عمل جراحی زیبایی بینی باید سرانجام صورت بیمار را از آنچه که هست زیباتر کند.  مدل بینی طبیعی یعنی در حین زیبا بودن و تنفس راحت و چهره ای زیباتر از قبل و اگر دو سال بعد از عمل شخصی که بیمار را برای اولین بار ملاقات می کند، متوجه عمل بینی نشود. به قولی بیمار سرجیکال نوز نداشته باشد. در مدل بینی طبیعی بلندی بینی تقریبا یک سوم بلندی صورت از رستنگاه مو تا برجستگی چانه می باشد. در بینی طبیعی اندازه فاصله نوک بینی تا صورت ۵۰ تا ۶۰ درصد بلندی بینی است و زاویه بینی و لب در آقایان ۹۰ تا ۹۵ درجه و در خانم ها ۹۵ تا ۱۰۵ درجه است. همچنین در بینی طبیعی پشت بینی در آقایان از سوپراتیپ تا ریشه بینی بدون قوس است، حتی میتواند شکلی کاملا ایرانی دارای اندکی برجستگی باشد اما در بانوان قوسی ملایم در روی پشت بینی وجود دارد که نسبت به چهره فرد میزان قوص متغیر میباشد، تا اندازه ای که در منظر سه رخ خط ابرو به پشت بینی بدون شکست است. پهنای قاعده بینی به طور طبیعی تقریبا به اندازه یک پنجم پهنای صورت، یا معادل اندازه یک چشم است. ما(دکتر کمال هادی) معتقدیم بهترین نوع عمل جراحی زیبایی بینی مدل طبیعی است، زیرا در این مدل، بینی از زیر مثلثی شکل، سوراخ های بینی تقریبا مشابه و مساوی هستند. بیمار با داشتن بینی طبیعی عمری با آن زندگی خواهد کرد.

 

عوارض جراحی بینی

ما (دکتر هادی) به عنوان جراح زیبایی بيني که سال ها در زمینه جراحی زیبایی فعالیت داشته ایم معتقد هستیم که قبل از انجام عمل بینی باید به بلوغ کامل فکری رسیده باشید و اگر مدل فانتزی را برای انجام عمل زیبایی انتخاب می کنید روی انتخاب خود مطمئن باشید.

  • از مهمترین دلایلی که افراد بعد از انجام عمل بینی فانتزی پشیمان می شود این است که سال ها است که در اروپا و آمریکا بینی فانتزی و عروسکی مد نیست. امروزه ملاک های زیبایی روی تناسب اعضا با صورت پایه ریزی می شود. افرادی به عنوان زیباترین زن و مرد دنیا انتخاب می شوند که در بین اعضای صورت آنها تناسب وجود دارد و بینی فانتزی با نژاد آریایی تناسب چندانی ندارد. قبل از انجام عمل بینی فانتزی ابتدا باید مد روز دنیا بررسی کنید سپس دست به انجام آن بزنید.
  • از دیگر افرادی که از انجام عمل بینی فانتزی پشیمان می شوند افرادی هستند که به دلیل کوچک کردن بیش از اندازه دریچه های داخلی و خارجی بینی، تنفس برای آنها مشکل شده است. از انجام عمل زیبایی بینی باید انتظار منطقی داشته باشید. بینی خود را به اندازه ای کوچک نمایید که برای تنفس مشکلی ایجاد نشود
  • یکی دیگر از عوارض کوچک کردن بیش از اندازه بینی تنفس صدادار است.


نظر خودتان را ارسال کنید