لیست وظایف پرستار در منزل

به دلیل تغییر در سبک زندگی امروزه بسیاری از والدین برای فرزندان و یا پدران و مادران سالمند خود از پرستار کودک و پرستار سالمند استفاده میکنند. پرستار در منزل دارای وظایفی میباشد که شما در هنگام استخدام آنها باید آن را بدانید که در این مقاله جمع آوری شده است.

وظایف پرستار در منزل بسیار گسترده می باشد. مسئولیت پرستار ممکن است شامل خرید مواد غذایی و یا تمیز کردن منزل و یا کمک به سالمند در انجام کارهای روزمره و یا تنظیم دارو های سالمند و غیره باشد.

از آنجا که هیچ دو سالمندی نیاز یکسان ندارند و نیازهای هر فرد متفاوت خواهد بود. با این وجود پرستار در منزل دارای وظایفی میباشد که هنگام انتخاب پرستار باید آن را مد نظر قرار دهید .

وظایف و مسئولیت های پرستار در منزل

1. مراقبت شخصی

یکی از بزرگترین مسئولیت های یک پرستار سالمند در منزل شامل برخی از کارهای شخصی شامل استحمام ، نظافت و پوشیدن لباس است.

مانند برخی از افراد سالمند از نظر تحرک مشکلاتی دارند و برای رفتن به سرویس بهداشتی (توالت) نیاز به کمک دارند یکی دیگر از وظایف پرستاران در منزل کمک به چنین افرادی است.

2. تهیه غذا

تهیه غذا فقط به پخت و پز محدود نمی شود. پرستاران باید بتوانند از تهیه وعده های غذایی فراتر روند. پرستار در منزل بایستی وسایل غذایی را تنظیم نمایند و از سالم بودن آنها اطمینان داشته باشد.

پرستار سالمند در منزل وظیفه آشپزی غذا ، تغذیه سالمند در صورت لزوم ، تمیز کردن ظروف و تمیز نگه داشتن آشپزخانه در بهترین حالت ممکن را دارند.

3. مراقبتهای بهداشت عمومی

سلامتی مهمترین جنبه پیری است. افراد مسن ، در این مرحله از زندگی خود هیچ چیز دیگری بالاتر از سلامتی خود را در اولویت قرار نمی دهند. به همین ترتیب ، مراقبت صحیح از افراد سالخورده در مورد مسائل بهداشتی بسیار مهم میباشد.

از آنجا که بسیاری از افراد مسن معمولاً دچار کاهش توانایی های شناختی می شوند ، فراموش کردن زمان مصرف دارو برای آنها بسیار رخ میدهد و این امکان وجود دارد که آنها بیشتر یا کمتر از دوز مشخص شده مصرف کنند.

در اینجا پرستار سالمند در منزل است که باید میزان مصرف داروی آنها را کنترل نماید. مراقبان باید اطمینان حاصل كنند كه سالمند بیش از حد دارو مصرف نکنند و در زمان دقیق و با فاصله زمانی معین مصرف نمایند. همچنین مسئول نگه داشتن قرارهای پزشکی هستند.

4. کمک به تحرک

حتی افراد سالمندی که با مشکلات تحرکی رو به رو هستند دوست دارند در حرکت باشند. افراد مسن می خواهند بیرون بروند تا ببینند چه اتفاقی می افتد.

اغلب ، آنها فقط می خواهند در بیرون بمانند و به اطراف خود نگاه کنند. این وظیفه پرستار سالمند در منزل است که به آنها کمک کنید تا همه این موارد را انجام دهند. همچنین برای سوار و پیاده شدن از ویلچر نیز باید به کسانی که بی حرکت هستند کمک کنند.

5- نظارت شخصی

افراد سالمند معمولاً با افزایش سن ، مانند کودک عمل می کنند. اقدامات شبیه کودک آنها به این معنی است پرستار باید به آنها دستور دهد.

فقط منظور این است كه باید مانند كودكان از آنها مراقب باشند. پرستار در منزل میتواند با پیشنهاد این که چه چیزی بپوشند ، کجا راه بروند و یا در خرید آنها را راهنمایی کنند و غیره.

6. پشتیبانی عاطفی

بیشتر از اینکه سالمندان نیاز به مراقب داشته باشند نیاز به یک یک همراه مطمئن هستند. سالمندان به افرادی احتیاج دارند که بتوانند در کنار آنها بمانند ، افرادی که می توانند با آنها بحث و گفتگو کنند و بخندند و افرادی که می توانند احساسات عمیق خود را با آنها در میان بگذارند.

وظیفه دیگر پرستار سالمند در منزل پشتیبانی عاطفی فرد میباشد که بایستی بتواند رابطه مناسبی با فرد سالمند داشته باشد.

7. نظافت منزل

افراد مسن قدرت تمیز کردن خانه ها و مرتب کردن آن را ندارند. بنابراین ، نظافت منزل یکی دیگر از وظایف پرستار سالمند میباشد. پرستاران در منزل وظیفه دارند نظافت عمومی خانه و نظافت قسمت خاصی از خانه مانند توالت و حمام و همچنین مسئولیت تمیز کردن مبلمان و تجهیزات را داند.

8. رسیدگی به یک بحران یا اورژانس پزشکی

در مواقع بحران پزشکی یا اضطراری ، فقط باید با فوریت های پزشکی (115) تماس بگیرید. همچنین باید سالمند را برای انتقال به بیمارستان آماده نماید.

مزایای پرستار در منزل

مراقبت در منزل به این معنی است که شما یا عزیزانتان در محیط آشنای خانه خود مراقبت خواهید شد. این می تواند بصورت ساعتی و یا 24 ساعته مزایای مراقبت در منزل شامل موارد زیر است:

محیط اطراف آشنا – مهمترین جنبه پرستار در منزل شما این واقعیت است که شما میتوانید به راحتی در منزل خود زندگی نماید و نیازی نیست به آسایشگاه سالمندان بروید و قوانین سخت آنجا را تحمل نماید.

مراقبت شخصی – شما یا عزیزانتان یک برنامه مراقبت شخصی دریافت خواهید کرد که متناسب با نیازهای شما و همچنین نحوه زندگی روزمره شما می باشد ، بنابراین می توانید زندگی خود را طبق روال معمول ادامه دهید.

مراقبت های بهداشتی در منزل – یک برنامه مراقبت شخصی می تواند به معنای زمان اختصاصی تر با توجه به سلامتی شما باشد. مزایای مراقبت های بهداشتی خانگی بی حد و مرز است. زمان بهبودی سریعتر است ، سطح درد کاهش می یابد.

استقلال بیشتر – از دست دادن استقلال می تواند یک عامل نگران کننده هنگام بررسی گزینه های مراقبت باشد. اما یکی از مهمترین مزایای مراقبت در منزل ، استقلال مورد نیاز خود است و تصمیم به بلند شدن ، غذا خوردن ، خوابیدن و معاشرت کردن در هنگام تمایل است. یک پرستار حتی می تواند در سفر به شما کمک کند تا در نتیجه زندگی راحتری داشته باشید.

مشارکت خانواده – یک مزیت قابل توجه مراقبت در منزل فرصتی است که خانواده و دوستان شما بتوانند بخش بیشتری از برنامه های مراقبت شما باشند.

هزینه های پرستار در منزل

قیمت پرستار سالمند در منزل بستگی به ساعت کاری پرستار و خدمات مورد نیاز با توجه به توانایی های سالمندان قیمت گذاری میشود. قیمت پرستار کودک نیز به ساعت مورد نیاز و شرایط شما بستگی دارد.

میعادگاه دنیای آرامش با داشتن مجوزات لازم از وزارت بهداشت و بهزیستی توانسته به بهترین شکل ممکن به مشتریانی که نیاز به خدمات مراقبتی و  پرستاری در منزل دارند ، خدمات ارائه دهد.


نظر خودتان را ارسال کنید