تاکنون 50 درصد بیماران بیمارستان ولی عصر نداجا رشت بهبود یافته‌اند

رییس بیمارستان ولی‌عصر(عج) نداجا در رشت گفت: از ابتدای طرح ملی مبارزه با کرونا و تعیین بیمارستان ولی‌عصر(عج) رشت به عنوان مرکز درمان بیماران مبتلا به کرونا، ۱۰۵ بیمار در این مجموعه بستری شده‌اند که تاکنون 50 درصد بیماران بهبود یافته و ترخیص شدند.

تاکنون 50 درصد بیماران بیمارستان ولی عصر نداجا رشت بهبود یافته‌اند - 50% of patients in Rasht NEDAJA Vali Asr Hospital have recovered

تاکنون 50 درصد بیماران بیمارستان ولی عصر نداجا رشت بهبود یافته‌اند – 50% of patients in Rasht NEDAJA Vali Asr Hospital have recovered

به گزارش آسمونی : ناخدایکم پزشک ایمان امیری رئیس بیمارستان ولی‌عصر(عج) رشت گفت: از میان مراجعه کننده به این بیمارستان، فقط 105 بیمار مبتلا به کرونا تشخیص داده شده و بستری شدند.

وی اظهار داشت: این مراجعان به طور مستقیم یا از طریق مراکز درمانی تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی گیلان پذیرش شده‌اند که با همت کادر درمانی و راه‌اندازی بخش lCU و ونتیلاتور تنفسی خوشبختانه بیش از ۵۰ درصد از بیماران مداوا و ترخیص شدند.

رئیس بیمارستان ولی‌عصر (عج) تصریح کرد: با توجه به توافق صورت گرفته با دانشگاه علوم پزشکی گیلان مبنی بر اختصاص ۸۰ تخت درمانی، تا کنون ۵۵ تخت عملیاتی شده است که امیدواریم با تقویت کادر درمانی، ظرفیت پذیرش و بستری به ۸۰ تخت افزایش یابد.

ناخدایکم امیری با اشاره به همکاری‌های صورت گرفته با نهادهای استانی تصریح کرد: پزشکان متخصص و ناظران دانشگاه علوم پزشکی گیلان به صورت روزانه از بیماران و بخش‌های درمانی بازدید به عمل می‌آورند و آمار و نتایج نهایی به دانشگاه و اداره بهداشت و درمان نیروی دریایی ارائه می‌شود. اقلام دارویی و حفاظت پزشکی نیز توسط دانشگاه علوم پزشکی در اختیار بیمارستان قرار می‌گیرد.

امیری در پایان ضمن امیدواری برای شکست ویروس کرونا تاکید کرد: مردم توصیه‌های پزشکان را جدی بگیرند و اخبار را تنها از منابع رسمی به ‌ویژه صدا و سیما دریافت نمایند.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ایسنا

نظر خودتان را ارسال کنید