موزه‌های گیلان به‌ دلیل کرونا بازدیدکننده ندارند

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان گفت: خوشبختانه مردم استان به این آگاهی رسیده‌اند که بازدید از بناهای تاریخی در شرایط کنونی به ضرر آن‌هاست.

موزه‌های گیلان به‌ دلیل کرونا بازدیدکننده ندارند - Guilan museums have no visitors due to Corona

موزه‌های گیلان به‌ دلیل کرونا بازدیدکننده ندارند – Guilan museums have no visitors due to Corona

به گزارش آسمونی : ولی جهانی با اشاره به این‌که هنوز از هیچ کدام از دستگاه‌های متولی نسبت به تعطیلی موزه‌ها و بناهای تاریخی در استان گیلان دستوری نداده‌اند، بیان کرد: در حال حاضربا شیفت‌بندی کارکنان این بناها سعی کرده‌ایم، آن‌ها را فعال نگه داریم، اما می‌توان گفت هیچ بازدیدی از موزه‌ها و بناهای تاریخی انجام نمی‌شود، مردم به آگاهی رسیده‌اند که بازدید از بناهای تاریخی در شرایط کنونی انجام نشود.

او با بیان این که تا کنون استانداری گیلان در دستوری عمومی، درخواست تعطیلی اماکن عمومی را به صورت کلی داده است، افزود: در این دستور به صورت مستقل از موزه‌ها هیچ حرفی به میان نیامده است. اما در حال حاضر براساس بخشنامه‌ی ابلاغ شده، ساعت کار موزه‌ها وبناهای تاریخی استان از هشت و نیم صبح آغاز می‌شود و تا ۱۲ و نیم ادامه دارد.

به گفته‌ی وی، تا کنون تعطیلی‌ها به صورت هفتگی به ادارت استان گیلان اعلام شده‌اند، و در این مدت زمان تمدید می‌شوند.

جهانی اما درباره‌ی تصمیمات گرفته شده برای فعالیت موزه‌ها و بناهای تاریخی در نوروز ۹۹ نیز گفت: هنوز از سوی استانداری یا وزارتخانه هیچ دستوری درباره‌ی نوروز به میراث فرهنگی استان اعلام نشده است، منتظر دستور خواهیم ماند.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ایسنا

نظر خودتان را ارسال کنید