آخرین جزئیات نحوه توزیع گوشت و مرغ منجمد برای تنظیم بازار شب عید

مدیر کل پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: با توجه به ذخایر مناسب گوشت و مرغ منجمد، توزیع تا ۱۵ فروردین سال ۹۹ ادامه دارد.

آخرین جزئیات نحوه توزیع گوشت و مرغ منجمد برای تنظیم بازار شب عید - The latest details on how to distribute frozen meat and poultry to regulate Norouz Night Market

آخرین جزئیات نحوه توزیع گوشت و مرغ منجمد برای تنظیم بازار شب عید – The latest details on how to distribute frozen meat and poultry to regulate Norouz Night Market

به گزارش آسمونی : رضا سالمی مدیر کل پشتیبانی امور دام استان تهران درباره آخرین وضعیت عرضه گوشت و مرغ منجمد برای تنظیم بازار شب عید اظهار کرد: بنابر تصمیمات ستاد تنظیم بازار در هفته‌های اخیر توزیع گوشت و مرغ منجمد در فروشگاه‌های زنجیره ای، میادین میوه و تره بار و تعاونی‌ها آغاز شده که با توجه به گسترش شیوع ویروس کرونا و کاهش استقبال از فروشگاه‌های زنجیره ای، مجوز عرضه در خرده فروشی‌ها دریافت شد.

وی از آغاز عرضه گوشت و مرغ منجمد در خرده فروشی‌ها خبر داد و گفت: در حال حاضر هر کیلو گوشت گوسفندی منجمد با نرخ ۴۰ هزار تومان در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.

سالمی از کاهش قیمت مرغ در بازار خبر داد و افزود: بنابر تمهیدات ستاد تنظیم بازار، قیمت مرغ یک هزار تومان کاهش یافته است به طوری که هر کیلو مرغ با نرخ ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان به عوامل توزیع و ۱۲ هزار تومان در خرده فروشی عرضه می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه محدودیتی در عرضه گوشت و مرغ منجمد وجود ندارد، بیان کرد: با توجه به ذخایر مناسب پشتیبانی امور دام، توزیع گوشت و مرغ منجمد با نرخ مصوب تا ۱۵ فروردین در خرده فروشی‌ها ادامه دارد.

بیماری کرونا از طریق گوشت و مرغ منجمد غیرقابل انتقال است

مدیر کل پشتیبانی امور دام افزود: بنابر توصیه متخصصان عفونی، انجماد محصولات مرغ و گوشت از شیوع ویروس کرونا جلوگیری می کند.

سالمی درباره آخرین وضعیت توزیع نهاده‌های دامی گفت: براساس معرفی نامه سازمان جهاد کشاورزی ذرت و کنجاله سویا عرضه می‌شود و محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه پشتیبانی امور دام‌۱۶۰ هزار تن ذرت برای توزیع در کل کشور تخصیص داده است، اظهار کرد: ۷ هزار تن از این میزان مربوط به استان تهران است که پس از صدور معرفی نامه سازمان جهاد، توزیع صورت می‌گیرد، ضمن آنکه محدودیتی برای عرضه کنجاله سویا وجود ندارد.

مدیر کل پشتیبانی امور دام در پایان قیمت هر کیلو ذرت در بنادر را یک هزار و ۳۵۰ تومان و کنجاله سویا ۲ هزار و ۳۵۰ تومان اعلام کرد و گفت: براین اساس هر کیلو ذرت با نرخ یک هزار و ۶۰۰ تومان و کنجاله سویا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان در اختیار مرغداران قرار می‌گیرد.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

نظر خودتان را ارسال کنید