کورتوا بهتر از اوبلاک و تراشتگن ؛ آمار و ارقام تصمیم می گیرند !

به گزارش ورزشی آسمونی و به نقل از مارکا ، شاید به محض خرید تیبو کورتوا این انتقال به مذاق هواداران رئال مادرید خوش نیامد و آن ها خواهان پیوستن داوید دخیا ، دروازه بان مطرح تیم منچستر یونایتد ، بودند اما این دروازه بان اکنون در دل هواداران رئال مادرید رخنه کرده و توانسته آنها را از خود راضی کند .

دروازه بانی که بعد از حضورش در تیم رئال مادرید در سال 2018 سالی بسیار ضعیف را به همراه این تیم تجربه کرد و در 35 باری که درون دروازه کهکشانی ها ایستاد دروازه خود را 48 بار باز شده دید . اما به محض حضور زیدان روی نیمکت تیم رئال مادرید ، این دروازه بان به شانس اول حضور درون دروازه تیم رئال مادرید تبدیل شد و با تعویض کیلور ناواس به جای آلفونس آرئولا ، حال این دروازه بان بلژیکی رقیب قدرتمندی را در کنار خود برای حضور درون دروازه پیدا نمی کند و با ایستادن مداوم درون چارچوب تیم رئال مادرید موفق شده آمار خود را روز به روز بهتر کرده و اشتباهات گذشته خود را جبران کند .

این دروازه بان تا کنون موفق به مهار 76.6 درصد از ضربه هایی که به سمت چارچوبش روانه گشته است ، شده است . این در حالیست که در رتبه دوم اوبلاک قرار دارد که تنها توانسته 75 درصد این ضربه ها را مهار کند .

همچنین تیبو کورتوا موفق شده است 72 درصد شوت های داخل محوطه جریمه را نیز دفع کند که این آمار برای یان اوبلاک به 67.5 درصد و برای مارک آندره تراشتگن مقداری به مراتب کمتر و در حدود 54.5 درصد می باشد . آمار کورتوا خارج از محوطه جریمه بسیار بهتر از دو دروازه بان دیگر است به طوری که این دروازه بان تاکنون گلی را خارج از محوطه جریمه دریافت نکرده است اما تراشتگن موفق به مهار تنها 85 درصد این ضربات شده و یان اوبلاک نیز در 18 درصد مواقع دروازه خود را باز شده دیده است و 82 درصد را مهار کرده .

کورتوا روی ضربات هوایی نیز عملکردی به مراتب بهتر داشته است . این دروازه بان تا کنون 17 ضربه سر را مهار کرده است در حالی که تراشتگن موفق به سیو 12 ضربه سر شده است و یان اوبلاک نیز 8 دفع توپ را روی ضربات سر داشته است .

این دروازه بان بلژیکی که شاید نقطه عطفش را در دیدار با والنسیا پشت سر گذاشته و بعد از آن دیدار رویایی ، جای خود را در دل هواداران تیم رئال مادرید پیدا کرده است اکنون به سنگربان مطمئن این تیم تبدیل شده است که در دیدار با منچسترسیتی و همچنین بارسلونا و دیدار های قبل از آن نیز ، موفق شده بود دروازه تیم رئال مادرید را بار ها نجات دهد . این دروازه بان که اکنون کمترین گل خورده را در لالیگا اسپانیا در اختیار خود دارد ، می تواند با ادامه دادن به رکورد موفق خود در آخر فصل جایزه زامورا را که به بهترین دروازه بان فصل که کمترین گل خورده را داشته باشد دریافت کند .

شاید کورتوا در ابتدا عملکردی به مراتب ضعیف را در تیم رئال مادرید به نمایش گذاشت اما پشتکار این بازیکن و امید به آینده باعث عملکرد عالی این دروازه بان طی دو سالی که در تیم رئال مادرید حضور داشته است شده است . به نظر می رسد که این دروازه بان می تواند در آینده ، به همراه تیم رئال مادرید این پیشرفت را به گونه ای ادامه دهد تا شاید بتواند یادی از دروازه بان اسطوره ای تیم رئال مادرید ، یعنی ایکر کاسیاس را در دل ها دوباره زنده کند .

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ورزشی آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید