هیچ گروه سنی در مقابل ویروس کرونا مصونیت ندارد

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: در شرایط موجود سالمندان باید مصرف خودسرانه دارو به ویژه آنتی بیوتیک‌ها را به حداقل برسانند چون با مصرف داروهای بدون تجویز پزشک بدن در مقابل ویروس ضعیف می‌شود و فرد در صورت ابتلا به کرونا کمتر مقاومت خواهد داشت.

هیچ گروه سنی در مقابل ویروس کرونا مصونیت ندارد - No age group is immune to coronavirus

هیچ گروه سنی در مقابل ویروس کرونا مصونیت ندارد – No age group is immune to coronavirus

به گزارش آسمونی : مریم صالحی اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا، نگرانی در خصوص حفظ سلامت مردم به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

وی ادامه داد: هر چند امکان ابتلای همه گروه‌های سنی به این ویروس وجود دارد ولی برخی از جمله افراد مسن و کسانی‌که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند باید بیشتر از بقیه مراقب خود باشند.

وی ضمن ارائه توصیه‌های بهداشتی به سالمندان توضیح داد: افراد مسن باید تا حد امکان از منزل خارج نشوند، تغذیه مناسب و مصرف مداوم میوه و سبزیجات تازه را فراموش نکنند، به طور مرتب دست و صورت خود را شست و شو دهند و ارتباط خود با سایرین را به حداقل برسانند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز اضافه کرد: اگر سالمندی دچار تب، تنگی نفس و سرفه‌های خشک شد حتما باید به مرکز درمانی مراجعه کند تا تست کرونا از او گرفته شود.

صالحی تاکید کرد: در شرایط موجود سالمندان باید مصرف خودسرانه دارو به ویژه آنتی بیوتیک‌ها را به حداقل برسانند چون با مصرف داروهای بدون تجویز پزشک بدن در مقابل ویروس ضعیف می‌شود و فرد در صورت ابتلا به کرونا کمتر مقاومت خواهد داشت.

وی گفت: تا کاهش اپیدمی کرونا افراد مسن باید بیشتر از قبل استراحت داشته و تا حد امکان از فعالیت اضافی پرهیز کنند.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ایسنا

نظر خودتان را ارسال کنید