ممنوعیت استفاده از پیام رسان های خارجی توسط مدارس و دانشگاه ها

استفاده از پیام رسان های خارجی در دستگاه های حاکمیتی ، مدارس و دانشگاه‌ ها ممنوع شد.

 

هفته ی دوم تعطیلی دانشگاه ها و مدارس برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در بعضی از شهر های کشور آغاز شد و بسیاری از مدارس  و دانشگاه ها اقدام به برگزاری کلاس ها بصورت مجازی به وسیله کانال های تلگرامی و یا صفحات اینستاگرامی کرده اند.

سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور:
بر اساس قوانین و مقررات کشور و مصوبات شورای عالی فضای مجازی هر گونه استفاده دستگاه های حاکمیتی،دولتی، مدارس و دانشگاه ها از شبکه های اجتماعی خارجی ممنوع است و تخلف و در برخی موارد جرم محسوب می شود.

بنابراین با توجه به تعطیلات مراکز آموزشی هر گونه آموزش از راه دور از طریق این شبکه ها ممنوع است و می بایست بر بستر شبکه های اجتماعی داخلی باشد و چنانچه در بسترهای خارجی ممنوعه کلاس و آموزشی برگزار شود فاقد وجاهت قانونی است و دانش آموزان و دانشجویان تکلیفی برای حضور در این آموزشها ندارند و دانشجویان و والدین دانش آموزان می توانند نسبت به این امر از طریق حراست دستگاههای مربوطه شکایت و اعتراض خود را منعکس کنند.

حراست دستگاهها هم مکلف به بررسی و ممانعت از این فعالیتها و در صورت استنکاف انعکاس موضوع حسب مورد به هیئتهای تخلفات اداری یا مراجع قضایی (استنکاف از اجرای قوانین و مقررات کشور موضوع ماده ۵۷۶ قانون مجازات اسلامی) هستند و خود حراست ها نیز در صورت عدم اجرای وظایف، دارای مسئولیت خواهند بود.

 

4/5 ( 1 نظر )


منبع : فناوری آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید