لیگ قهرمانان اروپا ؛ رئال مادرید 1 – 2 منچسترسیتی ؛ کار سخت زیدان در اتحاد

به گزارش ورزشی آسمونی ، شب گذشته دیدار جذاب و تماشایی رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بین دو تیم رئال مادرید و منچسترسیتی در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو برگزار شد که طی آن سیتیزن ها موفق شدند با درخشش هافبک بلژیکی خود ، کوین دی بروینه ، تیم رئال مادرید را شکست داده و به پیروزی بسیار ارزشمندی در خانه حریف دست پیدا کنند .

بازی در حالی آغاز شد که دقایق ابتدایی بازی با محک زدن دو تیم از یکدیگر دنبال می شد . تغییرات تاکنیکی دو تیم به محض از دست رفتن توپ و تغییر سریع حمله به دفاع باعث می شد تا هیچ یک از دو تیم دقایق ابتدایی بازی را بی گدار به آب نزده و سعی در باز کردن دفاع یکدیگر با روش های منطقی داشته باشند .

اولین موقعیت جدی بازی در دقیقه 20 مسابقه رخ داد . جایی که مدافعین جلو کشیده تیم رئال مادرید در بازگشت به سمت عقب کمی تعلل کردند و این فرصت کافی بود تا کوین دی بروینه با یک پاس در عمق عالی ، توپ را در اختیار گابریل ژسوس قرار داده و او در موقعیتی مناسب برای باز کردن دروازه رئال مادرید قرار بگیرد ، اما سر توپ این بازیکن و در ادامه شوت او ، دقیقا به جایی رفت که تیبو کورتوا در آنجا حضور داشت و دروازه تیم رئال مادرید بسته باقی ماند .

اما دقیقه 30 مسابقه بهترین بخت گلزنی تیم رئال مادرید در نیمه اول مسابقه از دست رفت . روی حرکت فرلاند مندی از سمت چپ برای تیم رئال مادرید بود که توپ در اختیار این بازیکن قرار گرفت و ارسال او به روی محوطه جریمه با ضربه سر دقیق کریم بنزما همراه شد و می رفت تا دروازه منچسترسیتی را باز کند اما واکنش استثنایی ادرسون مانع از باز شدن دروازه شد ، اما روی ریباند توپ می رفت تا به وینیسیوس جونیور رسیده و این بازیکن دروازه خالی منچسترسیتی را باز کند ، اما موفق به زدن ضربه به توپ نشد تا تیم رئال مادرید نتواند اولین گل بازی را به ثمر برساند .

تیم منچسترسیتی که تحت رهبری پپ گواردیولا در نیمه اول مسابقه به پرس بازیکنان تیم رئال مادرید پرداخته بود در دقیقه 1+45 می توانست روی ضربه کرنر به گل برتری دست یابد تا نیمه اول مسابقه را با برد راهی رختکن شود . روی ارسال ضربه کرنر توسط کوین دی بروینه بود که تیبو کورتوا به قصد دور کردن توپ به آن ضربه زد اما توپ روی تیرک دوم به گابریل ژسوس رسید و این بازیکن به سرعت توپ را به قصد دروازه شوت کرد که توپ می رفت تا با برخورد به پای سرخیو راموس تبدیل به گل به خودی شود اما حضور به موقع کاسمیرو و دفع توپ فدریکو والورده مانع از باز شدن دروازه تیم رئال مادرید شد .

نیمه دوم مسابقه را نیز تیم منچسترسیتی بهتر آغاز کرد و می توانست روی دو موقعیت توسط ریاض محرز به گل دست پیدا کند . در دقیقه 49 مسابقه بود که روی حرکت کوین دی بروینه و پاس این بازیکن برای ریاض محرز ، او با یک تغییر جهت ناگهانی می رفت تا با یک ضربه فنی دروازه کورتوا را تهدید کند که ضربه اش از کنار دروازه به بیرون رفت .
در دقیقه 55 نیز بار دیگر ریاض محرز بیرون محوطه تیم رئال مادرید پا به توپ شد و بعد از چندین بار تغییر مسیر در نهایت با پای راست خود به توپ ضربه زد که واکنش کورتوا را به همراه داشت و توپ در ادامه دور شد .

اما تیم رئال مادرید بالاخره در دقیقه 60 مسابقه به گل اول دست یافت . روی اشتباه گوندوغان و پاس رو به عقب او برای رودری بود که توپ توسط بازیکنان تیم رئال مادرید ربوده شد و در اختیار وینیسیوس جونیور قرار گرفت . این بازیکن نیز در ادامه توپ را با خود جلو برد و از بین دو بازیکن تیم منچسترسیتی با یک پاس عرضی ، توپ را به ایسکو رساند . ایسکو نیز که در موقعیت تک به تک با ادرسون قرار گرفته بود با یک ضربه حساب شده توپ را روانه دروازه کرد تا حساب کار یک بر صفر به سود تیم رئال مادرید شود .

بعد از به ثمر رسیدن گل توسط تیم رئال مادرید ، تا حدود چند دقیقه تیم منچسترسیتی در شوک فرو رفته بود و بازیکنان تیم رئال مادرید حملات خود را در ادامه از سر گرفتند . در دقیقه 71 مسابقه بود که روی حرکت فرلاند مندی از سمت چپ و ارسال این بازیکن به روی دروازه ، توپ در اختیار ایسکو قرار گرفت و این بازیکن با یک پاس او به عقب توپ را به راموس رساند ، اما ضربه والی این بازیکن با برخورد به کمر فرناندینیو راهی کرنر شد .

اما در دقیقه 78 مسابقه گل تساوی وارد دروازه تیم رئال مادرید شد . روی حضور رحیم استرلینگ در دقیقه 73 در زمین مسابقه ، فاز هجومی تیم منچسترسیتی افزایش یافت و این بازیکن روی صحنه گل ، توپ را در اختیار ریاض محرز قرار گرفت و این بازیکن توپ را به روی دروازه ارسال کرد و گابریل ژسوس پشت سرخیو راموس موفق شد خود را به توپ رسانده و با سر به توپ ضربه زده و توپ را علارغم شیرجه تیبو کورتوا ، وارد دروازه تیم رئال مادرید کند تا بازی به تساوی کشیده شود .

بعد از به ثمر رسیدن گل تساوی تیم منچسترسیتی تنها 5 دقیقه بعد به گل دوم خود نیز دست پیدا کرد . روی حرکت رحیم استرلینگ در دقیقه 81 مسابقه بود که این بازیکن با سرعت بالای خود می رفت تا از سمت چپ محوطه جریمه وارد محوطه شود اما تکل بلند دنیل کارواخال باعث شد تا این بازیکن سرنگون شده و داور مسابقه نقطه پنالتی را نشان دهد تا ورق تنها در پنج دقیقه برای تیم رئال مادرید برگردد .
در دقیقه 82 نیز کوین دی بروینه پشت ضربه پنالتی ایستاد و موفق شد با فرستادن توپ به خلاف جهت پرش دروازه بان توپ را وارد دروازه کند تا حساب کار دو بر یک به سود شاگردان پپ گواردیولا شده و کام بک این تیم کامل شود .

تیم رئال مادرید که قافیه را کاملا باخته بود در دقیقه 85 ، کاملا از هم پاشید و روی اشتباه بازیکنان تیم رئال مادرید در دفاع ، گابریل ژسوس با دریبل رافائل واران می رفت تا با کورتوا در موقعیت تک به تک قرار بگیرد اما سرخیو راموس با دخالت از پشت سر باعث شد تا ژسوس سرنگون شده و داور مسابقه به سرعت خطا را اعلام کرده و سرخیو راموس را از زمین مسابقه اخراج کند تا وضعیت برای تیم رئال مادرید به شدت سخت تر از گذشته شود .

در ادامه نیز تیم رئال مادرید ده نفره نتوانست کاری از پیش ببرد و بازی در نهایت با نتیجه دو بر یک به سود منچسترسیتی به اتمام رسید تا تیم زین الدین زیدان برای حضور در مرحله بعدی به بردی با اختلاف دو گل در ورزشگاه اتحاد نیاز داشته باشد .

 

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ورزشی آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید