لیگ قهرمانان اروپا ؛ چلسی 0 – 3 بایرن مونیخ ؛ باواریایی های در کمین تیم های لندنی

به گزارش ورزشی آسمونی ، شب گذشته دیدار رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بین دو تیم چلسی و بایرن مونیخ در ورزشگاه استمفورد بریج برگزار شد که طی آن تیم بایرن مونیخ موفق شد با نتیجه سه بر صفر و درخشش سرژ گنابری کار صعود خود به دور بعد را به طور غیر رسمی کامل کند و در ورزشگاه خانگی خودش ، آلینانز آرنا ، کار نسبتا آسانی را در پیش داشته باشد .

تیم چلسی که همانند همیشه با ترکیب جوان خود در این رقابت ها نیز حضور یافته بود چند دقیقه ابتدایی بازی را با حملات نصفه و نیمه خود آغاز کرد اما این موقعیت ها نتیجه ای را برای این تیم در بر نداشت . اما در دقیقه 11 مسابقه تیم بایرن مونیخ اولین حمله جدی خود را به روی دروازه تیم چلسی تدارک دید . روی فرار کینگزلی کومن از سمت راست بود که توپ در اختیار این بازیکن قرار گرفت و این بازیکن با ورود به محوطه جریمه در حالی که لواندوفسکی را در کنار خود داشت ، خودخواهانه به توپ ضربه زد که شوت این بازیکن از کنار دروازه کابایرو به بیرون رفت .

در دقیقه 34 مسابقه ، بهترین بخت گلزنی تیم بایرن مونیخ در نیمه اول مسابقه از دست رفت . روی حرکت روبرت لواندوفسکی از سمت چپ محوطه جریمه و ارسال این بازیکن به روی دروازه بود که روی اشتباه مدافعین تیم چلسی در یارگیری ، توماس مولر به راحتی ضربه سر خود را به توپ زد اما توپ با برخورد به تیرک افقی دروازه به گل تبدیل نشد تا همچنان بخت با تیم چلسی در نیمه اول مسابقه یار باشد .

اما تیم چلسی در دقیقه 43 مسابقه اولین حمله جدی خود را به روی دروازه تیم بایرن مونیخ انجام داد . روی حرکت از سمت چپ مارکوس آلونسو و سر توپ به موقع این بازیکن باعث شد تا مدافع پیش رویش ، بنجامین پاوارد ، کنار رفته و در موقعیت عالی شوت زنی قرار گیرد اما شوت این بازیکن با واکنش مانوئل نویر همراه شد و توپ در ادامه توسط بازیکنان تیم بایرن مونیخ دور شد .

تیم بایرن مونیخ بالاخره در نیمه دوم مسابقه موفق شد به گل دست پیدا کند . روی زمین خوردن بد موقع سزار آزپلیکوئتا بود که توپ در اختیار سرژ گنابری قرار گرفت و این بازیکن در ادامه توپ را به روبرت لواندوفسکی رساند . لواندوفسکی نیز بعد از ورود به محوطه جریمه با یک ارسال زمینی دوباره توپ را به سرژ گنابری رساند تا این بازیکن در دقیقه 51 مسابقه دروازه را باز کند و حساب کار یک بر صفر به سود تیم بایرن مونیخ شود .

اما تنها دو دقیقه بعد تیم بایرن مونیخ اختلاف را به دو گل افزایش داد . روی ضد حمله سریع بازیکنان تیم بایرن مونیخ بود که توپ باز هم توسط گنابری به لواندوفسکی رسید و این بازیکن با یک پاس در عمق ، یک دو گنابری را پاسخ داد و گنابری به محض رسیدن به توپ موفق شد ضربه دقیق خود را به توپ زده و حساب کار را دو بر صفر به سود تیم بایرن مونیخ کند .

تیم بایرن مونیخ که با دو گل از حریفش پیش افتاده بود در ادامه مسابقه کاملا با دست باز حمله می کرد و می توانست حتی اختلاف را به چهار گل افزایش دهد . در دقیقه 59 مسابقه بود که روی پرتاب اوت برای توماس مولر بود که این بازیکن به سرعت توپ را به روی دروازه ارسال کرد و سرژ گنابری خود را به توپ رساند و با یک ضربه والی می رفت تا دروازه را باز کند اما ضربه اش از بالای دروازه به بیرون رفت .

اما در دقیقه 75 مسابقه تیم بایرن مونیخ به گل سوم خود نیز دست یافت . روی فرار آلفونسو دیویس بود که این بازیکن با یک حرکت تماشایی مدافع پیش رویش را برداشت و به سرعت به سمت دروازه حرکت کرد و با یک پاس در عرض توپ را در اختیار روبرت لواندوفسکی قرار داد و این بازیکن با یک ضربه ساده به توپ موفق شد گل سوم را به ثمر رسانده و کار تیم چلسی را یک سره کند .

در دقیقه 83 مسابقه کار تیم چلسی برای بازی برگشت سخت تر از گذشته نیز شد . روی شیطنت مارکوس آلونسو بر روی بازیکن تیم بایرن مونیخ داور مسابقه با نشان دادن کارت قرمز به این بازیکن او را از زمین مسابقه اخراج کرد تا تیم چلسی ادامه بازی را با 10 نفر ادامه داده و در بازی برگشت نیز در ورزشگاه آلیانز آرنا او را در اختیار نداشته باشد .

در نهایت بازی با نتیجه سه بر صفر به سود تیم بایرن مونیخ به اتمام رسید تا صعود این تیم به دور بعدی با توجه به اینکه بازی برگشت در خانه این تیم برگزار می شد قطعی شده و بار دیگر تیم های لندنی نتوانند در برابر پر قدرت ترین تیم بوندسلیگا خودی نشان دهند .

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ورزشی آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید