لیورپول 3 – 2 وستهام ؛ رکورد 18 برد پیاپی در دستان یورگن کلوپ

به گزارش ورزشی آسمونی ، شب گذشته دیدار جذاب و تماشایی هفته بیست و هفتم لیگ برتر انگلیس بین دو تیم لیورپول و وستهام برگزار شد که طی این دیدار در حالی که تیم وستهام برتری داشت تیم لیورپول موفق شد دو بار پیاپی دروازه حریفش وستهام را باز کند و به پیروزی ارزشمند سه بر دو دست پیدا کند تا رکورد برد های خود را به عدد هجده رسانده و آماده شکستن این رکورد در بازی بعدی خود باشد .

بازی از همان دقایق اولیه با پرس شدید بازیکنان تیم لیورپول آغاز شد . در دقیقه 6 مسابقه بود که روی پاس به عقب مدافع تیم وستهام ، توپ به لوکاس فابیانسکی رسید و این دروازه بان می رفت تا توپ رو دور کند اما هجوم سریع سادیو مانه و محمد صلاح کار را برای این دروازه بان سخت کرد و او راهی جز شوت پیدا نکرد که توپ به برخورد به سادیو مانه به ضربه دروازه تبدیل شد .

در دقیقه 9 مسابقه بالاخره حملات تیم لیورپول جواب داد و این تیم به گل اول مسابقه دست پیدا کرد . روی حرکت نبی کیتا و روبرتو فیرمینو بود که فیرمینو می رفت تا توپ را به روی دروازه ارسال کند اما توپ به برخورد به مدافع تیم وستهام به گوشه راست زمین فرستاده شد که در ادامه ترنت الکساندر آرنولد خود را به توپ رساند و با یک ارسال تماشایی ، توپ را روی نقطه پنالتی به جورجینیو واینالدوم رساند و این بازیکن با ضربه سر دروازه تیم وستهام را علارغم واکنش و برخورد توپ به دستان لوکاس فابیانسکی باز کرد تا حساب کار یک بر صفر به سود تیم لیورپول شود .

اما تیم وستهام یونایتد خیلی زود بازی را به تساوی کشاند . تنها 5 دقیقه بعد روی یک ضربه کرنر به روی دروازه بود که توپ توسط رابرت اسنودگرس بر روی دروازه ارسال شد و روی تیر اول عیسی دیوپ با یک پرش بلند موفق شد خودش را به توپ رسانده و با یک ضربه سر دقیق توپ را روانه دروازه کرد تا آلیسون بکر نیز نتواند مانع از ورود توپ به دروازه شده و گل تساوی به ثمر برسد .

در ادامه تیم لیورپول بار دیگر پیش کشید و روی چندین موقعیت متوالی می توانست دوباره برتری را از آن خودش بکند . در دقیقه 15 مسابقه روی پاس بلند اندرو رابرتسون برای محمد صلاح به سمت راست محوطه جریمه بود که صلاح با تغییر مسیر به موقع می رفت تا با یک ضربه فنی دروازه وستهام را تهدید کند اما واکنش به موقع از لوکاس فابیانسکی مانع از باز شدن دروازه شد .
در دقیقه 30 مسابقه نیز روی اشتباه بازیکنان تیم وستهام ، توپ در زمین این تیم از دست رفت و در اختیار روبرتو فیرمینو قرار گرفت . این بازیکن نیز در ادامه با یک پاس عرضی توپ را به آرنولد رساند و این بازیکن با سرعت بالای خود وارد محوطه جریمه شد و اقدام به شوت زنی کرد که ضربه اش از کنار دروازه با اختلافی اندک به بیرون رفت .

در دقیقه 40 مسابقه بار دیگر تیم لیورپول فرصت باز کردن دروازه تیم وستهام را داشت . در دقیقه 38 مسابقه بود که روی ضربه آزاد به دست آمده برای تیم لیورپول ، آرنولد به توپ ضربه زد که توپ با واکنش عالی لوکاس فابیانسکی راهی کرنر شد . روی ضربه کرنر بود که توپ به روی دروازه ارسال شد و روی تیرک اول ویرژیل فن دایک با یک ضربه سر می رفت تا دروازه را باز کند اما ضربه اش با برخورد به تیرک افقی دروازه راهی اوت شد .

نیمه دوم مسابقه اما با شوک برای بازیکنان و هواداران تیم لیورپول آغاز شد . در دقیقه 54 مسابقه بود که روی حرکت از سمت راست بازیکنان تیم وستهام به روی دروازه تیم لیورپول بود که روی همکاری اسنودگرس و مارک نوبل ، توپ در ادامه به دیکلن رایس رسید و این بازیکن با یک چرخش توپ را به روی دروازه ارسال کرد و پابلو فورنالس خود را به توپ رساند و با یک ضربه والی تماشایی موفق شد توپ را وارد دروازه تیم لیورپول کند تا حساب کار دو بر یک به سود تیم وستهام یونایتد شود .

در ادامه تیم لیورپول توپ و میدان را در اختیار گرفت و روی چندین موقعیت می توانست دروازه وستهام را با خطری جدی رو به رو کند . روی حرکت رابرتسون و پاس پشت پای این بازیکن برای سادیو مانه بود که تکل بلند بازیکن تیم وستهام مانع از حرکت مانه شد و در حالی که بازیکنان تیم لیورپول اعتقاد به خطای پنالتی داشتند داور مسابقه دستو به ادامه بازی و ضربه کرنر را برای تیم لیورپول داد .

اما در دقیقه 68 این تیم بالاخره به گل تساوی دست پیدا کرد . روی حرکت الکس اکسلید چمبرلین بود که این بازیکن با یک ارسال بلند جناح بازی را عوض کرد و توپ را به اندرو رابرتسون رساند . این بازیکن نیز در ادامه با نفوذ از سمت چپ و یک پاس کات بک فوق العاده برای محمد صلاح این بازیکن را در موقعیت شوت زنی قرار داد ، اما صلاح با یک ضربه زمینی ، دقیقا توپ را به جایی فرستاد که لوکاس فابیانسکی آن جا حضور داشت اما بخت با محمد صلاح یار بود که توپ از بین دستان فابیانسکی عبور کرد و وارد دروازه شد تا حساب کار دو بر دو مساوی شود .

تیم وستهام که اشتباهات مداوم خط دفاعی تیم لیورپول را در این دیدار دیده بود ، دوباره حملات خود را آغاز کرد و می رفت تا در دقیقه 72 به گل سوم دست پیدا کند . روی حرکت اسنودگرس در سمت  راست محوطه جریمه بود که توپ به مارک نوبل رسید و این بازیکن با یک ارسال مواج به روی دروازه مایکل آنتونیو را پشت مدافعین تیم لیورپول صاحب موقعیت کرد اما آنتونیو نتوانست توپ را به طور کامل کنترل کرده و آلیسون بکر موفق شد توپ را در اختیار بگیرد .

در دقیقه 73 مسابقه بود که تیم لیورپول تا زدن کام بک فاصله چندانی نداشت . روی ارسال بلند روبرتسون از سمت چپ به روی دروازه تیم وستهام بود که توپ با عبور از همه بازیکنان داخل محوطه جریمه ، به محمد صلاح رسید و این بازیکن می رفت تا با یک ضربه والی به توپ درون شش قدم دروازه را باز کند اما ضربه اش با واکنش عالی دروازه بان همراه شد و روی تیرک دوم به فیرمینو رسید اما این بازیکن نیز نتوانست توپ را وارد دروازه کند و در ادامه توپ راهی کرنر شد .

اما تیم لیورپول بالاخره در دقیقه 81 به گل برتری دست پیدا کرد . روی حرکت فابینیو و رساندن توپ به سادیو مانه بود که این بازیکن نتوانست توپ را کنترل کند اما دفع توپ نامناسب بازیکنان تیم وستهام باعث شد تا توپ به جو گومز برسد و این بازیکن می رفت تا توپ را به سمت دروازه شوت کند اما ضربه اش با برخورد به بازیکن تیم وستهام تغییر مسیر داد و به ترنت الکساندر آرنولد رسید و این بازیکن به سرعت توپ را به روی دروازه ارسال کرد و سادیو مانه خود را به توپ رساند و موفق شد دروازه بدون دروازه بان را باز کند و حساب کار را سه بر دو به سود تیم لیورپول کند .

در دقیقه 85 تیم لیورپول به گل چهارم خود نیز دست پیدا کرد . روی حرکت جورجینیو واینالدوم بود که این بازیکن در ادامه توپ را به چمبرلین رساند و او نیز توپ را در سمت راست به آرنولد رساند . آرنولد نیز با یک ارسال زمینی و بی نقص توپ را در اختیار سادیو مانه قرار داد و مانه نیز موفق شد گل چهارم تیمش را به ثمر برساند که البته داور مسابقه بعد از بازبینی صحنه توسط VAR گل را نپذیرفت و اعلام آفساید کرد تا بازی همچنان با نتیجه سه بر دو ادامه پیدا کند .

در دقیقه 88 مسابقه تیم وستهام موقعیت استثنایی به ثمر رساندن گل تساوی را از دست داد . روی حرکت آنتونیو و ارسال یک پاس پشت مدافعین برای بووِن ، این بازیکن با دروازه بان تیم لیورپول ، آلیسون بکر ، در موقعیت تک به تک قرار گرفت و می رفت که دروازه را باز کند اما ضربه چیپ این بازیکن با دخالت آلیسون همراه شد و توپ راهی کرنر شد تا همچنان برتری تیم لیورپول ادامه داشته باشد .

در نهایت تیم لیورپول موفق شد با نتیجه سه بر دو این دیدار بسیار جذاب را پشت سر گذاشته و رکورد لیگ برتر جزیره در برد های پیاپی را کسب کند و در صورت پیروزی در بازی آینده خود در برابر واتفورد می تواند رکورد دار پیروزی های متوالی در لیگ برتر جزیره را از آن خود کند . با این پیروزی تیم لیورپول موفق شد فاصله خود با تیم دوم جدول را به 22 امتیاز افزایش داده تا قهرمانی این تیم در لیگ برتر انگلیس نزدیک تر از همیشه به این تیم باشد .

 

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ورزشی آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید