ملاقات‌ بیماران در بیمارستان ممنوع شد

رئیس بیمارستان شهید بهشتی اردستان گفت: بیمارستان شهید بهشتی اردستان از زمانی که این بیماری در چین مطرح شد در آماده باش کامل قرار گرفته است.

ملاقات‌ بیماران در بیمارستان ممنوع شد - Patient visits were banned at the hospital

ملاقات‌ بیماران در بیمارستان ممنوع شد – Patient visits were banned at the hospital

به گزارش آسمونی : مرتضی کفیل اظهار کرد: برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا باید همه افراد جامعه را نسبت به این ویروس آگاه کرد و با مراقبت‌های فردی، درصد ابتلا به بیماری را کاهش داد.

وی با بیان اینکه به دلیل اینکه این بیماری وارد کشور شده و دیر یا زود کل استان اصفهان هم درگیر خواهد شد، افزود: قطعاً شهرستان اردستان از درگیری این موضوع جدا نخواهد بود. از همه دستگاه‌هایی که درگیر این موضوع هستند درخواست داریم با بیمارستان نهایت همکاری را داشته باشند.

رئیس بیمارستان شهید بهشتی اردستان با بیان اینکه از امروز ملاقات‌ها به دلیل اینکه می‌تواند منشأ پخش ویروس و عفونت باشد در بیمارستان ممنوع می‌شود، گفت: فقط یک نفر همراه بیمار می‌تواند در بیمارستان حضور داشته باشد. کسانی که علائم دارند حتماً در خانه استراحت کنند و اگر علائم شدید مانند تنگی نفس و تب شدید مشاهده کردند به بیمارستان مراجعه کنند.

کفیل با بیان اینکه فعلاً اقدامات ما بیشتر پیشگیری و انتقال توصیه‌های بهداشتی در مورد ویروس کرونا به مردم است، گفت: از امروز عمل‌های جراحی که فرصت دارند را تا دو ماه کنسل کردیم. این موضوع می‌تواند به شدت در پیشگیری مؤثر باشد.

وی با بیان اینکه به طور کلی بیمارستان شهید بهشتی از زمانی که این بیماری در چین مطرح شد در آماده‌باش کامل قرار گرفت، خاطرنشان کرد: نباید نگرانی بی‌مورد در بین مردم ایجاد کرد، اما درعین‌حال مراقبت‌ها باید به‌طور کامل انجام شود. مهم‌ترین عامل جلوگیری از ویروس کرونا شستن مکرر دست‌ها است که مانع از انتقال بیماری می‌شود.

رئیس بیمارستان شهید بهشتی اردستان با بیان اینکه اگر کسی مبتلا به بیماری کرونا ویروس شود را نمی‌توانیم به بیمارستان‌های مرکز استان انتقال دهیم، گفت: انتقال بیمار با آمبولانس به شهرهای اطراف اقدامی کاملاً اشتباه است، مگر اینکه ستاد مرکزی استان این اجازه را صادر کند.

کفیل در پاسخ به این سؤال که چه گروه سنی بیشتر در خطر ویروس کرونا قرار دارند، گفت: این بیماری در کل دنیا ۲ درصد مرگ داشته است. مرگ و میر این بیماری در افراد زیر ۵۰ سال کمتر از ۱ درصد است و بیشتر در افراد بالای ۷۰ سال ابتلا و مرگ رخ می‌دهد.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ایسنا

نظر خودتان را ارسال کنید