رد فرضیه توطئه درباره منشا کروناویروس

کارشناسان سرشناس بیماری‌های واگیردار معتقدند ویروس جدید کرونا به صورت طبیعی از حیوانات به انسان منتقل شده و در تحقیقات سلاح‌های میکروبی بوجود نیامده است.

رد فرضیه توطئه درباره منشا کروناویروس - Reject the conspiracy hypothesis about the origin of coronavirus

رد فرضیه توطئه درباره منشا کروناویروس – Reject the conspiracy hypothesis about the origin of coronavirus

به گزارش آسمونی : به نقل از خبرگزاری شینهوا، رینگلد که کارشناس بیماری‌های واگیردار در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی است درباره منشا ویروس کرونا گفت: “من فرضیه توطئه را فورا رد می‌کنم. بر اساس آنچه می‌دانم، ما صرفا با چیزی روبرو هستیم که ریشه در حیوان دارد و بعد به انسان سرایت کرد همانطور که در مورد سارس و مرس شاهد این وضع بودیم.”

برخی سیاستمداران آمریکا از زمان شیوع بیماری جدید ویروس کرونا شایعاتی درباره آن بیان کرده اند. سناتور تام کاتن اخیرا گفت ویروس کرونا ممکن است در آزمایشگاهی در چین ایجاد شده باشد.

ویلیام شافنِر، مدیر پزشکی در “بنیاد ملی بیماری‌های عفونی” که یک سازمان مستقر در واشنگتن است نیز نظر مشابهی دارد.

وی در مصاحبه‌ای تلفنی گفت: “تا آنجا که می‌دانم، هیچ دانشمند سرشناسی این موضوع را مطرح نکرده است. اکنون اطلاعات علمی وجود دارد که نشان می‌دهد کرونا درست مانند سارس یا مرس، پدیده‌ای طبیعی است.”

این فرضیه توطئه همچنین واکنش دانشمندان بین المللی را برانگیخته است. نشریه پزشکی لنست با انتقاد از مطرح شدن این فرضیه آن را موجب لطمه زدن به مقابله با ویروس کرونا دانسته است.

این نشریه در سرمقاله‌ای که روز شنبه منتشر کرد نوشت: “سهولتی که به واسطه آن‌ها مسائل نادرست و توطئه‌ها می‌توانند از طریق رسانه‌های اجتماعی و رسانه‌های متعارف تکرار شوند و تداوم یابند، سلامت عمومی را در وضعی بد قرار می‌دهند.”

 تاکنون ۲ هزار و ۴۵۸ نفر بر اثر ویروس کرونا در سراسر جهان جان باخته‌اند و حداقل  ۷۸ هزار و ۴۴۲ نفر مبتلا شده‌اند.

به دنبال جان باختن پنج نفر در ایران، مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی در ۱۴ استان تعطیل شده است. شیوع بیماری کرونا در ایران روز چهارشنبه مشخص شد و به سرعت ابتلای ۲۸ نفر مورد تائید قرار گرفت.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

نظر خودتان را ارسال کنید