دو مورد مشکوک ابتلا به کرونا ویروس در هرمزگان بستری هستند

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان پیرو شایعات منتشر شده مبنی بر بستری شدن تعداد زیادی مورد مشکوک در بیمارستانهای شهید محمدی و استان گفت : درحال حاضر فقط دو مورد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در استان وجود دارد.

دو مورد مشکوک ابتلا به کرونا ویروس در هرمزگان بستری هستند - Two suspected cases of coronavirus are hospitalized in Hormozgan

دو مورد مشکوک ابتلا به کرونا ویروس در هرمزگان بستری هستند – Two suspected cases of coronavirus are hospitalized in Hormozgan

به گزارش آسمونی : دکتر فاطمه نوروزیان ضمن تکذیب شایعات پخش شده در فضای مجازی، اظهار کرد: هم اکنون دو بیمار مشکوک به ویروس کرونا در بیمارستان‌های شهید محمدی بندرعباس و پیامبر اعظم قشم بستری هستند که کلیه اقدامات کنترلی و درمانی برای این بیماران در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در صورت مثبت شدن بیماری به ویروس کرونا اطلاع رسانی می‌شود، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین راه انتقال این بیماری تماس با اشیاء یا محیط آلوده و ترشحات تنفسی فرد بیمار است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه این بیماری بیشتر از راه تماسی از فرد بیمار به فرد سالم منتقل شود، خاطرنشان کرد: رعایت بهداشت فردی و شستشوی مداوم دستها با آب و صابون به ویژه پس از استفاده از وسایل عمومی بهترین راه جلوگیری از انتقال بیماری کرونا  است.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ادامه داد: همچنین رعایت فاصله بیش از یک متر با فرد بیمار ضروری است.

وی از همه هرمزگانی خواست از سفر و حضور غیرضروری در مکان‌های عمومی و شلوغ خودداری کنند و از دست دادن و روبوسی کردن و درآغوش گرفتن خودداری کنند.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ایسنا

نظر خودتان را ارسال کنید