ازدواج به امید تغییر

ازدواج به امید تغییر-Marriage in the hope of change

ازدواج به امید تغییر-Marriage in the hope of change

هرگز با ازدواج به امید تغییر موافق نیستم.

بعضی از مراجعه کننده ها میگویند: یکدنده و لجباز است، اما با مهربانی مطابق میلم می‌شود من می‌توانم او را بر وفق مرادم بسازم الان هنوز حال و هوای مجردی دارد.

او ممکن است بخشی از نیازها و خواسته‌های شما از همسر را برآورده کند، اما در عین حال شخصیت او بسیار متفاوت از شخصیت شماست. با وجود این تصمیم دارید دل به دریا بزنید و با او ازدواج کنید؛ با خود می‌اندیشید بعدترها ممکن است همین تفاوت‌ها به جذابیت‌های زندگی شما تبدیل شود یا به این امید که بعد از شروع زندگی، بتوانید با صبوری و محبت نواقص شخصیتی او را برطرف کنید.

راه‌حل : شما نمی‌توانید او را مجبور به تغییر کنید. چه‌بسا بسیاری به امید معجزه تغییر همسر بعد از ازدواج، مشکلات موجود را نادیده گرفته‌اند، اما به فاصله بسیار اندک، پس از ورود به زندگی متوجه این امر شده‌اند که حقیقت زندگی مشترک تفاوت فاحشی دوصد چندان با خیالپردازی پیش از ازدواج دارد.

اگر در چنین شرایطی هستید، توصیه می‌کنیم خیال باطل تغییر همسر را از سرتان بیرون کنید. یقین داشته باشید اوضاع عوض نخواهد شد، زیرا او با این سیستم و اخلاقیلات بزرگ شده و شرایط همسرتان را همان‌ گونه که هست بپذیرید و دوست داشته باشید.

 

نوشته خانم سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی)

0/5 ( 0 نظر )


منبع : سبک زندگی آسمونی

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید