لیگ قهرمانان اروپا ؛ تاتنهام 0 – 1 لایپزیگ ؛ جای خالی هیونگ مین سون مشخص است

به گزارش ورزشی آسمونی ، شب گذشته دیدار رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بین دو تیم تاتنهام و لایپزیگ برگزار شد که طی آن تیم لایپزیگ موفق شد با تک گل تیمو ورنر از روی نقطه پنالتی به پیروزی بسیار ارزشمندی دست پیدا کرده و با امید به صعود به دور بعدی ، برای بازی برگشت در ورزشگاه خودش آماده شود .

بازی از همان ابتدا با برتری تیم لایپزیگ آغاز شد و این تیم می رفت که در دقیقه 1 مسابقه اولین گل بازی را به ثمر برساند . روی حرکت بازیکنان تیم لایپزیگ از سمت راست بود که ارسال به روی دروازه به تیمو ورنر رسید اما ضربه این بازیکن با برخورد به مدافع تیم تاتنهام بلوکه شد و به آنجلینو رسید . این بازیکن نیز می رفت که با یک شوت محکم دروازه را باز کند اما ضربه اش بعد از برخورد به پای هوگو لوریس به تیرک دروازه برخورد کرد و به گل تبدیل نشد .

6 دقیقه بعد نوبت به تیم تاتنهام رسید تا حمله ای را ترتیب دهد . روی فرار عالی از استفان برگواین بود که توپ به این بازیکن رسید و او نیز با یک تغییر جهت و شوت فنی می رفت که دروازه گولاچی را باز کند اما ضربه اش با واکنش این دروازه بان همراه شد اما توپ برگشت داده شده می رفت تا روی ریباند توسط دله علی گل شود اما ضربه این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت .

در ادامه باز هم تیم لایپزیگ بازی را در دست گرفت و می توانست روی موقعیت های متعدد به گل دست یابد . در دقیقه 35 مسابقه بود که لایمر روی قوس محوطه جریمه خود را به توپ رساند و با یک پاس پشت مدافعین توپ را در اختیار تیمو ورنر قرار داد . در ادامه ورنر که با هوگو لوریس در موقعیت تک به تک قرار گرفته بود می رفت که دروازه را باز کند اما ضربه این بازیکن با واکنش عالی دروازه بان تیم تاتنهام همراه شد تا همچنان دروازه هر دو تیم بسته باقی بماند .

اما در نیمه دوم این تیم لایپزیگ بود که خیلی زود فرصت پیش افتادن را پیدا کرد . روی ارسال مواج به درون محوطه جریمه بود که توپ به تیمو ورنر رسید و این بازیکن درون محوطه جریمه با کنترل توپ می رفت که خطری اساسی را به روی دروازه تیم تاتنهام ایجاد کند ، اما برخورد دیویس با این بازیکن باعث شد تا ورنر زمین خورده و داور مسابقه به سرعت نقطه پنالتی را نشان دهد .

در ادامه و در دقیقه 57 تیمو ورنر پشت ضربه پنالتی ایستاد و موفق شد توپ را علارغم شیرجه صحیح هوگو لوریس وارد گوشه دروازه کند تا تیم لایپزیگ مزد زحمات خود را در نیمه اول بالاخره دریافت کند و با یک گل پیش بیافتد .

تیم لایپزیگ که برتری خود را در این بازی کاملا به حریف دیکته کرده بود می رفت تا در دقیقه 62 به گل دوم دست پیدا کند . روی یک ضد حمله بود که روی فرار آنجلینو و پاس این بازیکن برای تیمو ورنر ، این بازیکن با عبور توپ از بین پاهایش توپ را به شیک رساند اما ضربه این بازیکن باز هم با واکنش تمام عیار هوگو لوریس همراه شد و توپ به گل تبدیل نشد .

اما در دقیقه 72 نوبت واکنش دروازه بان تیم لایپزیگ ، گولاچی ، بود . روی ضربه آزاد اعلام شده پشت محوطه جریمه تیم لایپزیگ بود که لوسلسو پشت توپ ایستاد و با یک ضربه سنگین و فنی می رفت تا دروازه تیم لایزپیگ را باز کند اما واکنش مناسب گولاچی و همچنین برخورد توپ به تیرک عمودی دروازه مانع از باز شدن دروازه شد و توپ به کرنر فرستاده شد .

در دقیقه 85 مسابقه باز هم تیم تاتنهام به یک ضربه آزاد دیگر دست یافت که این بار لاملا پشت ضربه آزاد ایستاد . ضربه این بازیکن می رفت که کاهش ارتفاع ، کار را برای دروازه بان تیم لایپزیگ سخت تر کند اما گولاچی موفق شد با مهار این ضربه و فرستادن توپ به کرنر مانع از گل خوردن تیم لایپزیگ و به تساوی کشیده شدن مسابقه شود .

در نهایت بازی با برتری تک گله تیم لایپزیگ به اتمام رسید تا شاگردان مورینیو برای صعود به دور بعد این رقابت ها مجبور به پیروزی در رقابت خارج از خانه شده و امیدوار به عملکردی بی نظیر همانند فصل پیش خود در برابر آژاکس باشند .

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ورزشی آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید