لیگ قهرمانان اروپا ؛ دورتموند 2 – 1 پاری سن ژرمن ؛ قدم محکم فاوره برای صعود

به گزارش ورزشی آسمونی ، شب گذشته بازی های دور رفت مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا آغاز شد که طی آن دو تیم دورتموند و پاری سن ژرمن در ورزشگاه وستفالن به مصاف یک دیگر رفتند که در نهایت با درخشش ستاره نو ظهور و جوان تیم دورتموند ، ارلینگ براو هالند ، این تیم موفق شد با نتیجه دو بر یک از سد تیم پاری سن ژرمن بر آمده و به پیروزی بسیار مهمی دست یابد .

بازی در ابتدا با برتری نسبی تیم پاری سن ژرمن آغاز شد و در دقیقه 10 مسابقه این تیم می رفت که به گل اول دست یابد . روی خطای بازیکنان تیم دورتموند در بیرون محوطه جریمه ، نیمار پشت ضربه آزاد ایستاد و می رفت تا با یک ضربه تماشایی دروازه را باز کند اما ضربه اش با فاصله ای اندک از کنار دروازه به بیرون رفت .

اما در ادامه تیم پاری سن ژرمن اسیر حملات پیاپی تیم دورتموند شد و بازیکنان آماده لوسین فاوره حملات خود را بر روی دروازه تیم پاری سن ژرمن آغاز کردند . در دقیقه 27 مسابقه بود که مهم ترین موقعیت های تیم دورتموند برای به ثمر رساندن گل اول در این مسابقه از دست رفت . روی حرکت هالند و سانچو بود که توپ به سانچو رسید و این بازیکن با یک تغییر مسیر ناگهانی به توپ ضربه زد اما واکنش عالی کیلور ناواس مانع از باز شدن دروازه شد .

تیم دورتموند که در ورزشگاه خودش بازی می کرد و حمایت طرفداران دو آتشه خود را نیز داشت به حملات خود ادامه داد اما نتوانست در نیمه اول مسابقه به نتیجه ای برسد . اما در نیمه دوم مسابقه در دقیقه 68 این تیم موفق شد دروازه تیم پاری سن ژرمن را باز کند تا حساب کار یک بر صفر به سود تیم دورتموند شود .

روی ارسال حکیمی به روی دروازه بود که توپ در شلوغی محوطه جریمه به رافائل گوئررو رسید و این بازیکن اقدام به شوت زنی کرد که توپ بلوکه شد و به هالند رسید این بازیکن نیز در ادامه با کنترل توپ ، خود را در موقعیت ضربه زنی قرار داد و موفق شد توپ را به طاق دروازه تیم پاری سن ژرمن بچسباند و گل اول دیدار را به نام خود ثبت کند .

برتری تیم دورتموند اما ، تنها 8 دقیقه ادامه داشت . در دقیقه 75 مسابقه بود که روی اشتباه خط دفاعی تیم دورتموند و حرکت تماشایی کیلیان امباپه ، این بازیکن موفق شد زاگادو را از پیش روی برداشته و با یک پاس عرضی توپ را در اختیار نیمار قرار دهد تا این بازیکن با یک ضربه ساده به توپ ، دروازه خالی تیم دورتموند را باز کرده تا حساب کار یک بر یک مساوی شود .

هرچه قدر نیمه اول مسابقه گلی در بر نداشت ، در حدود تنها ده دقیقه در نیمه دوم هر سه گل این دیدار به ثمر رسید . بعد از باز شدن دروازه تیم دورتموند توسط نیمار بود که بعد از شروع بازی توسط زنبور ها بود که توپ در اختیار جیوانی رینا قرار گرفت و این بازیکن در ادامه توپ را به ارلینگ هالند رساند . هالند نیز با یک ضربه تماشایی از بیرون محوطه جریمه ، توپ را روانه دروازه تیم پاری سن ژرمن کرد و کیلور ناواس نیز کاری از دستش بر نیامد و توپ به زیبایی وارد دروازه شد تا حساب کار دو بر یک به سود تیم دورتموند شود .

در نهایت بازی با نتیجه دو بر یک به سود شاگردان لوسین فاوره به اتمام رسید تا این تیم در خانه عملکردی قابل قبول داشته باشد و برای بازی آینده خود با این تیم در بازی برگشت دست بالا را در اختیار خود بگیرد .

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ورزشی آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید