رسمی ، منچسترسیتی از حضور در لیگ قهرمانان اروپا برای دو فصل محروم شد

به گزارش ورزشی آسمونی ، باشگاه منچسترسیتی به دلیل عدم رعایت فرپلی مالی و دور زدن این قانون به مدت دو سال از حضور در تمامی رقابت های اروپایی محروم شد و مبلغ 30 میلیون یورو نیز جریمه خواهد پرداخت .

طبق اطلاعات منتشر شده در سایت یوفا راجع به همین پرونده چنین آمده است که هیئت قاضی مستقل یوفا پس از تجزیه و تحلیل تمامی اسناد و مدارک موجود به این نتیجه رسیده است که باشگاه منچسترسیتی در قرارداد های اسپانسری خود مجرم به تخلفاتی جدی شناخته خواهد شد و به دلیل دور زدن قوانین فیرپلی مالیاتی محکوم است .

طبق اعلام این وب سایت ، باشگاه منچسترسیتی به خاطر ارزش گزاری های بیش از حد و منطقی نبودن درآمد های باشگاه از سوی اسپانسرینگ در سال های 2012 و 2016 مرتکب نقض قوانین شده است و می بایست طبق نظر یوفا جریمه ای هنگفت را بپردازد .

حال مشخص شده است که جریمه این باشگاه علاوه بر پرداخت مبلغ 30 میلیون یورو ، محرومیت دو فصله از حضور در تمامی رقابت های اروپایی است و این تیم علارغم داشتن بسیاری از مهره های ارزشمند و جای گیری در رتبه های بالای جدول ، نخواهد توانست در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا شرکت داشته باشد . این بدین معنی است که در صورتی که تیم منچسترسیتی طی دو سال آینده در بین 4 تیم برتر لیگ جزیره حضور یابد ، تیم پنجم این لیگ به جای منچسترسیتی راهی لیگ قهرمانان اروپا خواهد شد و تیم ششم راهی لیگ اروپا می شود .

5/5 ( 0 نظر )


منبع : ورزشی آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید