تشدید کنترل ویروس کرونا در مرز آستارا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خصوص جلوگیری از ویروس کرونا گفت: از زمان ورود ویروس کرونا به برخی کشورها، تشدید کنترل در پایگاه مرزی آستارا صورت می گیرد.

تشدید کنترل ویروس کرونا در مرز آستارا - Intensified corona virus control at Astara border

تشدید کنترل ویروس کرونا در مرز آستارا – Intensified corona virus control at Astara border

به گزارش آسمونی : فردین مهرابیان با اشاره به شیوع بیماری خطرناک ویروس کرونا در برخی کشورها، گفت: با  استقرار شبانه روزی تیم بهداشتی، مرزها در حال کنترل هستند و جای نگرانی نیست.

وی در خصوص نحوه کنترل این بیماری گفت: کنترل تب، اولین و موثرترین راه سنجش ناقلین این ویروس، طبق استانداردهای جهانی بهداشت است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: افرادی که در پایگاه‌های کنترل ویروس مستقر هستند، تب افراد را کنترل می‌کنند. این دستگاه‌های سنجش حرارت، میزان تب افراد را می‌سنجد.

مهرابیان خاطرنشان کرد: تا کنون هیچ گزارشی از ورود ویروس کرونا در کشور و استان نداشته ایم. دلیل اینکه افراد با علامت تب یا سرفه تحت معاینه قرار می گیرند، فقط به خاطر رعایت احتیاط است، وگرنه وجود این علایم در فرد، لزوما نشان دهنده آلودگی به ویروس کرونا نیست.

وی در پایان با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان، افزود: هماهنگی با فرمانداری و نیروی انتظامی آستارا، برگزاری کلاس های آموزشی و تعیین دو مسیر برای عبور و مرور اتباع خارجی جهت ورود و خروج و …از دیگر اقدامات پیشگیرانه توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ایسنا

نظر خودتان را ارسال کنید