آمریکا رسما لغو روادید تجاری برای ایرانی‌ها را اعلام کرد

اداره خدمات مهاجرتی و شهروندی آمریکا رسما «لغو روادید تجاری برای ایرانی‌ها» را اعلام کرد.

آمریکا رسما لغو روادید تجاری برای ایرانی‌ها را اعلام کرد - The US has officially announced the cancellation of business visa for Iranians

آمریکا رسما لغو روادید تجاری برای ایرانی‌ها را اعلام کرد – The US has officially announced the cancellation of business visa for Iranians

به گزارش آسمونی : اداره خدمات مهاجرتی و شهروندی آمریکا امروز رسما «لغو روادید تجاری و سرمایه‌گذاری برای ایرانی‌ها» را اعلام کرد.

اداره خدمات مهاجرتی و شهروندی آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد ایرانی‌ها از این پس دیگر واجد شرایط دریافت این نوع از روادید نیستند و کسانی که هم اکنون با استفاده از این روادید در خاک آمریکا حضور دارند، باید در هنگام انقضای آن از کشور خارج شوند.

این اداره همچنین اعلام کرد این تغییر به دلیل پایان یافتن پیمان مودت با ایران در اکتبر ۲۰۱۸ میلادی صورت گرفته است.

وزارت امنیت داخلی آمریکا روز گذشته اعلام کرد شهروندان ایرانی و خانواده‌های آن‌ها از این پس مجاز به درخواست برای دریافت روادید موسوم به‌ «E-۱» و «E-۲» یا تمدید آن نیستند.

تصمیم دولت آمریکا به خروج  از پیمان مودت پس از رای دیوان بین‌المللی دادگستری در لاهه به نفع ایران صورت گرفت. این دادگاه با صدور قراری موقت حکم داد که ایالات متحده باید اطمینان حاصل کند که تحریم‌ های یک‌جانبه‌اش علیه ایران بر کالا‌های اساسی یا ایمنی پرواز‌های مسافری اثر منفی نخواهد داشت.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

نظر خودتان را ارسال کنید