نقد فیلم سینمایی پیشونی سفید ۲

نقد فیلم سینمایی پیشونی سفید ۲-movie review white forehead 2

نقد فیلم سینمایی پیشونی سفید ۲-movie review white forehead 2

نقد از مرجان دلپسند
اختصاصی آسمونی

فیلم سینمایی پیشونی سفید ۲ نیز با همان بازیگران پیشونی سفید ۱ ادامه می یابد، اما داستان آن به نحوی رنگ و بوی بزرگسالانه به خود می گیرد.

مطابق اساطیر و روایات کهن رابطه انسان با جانوران و سابقه خدمت حیوانات به انسان از زمان های قدیم نخستین بشر بوده است. مثلا در داستان ها و قصه های ايرانی گفته شده در آغاز عصر پیشدادیان کیومرث در کوره زندگی می کرد و تن پوشی از پوست گربه سانان داشت، توانست همه جانوران جنگل را به سمت خود فرا بخواند و آنها را رام و فرمانبردار خودنماید.

در نزد هندیان نیز شیرنمادی از قدرت و نگهبان دروازه های یک میلیون معبداست. همچنين در ایران باستان شکارشیر که به آن شاه شکار نیز می گفتند و جنگیدن با آن نمادی از لیاقت و دلیری و پهلوانی به شمارمی رفت.

اما در داستان پیشونی سفید۲ می بینیم که شخصیت شیر جنگل بسیار مرموزتر و دور از دلیری و شجاعت و ایستادگی و عدالت است. همانطور که در اين دیالوگ پیشونی سفید خطاب به شير شنيده می شود. (مگر شما نگفتید که قانون جنگل تغییر نمی کند. اما قانون جنگل که تغییرکرد).

به طور کلی می توان گفت فیلم سینمایی پیشونی سفید۲ بیشتر حول و حوش حاشیه ها و مسایل و مشکلات بزرگسالان و اثرات زیان بار روحی و عاطفی که برفرزندان می گذارد، می پردازد.

از دیگر کاراکترهای این فیلم سینمایی می توان به شخصیت خرس اشاره  كرد. دوستی پیشونی طلا (لیلااوتادی) با خرس و مسایل حاشیه ای که برای وی به وجودمی آورد، ما را به یاد داستان دوستی خاله خرسه می اندازد.

پایان یک دوستی که فرجام خوشایندی را برای پیشونی طلا (مادر پیشونی سفید) به همراه ندارد. همانطور که در ادامه فیلم می بينيم ، حوادث ناخوشایندی برای پیشونی سفید و باباسالار به وجود می آید.

حواشی و حاشیه هایی که اثر ارتباط پیشونی طلا با خرس به وجود می آید، ما را از محتوای اصلی فیلم که پرداختن به مشکلات عاطفی به وجود آمده برای ماه پیشونی و اختلاف نظر او با پدرخوانده اش باباسالار می باشد، دور می کند.

در این فیلم کارگردان به خوبی توانسته است با استفاده از وسایل و ابزار به کاراکترهای فیلم با وجود داشتن لباس حیوانات چهره و صفاتی انسانی بدهد. همچنین استفاده از موسیقی در این فیلم نیز جذابیت خاصی به آن بخشیده است.

 

نقد از مرجان دلپسند

0/5 ( 0 نظر )


منبع : فیلم و سینما آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید