ورود سامانه جدید بارشی به کشور در 24 ساعت آینده

با شروع بارش رحمت الهی در ۱۹ استان کشور، شرایط ویژه در حمل و نقل و همچنین مصارف گاز خانگی به وجود آمده است.

ورود سامانه جدید بارشی به کشور در 24 ساعت آینده - New precipitation system to enter the country in the next 24 hours

ورود سامانه جدید بارشی به کشور در 24 ساعت آینده – New precipitation system to enter the country in the next 24 hours

به گزارش آسمونی : سامانه جدید بارشی چند ساعتی است که فعالیت خود را در حریم کشور ما شده و جانی تازه به خاک تشنه زمین‌های نقاط مختلف کشور بخشیده است؛ اگر چه در برخی از نقاط کشور از جمله تهران عملکردی بیش از حد انتظار داشته و بر خلاف پیش بینی‌ها، برف به جای باران تحویلمان داد اما قدمش چندان سنگین هم نبودو مشکل خاصی در هیچ یک از نقاط کشور ایجاد نشد.این سامانه اغلب مناطق کشور را در بر گرفته و بیشتر استان‌ها را با بارش باران و برف همراه کرده است؛ سازمان هواشناسی برای امروز پیش‌بینی کرده بود که فعالیت این سامانه بارشی در اغلب نقاط کشور به جز سیستان و بلوچستان و هرمزگان شاهد ابرناکی و بارش باشیم. بارش برف در مناطق سردسیر و مرتفع و گاهی رگبار، رعد و وزش باد شدید موقتی و برق در مناطق جنوبی پیش بینی شده بود.

اواخر فردا شب از حجم بارش ها کاسته می شود

فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از بارش باران و برف در اغلب مناطق کشور خبر داد وگفت: امروز در اغلب مناطق کشور و به تدریج برای بعد از شب در جنوب شرق بارش‌هایی خواهیم داشت که در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف و در مناطق جنوبی با رگبار و رعد و برق همراه است.

او افزود: بر اساس نقشه‌های هواشناسی روز دوشنبه از شدت بارش‌ها در نیمه غربی کاسته می‌شود و همواره برای استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز واقع در استان‌های تهران، البرز، قزوین، زنجان، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی بارش برف و باران و برای جنوب شهر رگبار و رعد و برق پیش بینی می‌شود.

گودرزی از استمرار بارش باران طی روز دوشنبه برای مناطق شرق تهران، اصفهان و قم خبر داد و گفت: اواخر وقت روز دوشنبه سامانه بارشی از مرز‌های شرقی کشور خارج می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه جدید بارشی به کشور خبر داد و گفت: سه شنبه بعد از ظهر سامانه بارشی دیگر از غرب وارد کشور می‌شود و مجدد مناطق شمال غرب، غرب، دامنه‌های البرز و به تدرج شمال شرق را بارش برف و باران در بر می‌گیرد.

او ادامه داد: بنابر نقشه‌های هواشناسی روز چهارشنبه گستره فعالیت سامانه بارشی در غرب، جنوب غرب و قسمت‌هایی از جنوب کشور است که در مناطق سردسیر و مرتفع بارش به شکل برف و در جنوب و جنوب شرق کشور همراه با رگبار و رعد و برق است.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

نظر خودتان را ارسال کنید