بیوگرافی جاستین ترودو ، نخست وزیر کانادا

بعد از حادثه هواپیمای اوکراینی، جاستین ترودو برای دلجویی از خانواده‌های قربانیان ایرانی، با آنان دیدار صمیمی داشت. وی شخصا به خانه تک تک شان رفته و از آن‌ ها دلجویی کرد. جاستین ترودو با شرکت در مراسم سوگواری، در جمع خانواده‌ها و دوستان ایرانیان ساکن کانادا، با آنها ابراز همدردی کرد.

جاستین ترودو-justin trudeau

جاستین ترودو-justin trudeau

جاستین ترودو، نخست وزیر جوان کانادا است. مردم کشورش او را بسیار دوست دارند. او نه تنها در کانادا، بلکه در بعضی از کشورهای جهان هم محبوبیت خاصی دارد. در ادامه بیوگرافی و حواشی زندگی او را ببینید.

بیوگرافی جاستین ترودو

بیوگرافی جاستین ترودو

جاستین پیر جیمز ترودو (Justin Pierre James Trudeau) (زاده ۲۵ دسامبر، ۱۹۷۱ در اتاوا، انتاریو) سیاست‌مدار کانادایی،‌ بیست و سومین نخست‌وزیر کانادا و رهبر حزب لیبرال است. او فرزند بزرگ پانزدهمین نخست‌وزیر کانادا، پیر ترودو و مارگارت ترودو است.

وی در سال ۲۰۰۸ از حوزه انتخاباتی پپینو (Papineau) استان کبک به عضویت مجلس عوام کانادا درآمد و در سال ۲۰۱۳ به عنوان رهبر حزب لیبرال کانادا برگزیده شد.

ترودو پس از رهبری حزب لیبرال در انتخابات سال ۲۰۱۵، و پیروزی این حزب با اکثریت آرا به عنوان نخست‌وزیر کانادا انتخاب شد. ترودو در انتخابات سال ۲۰۱۹ مجدداً به سمت نخست‌وزیری کانادا انتخاب شد.

ترودو بزرگترین فرزند پیر الیوت ترودو نخست‌وزیر کانادا و مارگارت ترودو (سینکلر) در روز کریسمس ۱۹۷۱ در اتاوا به دنیا آمد.

از همان ابتدای زندگی به واسطه شغل پدر سفرهای زیادی را به همراه خانواده به مناطق مختلف جهان داشت. در سال ۱۹۷۷ زمانی که ۶ سال داشت پدر و مادرش از یکدیگر جدا شدند. طلاقی که او علتش را ۳۰ سال اختلاف سنی پدر و مادرش می‌داند.

جاستین ترودو و پدر و مادرش

جاستین ترودو و پدر و مادرش

جاستین ترودو پس از اخذ مدرک کارشناسی در رشته ادبیات از دانشگاه مک گیل، او به همراه تعدادی از دوستانش سفر یک‌ساله‌ای به دور جهان را شروع کرد. پس از پایان سفر به مک گیل بازگشت و در رشته آموزش شروع به تحصیل کرد.

پس از دو سال ترجیح داد تحصیلش را در دانشگاه بریتیش کلمبیا دنبال کند، بنابراین به ونکوور نقل مکان کرد و در سال ۱۹۹۸ فارغ‌التحصیل شد. در خلال سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۲ به آموختن چند رشته و موضوع از جمله نمایش، زبان فرانسوی، مطالعات اجتماعی و ریاضیات پرداخت.

ترودو پس از اتمام تحصیل، چند مدتی را در ونکوور به آموزگاری پرداخت. او در آکادمی وست‌پوینت گری و دبیرستان وینستون چرچیل دروس اجتماعی و فرانسوی تدریس می‌کرد.

جاستین ترودو در تشییع جنازه برادرش

جاستین ترودو در تشییع جنازه برادرش

زمان اقامت جاستین ترودو در ونکوور مصادف با دو اتفاق تلخ در زندگیش بود.

در سال ۱۹۹۸ برادرش را در حادثه سقوط بهمن از دست داد و در سال ۲۰۰۰ پدرش در اثر بیماری سرطان پروستات درگذشت. این حوادث و به ویژه سخنانش در مراسم تشییع جنازه پدر، باعث شد مجدداً تحت توجه رسانه‌ها و افکار عمومی قرار بگیرد.

جاستین ترودو و همسرش سوفی گرگوار

جاستین ترودو و همسرش سوفی گرگوار

جاستین ترودو در سال ۲۰۰۵ با سوفی گرگوار مجری تلویزیون در مونترال ازدواج کرد.

سوفی در دوران کودکی، همکلاس مایکل کوچکترین برادر جاستین بود. آن‌ها در سال ۲۰۰۳ به واسطه فعالیت در امور خیریه مجدداً با یکدیگر در ارتباط قرار گرفتند و پس از مدتی رفت‌وآمد در اکتبر ۲۰۰۴ با یکدیگر نامزد شده و در مه ۲۰۰۵ ازدواج کردند.

جاستین ترودو، همسر و فرزندانش

جاستین ترودو، همسر و فرزندانش

جاستین ترودو و سوفی گرگوار، دارای ۲ فرزند پسر به نام زاویر جیمز و آدرین و ۱ فرزند دختر به نام الا-گریس مارگارت هستند.

سوفی در امور خیریه به ویژه دربارهٔ مسائل زنان بسیار فعال است. وی ۲۴ آوریل ۱۹۷۵ در مونترال کانادا بدنیا آمد.

ماجرای جوراب های رنگارنگ جاستین ترودو

ماجرای جوراب های رنگارنگ جاستین ترودو

جوراب‌های رنگارنگ و گاهی لنگه به لنگه جاستین ترودو، همیشه سوژه رسانه‌های جهان بوده. انتخاب این جوراب‌ها توسط نخست وزیر کانادا بدون دلیل نیست.
جوراب‌های رنگ و وارنگ وی که برای همه عجیب است متعلق به شرکت یک پسر جوان مبتلا به سندرم داون است و جاستین با این‌کار برای کسب و کار او و دوستانش تبلیغ می‌کند. نخست وزیر کانادا با این کار خود می‌خواست توجه جهانیان را به معلولان جلب کند و از همه می‌خواهد همیشه از آنها حمایت کنند.

دلجویی جاستین ترودو از ایرانیان مقیم کانادا

دلجویی جاستین ترودو از ایرانیان مقیم کانادا

جاستین ترودو بخاطر سقوط پرواز شماره ۷۵۲ هواپیمایی اوکراینی و جان باختن بسیاری از ایرانی هایی که اغلب دانشجو یا شاغل در کانادا بودند، دلجویی و پیگیری کرد.

این پرواز مسافربری که متعلق به هواپیمایی بین‌المللی اوکراین از مبدأ تهران به مقصد کی‌یف بود، به اشتباه در تاریخ ۱۸ دی ۱۳۹۸ (۸ ژانویه ۲۰۲۰) ساعت ۶:۱۹ صبح هدف شلیک پدافند هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت و همه مسافران و خدمه آن که بیشتر آنها ایرانی بودند جان خود را از دست دادند.

جاستین ترودو در مراسم جانباختگان هواپیمای اوکراینی

جاستین ترودو در مراسم جانباختگان هواپیمای اوکراینی

بعد از حادثه هواپیمای اوکراینی، جاستین ترودو برای دلجویی از خانواده‌های قربانیان ایرانی، با آنان دیدار صمیمی داشت.

وی شخصا به خانه تک تک شان رفته و از آن‌ ها دلجویی کرد.

جاستین ترودو با شرکت در مراسم سوگواری، در جمع خانواده‌ها و دوستان ایرانیان ساکن کانادا، با آنها ابراز همدردی کرد.

وی برای خانواده قربانیان، کمک ۲۵ هزار دلاری هم در نظر گرفت.

3/5 ( 1 نظر )


منبع : چهره های سیاسی آسمونی

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید