رسمی ؛ با اخراج ارنستو والورده ، کیکه ستین سرمربی جدید آبی اناری ها شد

به گزارش ورزشی آسمونی ، ارنستو والورده بعد از دو فصل و نیم حضور بر روی نیمکت تیم بارسلونا و کسب دو عنوان لیگ ، یک سوپر کاپ اسپانیا و یک کوپا دل ری ، از سمتش به عنوان سرمربی تیم بارسلونا اخراج شد تا کیکه ستین مربی سابق تیم بتیس به جای او بر نیمکت تیم بارسلونا تکیه بزند .

بعد از ناکامی تیم بارسلونا در دیدار برابر آ اس رم و شکست در دیدار دوم که موجب حذف تیم بارسلونا از رقابت های لیگ قهرمانان اروپا در فصل 2017-2018 زمزمه هایی از ناکار آمدی شیوه هدایت ارنستو والورده توسط تمامی فوتبال دوستان و طرفداران تیم بارسلونا به گوش میرسید . رفته رفته اشتباه تاکتیکی این سرمربی کمی به فراموشی سپرده شد تا دقیقا سال بعد همان حادثه در دیدار برابر لیورپول رقم خورد .

باخت سنگین این تیم در برابر لیورپول و کام بک رویایی شاگردان یورگن کلوپ ، کاملا غضب و ناراحتی تمامی طرفداران تیم بارسلونا را متوجه ارنستو والورده و بارتومئو ، رئیس باشگاه بارسلونا ، کرد که چرا سرمربی تیم را از کار برکنار نمی کند . بارتومئو البته ، بعد از شکست تیمش در برابر تیم لیورپول کاملا از ارنستو والورده دفاع کرد و وی را در سمتش نگه داشت تا اینکه دقیقا در پایان همان سال میلادی ، تیم بارسلونا در کوپا دل ری نیز تسلیم تیم والنسیا شد .

در آغاز فصل 2019-2020 هر دو تیم رئال مادرید و بارسلونا افت و خیز های بسیار زیادی داشتند و به وجود نیامدن اختلافی فاحش بین دو تیم باعث شد تا سران تیم بارسلونا همواره به فکر حضور ارنستو والورده بر روی نیمکت تیم بارسلونا باشند تا اینکه تیم بارسلونا در رقابت های چهارجانبه سوپرکاپ اسپانیا در برابر تیم اتلتیکومادرید با نتیجه سه بر دو مغلوب شد تا سران باشگاه بارسلونا بالاخره چاره ای برای جانشینی ارنستو والورده انجام بدهند .

دقیقا بعد از اتمام بازی و حذف تیم بارسلونا از رقابت ها بود که سران باشگاه بارسلونا طی بیانیه ای خبر از تصمیم گیری در مورد آینده حضور ارنستو والورده بر روی نیمکت بارسلونا دادند تا اینکه روز گذشته طی خبری رسمی ، باشگاه بارسلونا قطع همکاری خود را با ارنستو والورده اعلام کرد .

بعد از خبر اخراج ارنستو والورده بود که باشگاه بارسلونا با انتشار توئیتی ، اعلام کرد که کیکه ستین ، سرمربی سابق تیم بتیس به عنوان سرمربی تیم بارسلونا انتخاب شده است . کیکه ستین در زمان حضورش در تیم بتیس ، موفق شد در نیوکمپ با نتیجه چهار بر سه از پس تیم بارسلونا بر بیاید تا تنها شکست تیم بارسلونا در خانه در لالیگا ، زیر نظر ارنستو والورده ، توسط کیکه ستین و تیمش رقم بخورد .

کیکه ستین که عاشق مکتب توتال فوتبال یوهان کرویف است ، بازی مالکانه و تهاجمی را می پسندد و موفق شد طی همین روش و تاکتیک تیم بتیس را در اولین سال حضورش در این تیم راهی اروپا کند . اما افت این تیم به همراه کیکه در لالیگا اسپانیا موجب شد تا ستین ، نیمکت تیم بتیس را ترک کرده و منتظر پیشنهادات بعدی برای سرمربی گری باشد .

کیکه ستین 61 ساله طبق قراردادی که با تیم بارسلونا برقرار کرده است تا تاریخ 30 ژوئن سال 2022 بر روی نیمکت بارسلونا خواهد نشست و می بایست در سه عنوان لالیگا ، لیگ قهرمانان اروپا و کوپا دل ری ، تیم بارسلونا را به موفقیت برساند . تیم بارسلونا و رئال مادرید به ترتیب به دلیل تفاضل گل بهتر در رتبه های اول و دوم لالیگا قرار دارند .

5/5 ( 1 نظر )


منبع : ورزشی آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید