انتخابی المپیک 2020 ؛ ایران 3 – 0 چین ؛ صعود به المپیک 2020 تنها دلخوشی در روز های تلخ

به گزارش ورزشی آسمونی ، تیم ملی والیبال ایران که در دیدار فینال رقابت ها به مصاف چین رفته بود موفق شد با نتیجه قاطع سه بر صفر از سد این تیم عبور کرده تا برای دومین بار جواز حضور در المپیک را بدست آورد و راهی المپیک 2020 توکیو شود .

تیم ایران که در بازی قبلی در برابر کره جنوبی کمی به زحمت افتاده بود ، ست اول این مسابقه را طوفانی آغاز کرد . کسب اولین امتیاز توسط ایران و رفته رفته ایجاد اختلافی 4 امتیازی در ادامه مسابقه موجب شد تا ایران شش بر دو از حریفش پیش بیافتد . امتیاز گیری های ایران ادامه دار بود و وقت استراحت فنی اول با کسب نتیجه 8 بر 3 به سود تیم ایران رقم خورد . عملکرد غالی بازیکنان ایران همچنان ادامه داشت و تیم ملی والیبال ایران 12 بر 4 از حریفش پیش افتاد . در ادامه اشتباه بازیکنان تیم چین موجب شد تا تیم ایران وقت استراحت فنی دوم را با 10 امتیاز اختلاف نسبت به تیم چین پیش بیافتد . روند امتیاز گیری های دو تیم ادامه داشت و فاصله ده امتیازی در امتیاز 20 ایران همچنان پایدار باقی ماند . در نهایت ست اول مسابقه با امتیاز 25 تیم ایران و اختلافی 11 امتیازی به پایان رسید تا تیم ایران قدرتمندانه بازی را شروع کند .

ست دوم را تیم چین بهتر آغاز کرد و امتیاز اول را کسب کرد اما رفته رفته بازیکنان ایران نمایش بهتری داشتند و بازی را در دست گرفتند . اما روی اشتباهات بازیکنان تیم ایران هر دو تیم در امتیاز 5 با یکدیگر برابر شدند ولی برتری تیم ایران باعث شد تا وقت استراحت فنی اول با امتیاز 8 بر 5 به سود تیم ایران به ثبت برسد . تیم چین که اصلا دلش نمی خواست در کشور خودش برای بار دوم مغلوب تیم ایران شود ، در پی جبران امتیازات از دست رفته بر آمد اما بازیکنان تیم ملی والیبال ایران ، اجازه امتیاز گیری را به تیم چین نمی دادند و در ادامه وقت استراحت فنی دوم نیز با احتساب امتیاز 16 بر 14 به سود تیم ایران به ثبت رسید . برتری تیم ایران ادامه دار بود و 19 بر 15 از تیم چین جلو افتاد تا وقت استراحت دوم تیم چین نیز درخواست شود . تیم چین که در ست دوم کمی هماهنگ تر بازی می کرد موفق شد اختلاف را به حداقل برساند اما باز هم تیم ایران به بازی برگشت و امتیاز 21 را بدست آورد . در نهایت نیز ست دوم با احتساب امتیاز 25 بر 22 به سود تیم ایران به اتمام رسید تا تیم ملی کشورمان در یک قدمی حضور در المپیک 2020 قرار بگیرد .

در ست سوم هر یک از دو تیم در امتیازات ابتدایی پایاپای پیش رفتند اما امتیاز گیری های تیم چین در 3  قطع شد و تیم ایران نمایش بهتری از خود ارائه داد . وقت استراحت فنی اول با حساب 8 بر 3 به سود تیم ایران رقم خورد اما بعد از وقت استراحت تیم چین عملکرد بهتری از خود نشان داد و سه امتیاز متوالی را کسب کرد . تیم ایران که کاملا برای برد در این بازی مصمم بود دوباره شروع به امتیاز آوری کرد و 10 بر 6 از تیم چین پیش افتاد و در ادامه وقت استراحت فنی دوم نیز با احتساب امتیاز 16 بر 11 به سود تیم ایران رقم خورد . تیم چین که کاملا خسته شده بود در ادامه کمی بی رمق به بازی کردن ادامه داد و تیم ایران 20 بر 12 از این تیم پیش افتاد . در نهایت نیز ست سوم با حساب 25 بر 14 به سود تیم ایران خاتمه یافت تا طی سه ست متوالی شاگردان کولاکوویچ موفق به شکست تیم چین شده و جواز حضور در المپیک 2020 را بدست آورند .

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ورزشی آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید