نماینده رشت : نمی‌شد زمانی که کشور آماده‌باش ضد حمله بود فرودگاه‌ها تعطیل می‌شد

رئیس فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی گفت که مجلس قطعا با مقصران سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی برخورد خواهد کرد.

نمی‌شد زمانی که کشور آماده‌باش ضد حمله بود فرودگاه‌ها تعطیل می‌شد - Airports could not be closed when the country was ready for a counterattack

نمی‌شد زمانی که کشور آماده‌باش ضد حمله بود فرودگاه‌ها تعطیل می‌شد – Airports could not be closed when the country was ready for a counterattack

به گزارش آسمونی : غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی با اشاره به سقوط هواپیمای اوکراینی اظهار کرد: در کف جامعه گله‌مندی شدیدی از عدم صداقت‌ها در این زمینه مطرح است که اعتبار و سرمایه اجتماعی را خدشه دار می‌کند. وقتی اشتباه و سهوی رخ داده نیازی به این همه خلاف گویی نبود. مردم ما از وقتی رسانه‌های خارجی شروع به ارائه مستندات در این باره کردند دچار سردرگمی شدند. با عذرخواهی و پوزش طلبیدن این آسیبی که به افکار عمومی رسید برطرف نمی‌شود.

وی افزود: ما در هفته گذشته آسیب‌های روانی اجتماعی زیادی داشتیم از ترور سردار سلیمانی، جان باختن تعدادی در مراسم  تشییع پیکر سردار سلیمانی در کرمان، سقوط اتوبوس و  سقوط هواپیما اخبار تلخی تزریق شد و همه جا عزاداری بود.

جعفرزاده با بیان این که مردم از نحوه اطلاع رسانی گله مند هستند، تاکید کرد: باید با مسببین و متخلفین و کسانی که پنهان کاری کردند برخورد شود. خوشحالیم از این که قوه قضاییه  به این موضوع ورود کرد و دادستان را مامور کرد زیرا خطایی که رخ داده و سرنگونی هواپیما فارغ از این که تحصیل کردگان، نخبگان و تازه عروس و دامادها در آن پرواز بودند باعث مرگ انسان‌های بیگناه شد و تقاضای ما برخورد با مقصران است.

رئیس فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی با بیان این که در جان‌باختن تعدادی از تشییع کنندگان در کرمان هیچ مقام مسئولی استعفا نداد، گفت: مگر نمی‌شد در زمانی که کشور آماده باش ضد حمله بود فرودگاه‌ها را تعطیل می‌کردند و جلوی  پروازهای ورودی و خروجی را می‌گرفتند؟

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: چند روز است در صدا و سیما کسانی که اطلاعات پروازی ندارند در این باره حرف زدند حال هم دست به توجیه می‌زنند به هر حال این هواپیمای مسافربری بود و مسیرش مشخص بوده این توجیه‌ها اعصاب مردم را خراب کرده است.

جعفرزاده در پایان یادآور شد: مجلس قطعا با این موضوع برخورد خواهد کرد. ما تعارفی نداریم و اینطور نیست که چون اواخر عمر مجلس است در این موضوع جدی نباشیم. قطعا باید با متخلفین و کسانی که قصور کردند و اعصاب و روان و زندگی مردم را به هم ریختند و سرمایه اجتماعی را از بین بردند برخورد شود.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ایسنا

نظر خودتان را ارسال کنید