انتخابی المپیک 2020 ؛ ایران 3 – 2 کره جنوبی ؛ راهی به المپیک نمانده است

به گزارش ورزشی آسمونی ، بعد از پیروزی قاطع تیم ملی والیبال ایران در سه بازی ابتدایی خود در برابر چین تایپه ، قزاقستان و چین ، حال در چهارمین دیدار خود به مصاف کره جنوبی رفت که طی یک بازی سخت و نفس گیر در نهایت تیم ایران موفق شد با نتیجه سه بر دو از سد تیم کره جنوبی عبور کرده تا منتظر برنده دیدار قطر و چین برای حضور در فینال این رقابت ها برای یافتن جواز حضور در المپیک 2020 باشد .

بازی در ست اول پایاپای پیش می رفت و هر یک از دو تیم دو امتیاز را برای خود کسب کردند . اما رفته رفته تیم کره جنوبی بهتر کار کرد و امتیازات را بدست آورد و موفق شد وقت استراحت فنی اول را با نتیجه 8 بر 7 به سود خود به ثبت برساند . بعد از وقت استراحت بود که تیم کره جنوبی دو امتیاز از تیم ایران پیش افتاد و در ادامه اختلاف به عدد سه رسید . تیم کره جنوبی که کاملا آماده به زمین مسابقه آمده بود موفق شد 16 بر 10 از تیم ایران پیش افتاده تا وقت استراحت فنی دوم با اختلافی شش امتیازی و حاشیه امنیتی بسیار عالی برای تیم کره جنوبی به ثبت برسد . در اواخر ست اول تیم ایران به بازی برگشت و موفق شد فاصله را کمتر کرده و به عدد دو برساند اما باز هم تیم کره جنوبی ابتکار عمل را بدست گرفت و 23 بر 20 از تیم ملی والیبال ایران پیش افتاد . در نهایت نیز این اختلاف سه امتیازی حفظ شد تا تیم کره جنوبی 25 بر 22 ست اول را از تیم ایران پیروز شود .

ست دوم اما تیم ایران به بازی برگشت . برتری سه بر یک ایران در ابتدای ست دوم و کسب امتیاز هشتم ، زود تر از تیم کره جنوبی باعث شد تا وقت استراحت فنی با احتساب امتیاز 8 بر 7 به سود تیم ایران رقم بخورد . تیم ایران که اصلا نمی خواست در برابر تیم کره جنوبی متحمل شکست شود ، امتیازات را دریافت می کرد و 12 بر 9 از تیم کره جنوبی پیش افتاد . این برتری در امتیاز شانزدهم برای تیم ایران به عدد 5 رسید تا وقت استراحت فنی دوم نیز به سود تیم ایران به ثبت برسد . اما تیم کره جنوبی بعد از وقت استراحت فنی اختلاف را کاهش داد ولی نتوانست مانع از پیش روی بازیکنان تیم ایران شود . کسب امتیاز 19 برای ایران و اختلاف 6 امتیازی ایجاد شده نوید پیروزی تیم ملی والیبال ایران را در ست دوم مسابقه می داد و در نهایت تیم ایران این ست را با نتیجه 25 بر 21 از تیم کره جنوبی پیروز شد تا در ست شماری ها هر دو تیم یک پیروزی را کسب کرده باشند .

تیم ایران که هماهنگی لازم را پیدا کرده بود در ست سوم هم خوب کار کرد . اگر چه تیم کره جنوبی دو امتیاز اولیه این دیدار را کسب کرد اما این تیم ایران بود که موفق شد وقت استراحت فنی اول را به کسب امتیاز 8 و اختلافی یک امتیازی به ثبت برساند . در ادامه برتری تیم ایران ادامه یافت و تیم ایران 12 بر 7 از حریف قدرتمندش پیش افتاد و تا جایی پیش رفت که موفق شد وقت استراحت فنی دوم را با هشت امتیاز اختلاف به نفع خود به ثبت برساند . بعد از وقت استراحت فنی دوم بود که تیم کره جنوبی کمی به بازی برگشت اما نتوانست اختلاف را به حدی معقول کم کند و تنها 3 امتیاز متوالی را کسب کردند . در ادامه تیم ایران باز هم به روند خوب خود ادامه داد و در امتیاز 21 ، اختلاف 5 امتیازی خود را با کره جنوبی حفظ کرد . در نهایت ست سوم با کسب امتیاز 25 برای تیم ایران و اختلافی 7 امتیازی به سود تیم ملی کشورمان به ثبت رسید .

ست چهارم ، طی یک بازی پینگ پنگی از دو حریف در این مسابقه ، تیم کره جنوبی موفق شد به پیروزی دست پیدا کند . تیم ایران امتیاز اول این ست را کسب کرد اما تیم کره جنوبی 3 بر 2 از تیم ایران پیش افتاد . وقت استراحت فنی اول که در طول مسابقه بین دو تیم به طور مساوی تقسیم شده بود با امتیاز 8 کره جنوبی و حاشیه امنیتی دو امتیازی به سود این تیم به ثبت رسید . تیم ایران بعد از وقت استراحت فنی اول بسیار عالی کار کرد تا حدی به عملکرد بسیار خوب خود ادامه داد که موفق شد 20 بر 18 از تیم کره جنوبی پیش بیافتد . اما تیم کره جنوبی به بازی برگشت و 22 بر 21 از تیم ایران پیش افتاد و در نهایت ست چهارم با برتری 25 بر 22 به سود تیم کره جنوبی به اتمام رسید تا نتیجه مسابقه به ست پنجم واگذار شود .

ست پنجم این دیدار که حکم مرگ و زندگی را برای حضور در المپیک برای تیم ملی والیبال ایران ، ایفا می کرد با امتیاز گیری بازیکنان ما شروع شد . در ادامه بازی خوب بازیکنان تیم ایران موجب شد تا تیم ایران دو بر صفر پیش بیافتد و این برتری تا حدی ادامه داشت که امتیاز تیم ملی والیبال ایران به عدد 7 رسید و اختلافی سه امتیازی ایجاد شد . وقت استراحت فنی اول نیز با احتساب امتیاز 8 بر 5 به سود تیم ایران به ثبت رسید تا دو تیم زمین را تعویض کرده و به ادامه مسابقه بپردازند . تیم کره بعد از وقت استراحت فنی ، دو امتیاز متوالی را کسب کرد و به یک امتیازی تیم ایران رسید و موجب شد تا کولاکوویچ وقت استراحت درخواست بدهد . بعد از وقت استراحت بود که روند امتیاز گیری تیم کره جنوبی قطع شد و تیم ایران 12 بر 8 از کره جنوبی پیش افتاد . در ادامه تیم ایران موفق شد با نتیجه 15 بر 13 ست پنجم را نیز به نام خود ثبت کرده و در این دیدار بسیار حساس ، سربلند خارج شود .

با این برد تیم ایران در فینال به حریفی از بین دو تیم قطر و چین برخورد خواهد کرد تا در صورت شکست آن تیم ، قهرمان رقابت ها شده و راهی المپیک 2020 شود .

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ورزشی آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید