سوپر کاپ اسپانیا ؛ بارسلونا 2 – 3 اتلتیکومادرید ؛ کام بک خوردن های بارسلونا تمامی ندارند !

به گزارش ورزشی آسمونی ، شب گذشته دیدار دوم از نیمه نهایی سوپرکاپ اسپانیا بین دو تیم بارسلونا و اتلتیکومادرید برگزار شد که طی یک بازی بسیار جذاب و تماشایی ، تیم اتلتیکو مادرید موفق شد با برتری لحظات پایانی خود ، تیم بارسلونا را از این رقابت ها حذف کرده و راهی دربی مادرید در فینال این دوره از رقابت ها شود .

بازی از همان دقایق ابتدایی بسیار جذاب دنبال شد و هر دو تیم موقعیت های خوبی را به روی دروازه یکدیگر خلق کردند . شاید اولین موقعیت جدی بازی در نیمه اول مسابقه ، توسط تیم بارسلونا خلق شد جایی که روی یک دو لیونل مسی با انتوان گریزمن بود که این ستاره آرژانتینی موقعیتی بسیار مناسب برای شوتزنی را بدست آورد و ضربه اش را نیز به توپ زد اما واکنش مناسب یان اوبلاک مانع از باز شدن دروازه شد تا بازی همچنان بدون گل ادامه یابد .

رفته رفته این تیم بارسلونا بود که حملات خود را گسترش داد و تیم اتلتیکومادرید نمی توانست موقعیت خاصی را به روی دروازه تیم بارسلونا خلق کند . در دقیقه 39 مسابقه بود که روی حرکت لیونل مسی و پاس او به لوئیس سوارز بود که در ادامه توپ در اختیار انتوان گریزمن قرار گرفت و این بازیکن می توانست دروازه تیم سابقش را باز کند اما ضربه چیپ این بازیکن کمی کم ارتفاع زده شد و یان اوبلاک موفق شد توپ را دفع کند .

اما بازی در نیمه دوم کاملا جور دیگری رقم خورد . هنوز بازی شروع نشده بود که در ثانیه 20 ، تیم اتلتیکومادرید به گل دست یافت . روی توپ گیری از بازیکنان تیم بارسلونا در میانه های زمین بود که توپ به آنخل کوریا رسید و این بازیکن با یک پاس در عمق تماشایی ، کوکه را با نتو تک به تک کرد و این بازیکن موفق شد گل اول تیمش را وارد دروازه تیم بارسلونا کند .

اما تیم بارسلونا تنها 5 دقیقه برای بازگشت به این دیدار زمان نیاز داشت . روی ارسال بلند به روی دروازه تیم اتلتیکومادرید بود که لوئیس سوارز درون محوطه جریمه توپ را به زیبایی کنترل کرد و به لیونل مسی رساند . مسی با عبور از سد بازیکنان تیم اتلتیکومادرید با پای غیر تخصصی اقدام به شوتزنی کرد و موفق شد دروازه یان اوبلاک را به زیبایی باز کند تا حساب کار 1 بر 1 مساوی دنبال شود .

لیونل مسی که در این مسابقه کاملا آماده پا به زمین مسابقه گذاشته بود در دقیقه 59 موفق شد دروازه تیم اتلتیکومادرید را برای بار دوم باز کند . روی کنترل توپ از این بازیکن بود که ضربه زمینی و فنی او با عبور از کنار دست یان اوبلاک وارد دروازه شد تا حساب کار دو بر یک شود . اما داور مسابقه با بازبینی صحنه متوجه برخورد توپ به دست لیونل مسی هنگام کنترل توپ شد و گل را مردود اعلام کرد تا بازی با همان نتیجه مساوی ادامه داشته باشد .

اما تنها دو دقیقه بعد تیم بارسلونا موفق شد گل دوم را به ثمر برساند . روی حرکت عالی جوردی آلبا و ارسال تماشایی این بازیکن به روی دروازه بود که لوئیس سوارز روی تیرک دوم ، با جهشی به موقع توپ را به سر به سمت دروازه تیم اتلتیکومادرید روانه کرد اما واکنش تماشایی یان اوبلاک مانع از باز شدن دروازه شد ، اما توپ برگشتی به انتوان گریزمن رسید و این بازیکن دروازه خالی تیم سابقش را با یک ضربه سر تمام کننده باز کرد تا حساب کار دو بر یک  به سود تیم بارسلونا شود .

تیم بارسلونا باز هم در دقیقه 74 به گل دیگری دست یافت اما VAR آن را مردود اعلام کرد . روی یک ضربه کاشته به سمت دروازه بود که لیونل مسی با یک ارسال تماشایی و تمرین شده توپ را به آرتورو ویدال رساند و ویدال به یک پاس تماشایی توپ را در اختیار جرارد پیکه قرار داد و این بازیکن دروازه را باز کرد اما داور در ادامه آفساید آرتورو ویدال را اعلام کرد تا بازی همچنان با یک گل اختلاف ادامه داشته باشد .

اما تیم اتلتیکومادرید در دقیقه 80 به یک ضربه پنالتی دست یافت . روی حرکت آنخل کوریا به سمت دروازه تیم بارسلونا بود که این بازیکن با نتو در موقعیت تک به تک قرار گرفت و نتو چاره ای جز انجام خطا بر روی کوریا نداشت و داور مسابقه نیز نقطه پنالتی را برای تیم اتلتیکومادرید نشان داد و آلوارو موراتا موفق شد با یک ضربه دقیق دروازه تیم بارسلونا را باز کرده و حساب کار را دو بر دو مساوی کند .

در دقیقه 83 صحنه ای بسیار مشکوم رخ داد . روی حرکت بازیکنان تیم اتلتیکومادرید بود که توپ به روی دروازه ارسال شد و بعد از برخورد توپ به دست جرارد پیکه درون محوطه جریمه ، بازیکنان مادریدی به سمت داور مسابقه برای اعلام خطای هند پنالتی یورش بردند اما داور مسابقه با استفاده از VAR خطای هند واضحی را اعلام نکرد تا جنجال ها در این دیدار بیشتر شود .

تیم اتلتیکومادرید اما در دقیقه 86 به آنچه استحقاقش را داشت دست یافت . بعد از گرفته نشدن پنالتی واضح تیم اتلتیکومادرید ، توپ در بین راه در اختیار گریزمن قرار گرفت اما این بازیکن توپ را از دست داد و آلوارو موراتا در ادامه توپ را به کوریا رساند تا این بازیکن با نتو تک به تک شده و با یک ضربه به قصد چارچوب دروازه را باز کند اما واکنش نصفه و نیمه نتو می رفت تا مانع از باز شدن دروازه شود اما توپ با عبور از خط دروازه تبدیل به گل برتری تیم اتلتیکومادرید شد .

در نهایت بازی با پیروزی تیم اتلتیکومادرید به اتمام رسید تا فینال رقابت های سوپر کاپ اسپانیا تبدیل به دربی مادرید شده و دو تیم اتلتیکومادرید و رئال مادرید در روز یکشنبه از ساعت 21:30 دقیقه به مصاف یکدیگر بروند .

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ورزشی آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید