در پی شهادت سردار سلیمانی وزیر خارجه انگلیس به تنش‌زدایی با ایران تاکید کرد

وزیر خارجه انگلیس با تاکید بر ضرورت تنش‌زدایی در رابطه با ایران، گفت: وقوع جنگی در این منطقه تنها به سود تروریست‌ها خواهد بود.

وزیر خارجه انگلیس به تنش‌زدایی با ایران تاکید کرد - The British foreign minister has emphasized the need to ease tensions with Iran

وزیر خارجه انگلیس به تنش‌زدایی با ایران تاکید کرد – The British foreign minister has emphasized the need to ease tensions with Iran

به گزارش آسمونی : به نقل از روزنامه نشنال پست، دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس، روز سه‌شنبه گفت: کاری که ما در پی آن هستیم، تنش‌زدایی در رابطه با ایران بوده و در رابطه با عراق نیز این است که اطمینان حاصل کنیم دستاوردهای ما در برابر داعش که به سختی حاصل شدند، از بین نروند.

راب در ادامه گفت: ما نگرانیم که اگر شاهد جنگی تمام عیار باشیم، خسارت زیادی به بار بیاید و در واقع، تروریست‌ها و به ویژه داعش تنها پیروزهای این جنگ باشند.

او افزود: ما در حال همکاری با شرکای آمریکایی‌مان و شرکای‌مان در اتحادیه اروپا هستیم و دلیل سفر امروزم به بروکسل این است که اطمینان حاصل شود، ما پیامی بسیار واضح و سازگار با ضرورت تنش‌زدایی و پیداکردن راهکاری دیپلماتیک مخابره کنیم.

این اظهارات وزیر خارجه انگلیس در پی افزایش تنش در منطقه در اثر اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران مطرح می‌شود.

انتهای پیام

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ایسنا

نظر خودتان را ارسال کنید