انگلیس شمار کارکنانش در سفارتهای ایران و عراق را کاهش داد

یک رسانه انگلیسی گزارش داده وزارت خارجه این کشور به دلیل آنچه «نگرانی‌های امنیتی» خوانده شده شمار کارکنانش در سفارتخانه‌‌های خود در ایران و عراق را کاهش داده است.

انگلیس شمار کارکنانش در سفارتهای ایران و عراق را کاهش داد - Britain reduced the number of staff at the Iranian and Iraqi embassies

انگلیس شمار کارکنانش در سفارتهای ایران و عراق را کاهش داد – Britain reduced the number of staff at the Iranian and Iraqi embassies

به گزارش آسمونی : اسکای‌نیوز گزارش داده بریتانیا، به دلیل نگرانی‌های امنیتی بعد از ترور سردار «قاسم سلیمانی»، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شمار کارکنان سفارتخانه‌های خودش در ایران و عراق را به پایین‌ترین سطح کاهش داده است.

منابع دیپلماتیک در گفت‌وگو با این شبکه خبری گفته‌اند خروج دیپلمات‌های انگلیس از ایران و عراق یک گام احتیاطی است و تصمیمی نیست که بر اساس اطلاعات خاص درباره وجود تهدید گرفته شده باشد.

طبق این گزارش، سفیران انگلیس در دو کشور، یعنی «راب مک‌کر» در تهران و «استفان هکی» در بغداد در سفارتخانه‌ها باقی خواهند ماند.

اسکای‌نیوز علاوه بر این گزارش داده وزارت خارجه انگلیس در نتیجه ترور سردار سلیمانی وارد «وضعیت بحران» شده است. این وضعیتی رسمی است که معمولاً در شرایط اضطراری اتفاق می‌افتد.

یک سخنگوی وزارت خارجه انگلیس گفت: «ایمنی و امنیت کارکنان ما حائز بیشترین اهمیت است  و ما وضعیت امنیتی خودمان را دائماً تحت نظر می‌گیریم. سفارتخانه‌ها ما در عراق و ایران، هر دو باز هستند.»

0/5 ( 0 نظر )


منبع : فارس

نظر خودتان را ارسال کنید