آیا داشتن دندان های زیبا به اعتماد بنفس کمک میکند؟

تاثیرات اصلاح طرح لبخند بر اعتماد بنفس

اصلاح طرح لبخند جهت زیباسازی و برطرف سازی مشکلات دهان و دندان انجام می شود. بدین صورت می توان طرح اصلی لبخندتان را به اطرافیان خود تقدیم کنید که تاثیر بسیار زیادی در ارتباطات شما خواهد داشت. شاید متوجه این نکته شده باشید که در نگاه اول توجه اکثر افراد به چشم ها و لبخندها جلب می شود. به احتمال صد در صد تاثیری که لبخند افراد بر روحیه و گرایش سایرین می گذارد خیلی بیشتر از تاثیرات سایر چیزهای دیگر است. شاید شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که به دلایل متفاوتی از لبخند زدن پرهیز می کند. از جمله این دلایل می توان به رنگ زرد دندان ها، شکل ناقص و نامیزون دندان ها، خرابی و افتادن دندان ها اشاره کرد. هر کدام از این عوامل می تواند شما از یک لبخند زیبا و تاثیر برانگیز محروم کند. در صورتی که می توان با استفاده از روش هایی این موانع را برطرف کرد.

آنچه باید در مورد اصلاح طرح لبخند بدانید

جهت اصلاح طرح لبخند، با توجه به مشکلاتی که در دهان و دندان های شما وجود دارد می توان از روش های متفاوتی استفاده کرد. برای مثال برای از بین بردن رنگ زرد دندان ها از لینت استفاده می کنند. برای صاف کردن دندان ها به صورت منظم و مرتب از ارتودنسی استفاده کرده و در نهایت برای کاشت دندان های از دست رفته ایمپلنت گزینه مناسبی محسوب می شود. اصلاح طرح لبخند از یکی دید دیگر می تواند روش هایی برای زیباسازی لبخند های شما باشد در صورتی شما دندان هایی به اندازه و صاف دارید ولیکن از سایز و رنگ آنها ناراضی هستید. به احتمال خیلی زیاد نام لبخند هالیوودی تا به حال به گوش شما خورده است. بازیگران هالیوود برای تاثیر هرچه بیشتر لبخند هایشان در فیلم ها و یا در واقعیت دندان های خود را با استفاده از طرح های مختلفی اصلاح می کنند و اگر تمایل داشته باشید می توان از این طرح های برای دندان های شما استفاده کرد.

 

نقش مهم ارتودنسی در اصلاح طرح لبخند

ارتودنسی در اصلاح طرح لبخند نقش بسیار مهم تاثیر گذاری دارد به نوعی که می توان گفت از کاربردی ترین روش ها در این زمینه محسوب می شود. دندان های صاف شکل زیبای لبخند شما را به صورت زیباتری به نمایش می گذارد. در صورتی که تا یک سن مشخصی دندان های شما به طورت طبیعی در جای مشخص خود قرار نگرفت می بایست با استفاده از ارتودنسی آنها را در مکان مورد نظر قرار دهید. این کار همچنین می تواند در سنین بزرگسالی هم انجام شود. برای انجام ارتودنسی در سنین بالاتر از حد معمول باید لثه های سالم و مقاومی داشته باشید در غیر این صورت امکان انجام ارتودنسی نخواهد بود. بهترین سن برای انجام ارتودنسی در سن 7 تا 9 سالگی است. کودکان در این سن دندان های اصلی خود را در می آورند و از همین طریق شکل خاصی برای فک آنها در نظر گرفته می شود.

اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی

اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی، علاوه بر زیباسازی ترکیب دندان های آنها می تواند شکل اصلی فک را تا حدودی ترمیم کند. ارتودنسی در چند مرحله انجام می شود. در ابتدا برای انجام ارتودنسی معاینات لازم انجام می شود و در صورت نیاز برای ارتودنسی در سنین بالا تعدادی از دندان ها مثل دندان عقل کشیده شده و جای کافی برا حرکت دندان ها محیا می شود. در مرحله بعدی متخصص مربوطه با دیدن تصاویر مربوط به دندان ها یک روش عالی را برای انجام ارتودنسی مشخص می کند. ارتودنسی در چندین روش انجام می شود که از اصلی ترین این روش ها ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک هستند. پس از مشخص کردن روش با قرار دادن بلاک ها و سیم های مخصوص ارتودنسی به دندان ها فشار وارد می کنند تا به مکان اصلی منتقل شوند. ذکر این نکته در اینجا الزامی است که زمان مورد نیاز برای انجام ارتودنسی حد اقل 6 ماه و حداکثر دوسال است.

 

نقش تاثیر برانگیز ایمپلنت در اصلاح طرح لبخند

از دیگر روش های اطلاح لبخند که نقش مهم و موثری در بسیاری از زمینه ها دارد می توان به ایمپلنت اشاره کرد. شاید برخی از شما این اسم را به دفعات زیاد شنیده باشید یا حتی از این روش استفاده کرده باشید. ایمپلنت یک روش جدید جایگزین شده روش های قدیمی برای کاشت دندان است. ممکن است به دلایل متفاوتی دندان های خود را از دست بدهید. در این حالت نمی توان کارهای مهم مخصوص دندان ها را به راحتی انجام دهید و ناراحتی هایی را برای خود بوجود خواهید آورد. در این شرایط می توان به راحتی با استفاده از ایمپلنت دندان های از دست رفته خود را بازگردانید. نداشتن دندان همچنین تاثیر بسیار زیادی در اعتماد بنفس پایین شما در کنار لبخند نزدن دارد. چرا که نبودن دندان ها بیشتر افراد را اذیت خواهد کرد. برای حل تمام این مشکل ها روشی کاربردی به نام ایمپلنت ایجاد شده است.

اصلاح طرح لبخند با ایمپلنت

در ایمپلنت یک پیچ از جنس تیتانیوم را داخل استخوان فک قرار می دهند. این پیچ جایی برای نصب کردن دندان شماست. معمولا 3 تا 4 ماه زمان لازم است که این پیچ به استخوان فک جوش بخورد. پیچ های مخصوص برای این کار در دو نوع کلی وجود دارند. یک نوع تکی و یک نوع دو تکه. در نوع دو تکه قسمت تاج دندان و ریشه دو قسمت جدا هستند که می توان آنها را به یکدیگر متصل کرد. پس از قرار دادن پیچ می توان لایه رویی دندان را بر روی آن قرار داد. با توجه به نتایج مشاهده شده از ایمپلنت های انجام شده حدودا 97 درصد موفقیت آمیز بوده اند. ولی کن در صورتی که شما جزء آن سه درصد باقی مانده باشید باید ایمپلنت ها را جدا کرده و دوباره نصب کنیم. بهتر است که این روش را از سن 18 سالگی به بالا انجام دهید تا از شکل گرفتن کامل استخوان فک مطمئن باشید. به همین صورت می توان یک اصلاح طرح لبخند عالی انجام داد و با استفاده از روش های دیگر نما و ظاهر بسیار زیبایی را برای دندان های خود بسازید. لذت یک لبخند واقعی را به همین سادگی تجربه خواهید کرد.

 

برگرفته از وب سایت اینترنتی کلینیک دندانپزشکی سیمادنت به آدرس اینترنتی https://simadentclinic.com


نظر خودتان را ارسال کنید