آلمان ایران را به ایجاد بی‌ثباتی در منطقه متهم کرد

وزارت خارجه آلمان در بیانیه‌ای که بعد از حمله آمریکا به مواضع نیروهای مسلح عراق انجام شده، ایران را به ایجاد بی‌ثباتی در عراق و منطقه متهم کرده است.

آلمان ایران را به ایجاد بی‌ثباتی در منطقه متهم کرد - Germany accused Iran of creating instability in the region

آلمان ایران را به ایجاد بی‌ثباتی در منطقه متهم کرد – Germany accused Iran of creating instability in the region

به گزارش آسمونی : وزارت خارجه آلمان روز دوشنبه در بیانیه‌ای که ساعاتی بعد از حمله آمریکا به مواضع نیروهای مسلح عراق منتشر شده، ایران را به بی‌ثبات‌سازی منطقه متهم کرده است.

در این بیانیه آمده است: «حمله به نیروهای ائتلاف در عراق را که به کشته شدن یک شهروند ایالات متحده و مجروحیت چند نظامی آمریکایی و عراقی منجر شد، محکوم می‌کنیم. همبستگی و همدردی خود با شرکایمان در ائتلاف را ابراز می‌کنیم.»

این بیانیه می‌افزاید: «حملات فزاینده شبه نظامیان غیر دولتی، تهدیدی برای ثبات عراق است. ایران باید به سیاست بی‌ثبات‌سازی منطقه پایان دهد.»

این موضع‌گیری دولت آلمان در حالی صورت می‌گیرد که ارتش آمریکا شب گذشته با متهم کردن «الحشد الشعبی» به حمله به پایگاه‌های نظامی آمریکا، چند مقر الحشد الشعبی را که زیرمجموعه نیروهای مسلح عراق قرار دارد، بمباران کرد.

در جریان این اقدام که با محکومیت گسترده جریان‌های عراقی روبرو شده، نزدیک به ۳۰ نفر شهید و تعداد زیادی نیز زخمی شده‌اند. دولت عراق با محکوم کردن این اقدام واشنگتن، بمباران مواضع نیروهای عراقی را ناقض توافقنامه‌های دوجانبه میان بغداد و واشنگتن توصیف کرده است.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : فارس

نظر خودتان را ارسال کنید