ظریف امشب به مسکو می رود

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در راستای رایزنی‌های مستمر دوجانبه با مقامات روسیه امشب به مسکو می‌رود.

ظریف امشب به مسکو می رود - Zarif goes to Moscow tonight

ظریف امشب به مسکو می رود – Zarif goes to Moscow tonight

به گزارش آسمونی : محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به منظور انجام رایزنی‌های دوجانبه و مستمر با مقامات روسیه امشب (یکشنبه)‌ راهی مسکو می‌شود.

در همین خصوص سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد که این سفر در چارچوب رایزنی‌های مستمر بین جمهوری اسلامی ایران با مقامات ارشد فدراسیون روسیه صورت می‌گیرد.

آنگونه که موسوی عنوان کرده طیف مختلفی از موضوعات در این سفر مورد رایزنی قرار می‌گیرد از جمله مسائل مربوط به روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی.

وزارت خارجه روسیه روز پنج‌شنبه پنجم دی ماه از سفر کاری ظریف به روسیه در هفته آینده خبر داده بود. «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این زمینه عنوان کرده بود که این سفر روز ۳۰ دسامبر (دوشنبه، ۹ دی) انجام می‌شود و ظریف در این سفر با «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه دیدار خواهد کرد.

به گفته زاخارووا، در دیدار ظریف و لاوروف روابط دوجانبه و توسعه بیش از پیش این روابط مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

گفتنی است سفر ظریف به روسیه در حالی صورت می‌گیرد که حدود یک هفته به پایان فرصت 60 روزه چهارم ایران به طرف‌های باقیمانده در برجام مانده است.

به نظر می‌رسد برجام و تحولات منطقه‌ به ویژه اوضاع سوریه محور گفتگوهای ظریف با همتای روس خود باشد. سفر ظریف به مسکو در حالی انجام می‌شود که ایران به همراه روسیه و چین از روز جمعه اقدام به برگزاری رزمایش مشترک دریایی در شمال اقیانوس هند کردند.

محمدجواد ظریف 17 اردیبهشت ماه نیز در سفری دو روزه وارد روسیه شد و با سرگئی لاوروف همتای خود همزمان با اعلام تصمیم ایران در توقف برخی تعهدات برجامی در 18 اردیبهشت ماه دیدار و نامه حسن روحانی به پوتین درباره تصمیم ایران را به لاوروف تسلیم کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران 10 شهریور ماه 1398 نیز به همراه رضا اردکانیان وزیر نیرو  برای دیدار و گفتگو با مقامات روسیه وارد مسکو شد و 11 شهریور ماه با سرگئی لاوروف همتای روس خود درباره مناسبات دوجانبه، برجام و تحولات منطقه به ویژه اوضاع سوریه به گفتگو پرداخت.

وزرای خارجه ایران و روسیه هفتم آبان 1398 در ژنو و در حاشیه نشست سه جانبه با همتای ترکیه‌ای خود درباره کمیته قانون اساسی سوریه، دیداری دوجانبه داشتند.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : فارس

نظر خودتان را ارسال کنید