ازدواج با فردی خسیس

ازدواج با فردی خسیس-marrying a stingy person

ازدواج با فردی خسیس-marrying a stingy person

این درد بی درمان است . . .
اجازه بدهید همین اول داستان، آخرش را بگویم و آن هم اینکه خساست درمان ندارد یعنی نمی شود فرد خسیس را با روان درمانی و حتی قرص و دارو به فردی دست و دلباز تبدیل کرد. بنابراین تشخیص این ویژگی آن هم در زمان درست خودش می تواند در روند تصمیم گیری برای ازدواج و چه بسا سرنوشت شما، بسیار موثر باشد.

پس دل خودتان را خوش نکنید و به جای آن درست و عاقلانه تصمیم بگیرید آدم خسیس زندگی خود همسرش و فرزندان را قربانی روز مبادا می‌کند. مهم نیست چقدر پول پس‌انداز کرده باشد و همیشه اعضای خانواده را بخاطر پول عذاب میدهد.

رفت و آمدهای فامیلی و خانوادگی را دوست ندارد حتی با خانواده خودش. زیرا دائما در فکر پول و خرج نکردن آن است. این افراد دوستان محدودی دارند و از‌‌ همان دوستان محدود هم ترجیحا با تلفن احوال‌پرسی كرده آنهم با تایم کوتاه و در فاصله زمانی زیاد و میلی به رفت و آمد با آنان ندارند بنابراین اگر شما دارای روابط اجتماعی زیاد و خواستار یک زندگی با روابط گسترده فامیلی و دوستانه هستید نمی‌توانید در كنار فرد خسیس دوام بیاورید.

ممکن است با خود بگویید که مهم عشق و علاقه‌ است درصورتی که بعد ازدواج، متوجه می شوید که مرتکب چه اشتباه بزرگی شده‌اید. که دیگر دیر شده است.
فردی که با درآمد کم با سفر خارجی مخالفت میکند خسیس نیست یا اگر نمیتواند تند تند لباس نو بخرد و یا وسیله های جدید برای خانه خود خریداری کند پس به هر کسی برچسب خساست نزنید.
فرد خسیس کسی است که به‌ اندازه پول دارد اما نمی‌خواهد به آن دست بزند.
آدم‌های خسیس معمولا وسواس عملی و فکری دارند. خسیس بودن آدم‌ها معمولا از کادو خریدن آن‌ها و بیرون رفتن ها و حتی نوع تفریحات آنها نیز مشخص می‌شود.
او تا جای ممکن از کادو خریدن طفره می‌رود. یا چیزهای بی ارزش میخرد.

اگر فردی اجتماعی هستید که می‌خواهید در زندگی روابط گسترده با خانواده فامیل و دوستانتان داشته‌ باشید نمی‌توانید در کنار شخص خسیس طاقت بیاورید. اگر مهمانی به خانه‌تان بیاید مدام برای هزینه میوه‌ها و غذاهای باقی‌مانده غر می‌زند. او حتی علاقه‌ای به رفت و آمد و دعوت کردن خانواده‌ی خود نیز ندارد.

اگر در انتخاب همسر آینده خود شک دارید از مشاور کمک بگیرید.

 

نوشته خانم سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی)

0/5 ( 0 نظر )


منبع : سبک زندگی آسمونی

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید