لی جون کی بازیگر سریالهای عاشقان ماه و وکیل بی قانون + بیوگرافی و عکس

لی جون کی در سوم می ۲۰۱۰ در حالیکه قرارداد ۱ سریال و ۱ فیلم را بسته بود به خاطر اتمام شدن مهلت ارتش، فیلمبرداری فیلم را رها کرد و به سربازی رفت. لی جون کی در شانزدهم فوریه ۲۰۱۲ خدمت سربازی خود را به اتمام رساند. بعدها و در سال ۲۰۱۷ اعلام شد، فراخوانی نابهنگام او برای خدمت سربازی تلاشی از طرف دولت وقت در جهت کاهش فعالیت‌ های هنری وی بوده‌ است. گمانه زنی‌ها حاکی از آن است که بازی لی جون کی در فیلم سینمایی ۱۸ می (که دیدی انتقادی نسبت به دولت‌ های قبل داشت) باعث قرارگیری اسم او در لیست سیاه دولت شده‌ است.

لی جون کی-lee joon gi

لی جون کی-lee joon gi

“لی جون کی” یکی از بازیگران معروف کره جنوبی است. از سریال های بیادماندنی او می توان به سریال عاشقان ماه اشاره کرد. در ادامه بیوگرافی او را ببینید.

بیوگرافی لی جون کی

بیوگرافی لی جون کی

لی جون کی بازیگر، مدل و خواننده سرشناس و معروف اهل کشور کره جنوبی است. وی ۱۷ آوریل ۱۹۸۲ در بوسان کره جنوبی بدنیا آمد. او معمولاً با بازی در سریال‌ های ایلجیما، محقق شب‌ گرد، عاشقان ماه و دخترمن و نیز فیلم سینمایی شاه و دلقک شناخته می‌شود.

مردم ایران او را به خاطر بازی در سریال عاشقان ماه که برای اولین بار از شبکه جم دراما پخش شد به خاطر می آورند.

دوران شهرت او را می‌توان به بخش تقسیم کرد: بعد از بازی در سریال ایلجیما (در سال‌های پیش از سربازی) و بعد از بازی در سریال عاشقان ماه (در سال‌های پس از سربازی). او از معدود بازیگران مرد کره‌ای است که در سال‌های پس از سربازی نیز از شهرت قابل توجهی برخوردار است.

رنگ مورد علاقه : آبی و قرمز – غذا مورد علاقه : پیتزا و استیک

لی جون کی از خانواده متوسطی است که قبل از وارد شدن به دنیای بازیگری ورزش و کامپیوتر سرگرمیهای همیشگی او بود، در دبیرستان بعد از دیدن «هملت» به هنر علاقه‌مند شد.

وی مایل بود در رشته کامپیوتر درس بخواند اما بعد از دیدن هملت تصمیم گرفت علی‌رغم مخالفت خانواده وارد رشته هنر شود، بنابراین با وضعیت مالی نه چندان مناسب و به تنهایی راهی سئول شد.

در پایتخت او به مدت دو سال برای ورود به رشته هنر تلاش کرد و در این مدت مشاغل پاره وقت گوناگونی را برای امرار معاش تجربه نمود که از این بین می‌توان به کار در رستوران به عنوان گارسون یا ظرف شور اشاره داشت.

لی جون کی در دوران نوجوانی و جوانی تکواندو را دنبال و به کسب کمربند مشکی در این رشته نایل شد.

او توضیح می‌دهد که پدرش در ایجاد علاقه به تکواندو در وی سهم عظیمی داشته‌است: در دوران التهاب و شور جوانی او و پدرش با هم به مدرسه هنرهای رزمی می‌رفته‌اند.

هنرهای رزمی این بازیگر بعدها برای او کمکی شایانی در ایفای نقش‌های تاریخی و رزمی و حتی برخی سریال‌های معاصر بودند.

لی جون کی کار مدلینگ را در سال ۲۰۰۱ شروع کرد.

اولین کار حرفه‌ای او فشن شویی بود که همراه با بازیگر هان سان هوا انجام داد.

اولین سریال او در شبکه KBS به اسم Drama City: What should I do بود. او سپس نقش کوتاهی را در stars echo بازی کرد و بعد از آن در تبلیغات و موزیک ویدئوهای زیادی شرکت کرد.

لی جون کی نقش‌های دیگری را بازی کرد، اما موفقیت چندانی نداشت تا اینکه در فیلمی با تهیه‌کننده ژاپنی به نام Hotel Venus (یک فیلم هنری) نقشی را بازی کرد که موفقیت زیادی در ژاپن داشت همین‌طور قسمتی از تهیه‌کنندگی این فیلم را برعهده داشت. این فیلم با فروش ۲٫۵ میلیون بلیط در ژاپن بسیار موفق بود.

لی جون کی که می‌خواست کار خود را در کره ادامه بدهد با فیلم Flying Boys به کره بازگشت (سال ۲۰۰۵).

اما موفقیت و شهرت واقعی در اولین نقش اصلی او در فیلم شاه و دلقک (The King and the Clown) رقم خورد.

فیلم زیبای شاه و دلقک که روایتی بود از عاشق شدن شاه به دلقک پسر قصر که پر از صحنه‌های احساسی بود با فروش ۱۲٫۵ میلیون بلیط به عنوان پرفروشترین فیلم سال ۲۰۰۵ انتخاب شد و لی جون گی برای این فیلم مبلغ ۱۰۰۰۰۰ دلار دستمزد گرفت.

لی جون کی در فیلم شاه و دلقک

لی جون کی در فیلم شاه و دلقک

لی جون کی اعتقاد داشت بدون این فیلم نمی‌توانست به موفقیتی که امروز دارد برسد و جوایز زیاد و شهرت فراوان مثل پرواز کردن در آسمان بود.

لی در سال ۲۰۰۸ در مصاحبه‌ای عنوان کرد که به «نظرم فیلم خوبی بود، پس شروع کردم به تلاش کردن برای ارتباط با تماشاچی‌ها و حتی اگه فیلم موفق نمی‌شد من باید تمام تلاشم رو می‌کردم. من اونقدر فیلنامه رو خوندم که در آخر فیلم‌نامه پاره شد.

کارگردان توضیح می‌دهد که چطور جون کی بدون پشتیبانی برای این نقش انتخاب شد. لی جون کی خود می‌گوید: این نقش به عنوان پسری که به زیبایی دختر است برای من مناسب بود حتی اگه تصویر من رو بین مردم خراب می‌کرد.»

نقش بعدی لی جون کی در سریال My Girl در شبکه SBS و فیلم Fly, Daddy, Fly بود. از شهرت وی در آن زمان می‌توان انتخاب او به عنوان بازیگر برتر در Tokyo International Film Festival در ژاپن را گفت و در پین لی در میان ۳۰۰ چهره ماندگار چین انتخاب شد.

در سال ۲۰۰۷ لی جون کی فیلم Virgin Snow را با بازیگری ژاپنی کار کرد، فیلمی که باز هم در گیشهٔ سینما موفق بود.

سریال بعدی او در کره Time Between Dog And Wolf بود این سریال با ریتینگ ۵۹ درصدی سریال محبوبی بود. در جشنواره بین‌المللی فیلم هاوائی، لی جون گی جایزه‌ای را دریافت کرد.

کار بعدی لی جون کی فیلم May ۱۸، بود که فیلمی با موضوع تاریخ معاصر و در ژانر تراژیک که به شورشی نافرجام می‌پردازد.

این فیلم سینمایی دارای دیدی انتقادی نسبت به مسائل سیاسی تاریخ معاصر کره و دخالت نظامی آمریکا در این کشور دارد. ۱۸ می حول محور کشتار جمعی معترضان مسلح در شهر گوانگ‌جو کره جنوبی سیر می‌کند. در سال ۲۰۱۷ مشخص شد که دولت وقت احتمالاً به دلیل بازی لی جون کی در این سریال نام او را در لیست سیاه هنرمندان منتقد دولت قرار داده بوده‌ است، عملی که باعث کارشکنی‌ های آن دولت و دولت‌های بعد در زندگی هنری این بازیگر شد.

سال ۲۰۰۸ لی جون کی سریال Iljimae را شروع کرد، سریالی در سبک رابین هود یا زورو. این سریال فروش با ریتیگ بالا و محبوبیت زیاد توانست در بازار DVD فروش بالاتری از سریال افسانه جومونگ را داشته باشد. عوامل و بازیگران این سریال به جوایز گوناگونی نایل شدند.

در سال ۲۰۰۹ سریال دیگری به نام قهرمان Hero پخش شد قبل از پخش حتی ۱ قسمت ژاپنی‌ها با مبلغ گزاف این سریال را خریدند. سریال هیرو به موفقیت دیگر سریال‌های لی جون کی نبود. اما بازی زیبای او از طرف منتقدان و تماشاچی‌ها ستوده شد. این سریال در ژاپن با استقبال بیشتری نسبت به کره مواجه شد.

لی جون کی در سوم می ۲۰۱۰ در حالیکه قرارداد ۱ سریال و ۱ فیلم را بسته بود به خاطر اتمام شدن مهلت ارتش، فیلمبرداری فیلم را رها کرد و به سربازی رفت. لی جون کی در شانزدهم فوریه ۲۰۱۲ خدمت سربازی خود را به اتمام رساند. بعدها و در سال ۲۰۱۷ اعلام شد، فراخوانی نابهنگام او برای خدمت سربازی تلاشی از طرف دولت وقت در جهت کاهش فعالیت‌ های هنری وی بوده‌ است.

گمانه زنی‌ها حاکی از آن است که بازی لی جون کی در فیلم سینمایی ۱۸ می (که دیدی انتقادی نسبت به دولت‌ های قبل داشت) باعث قرارگیری اسم او در لیست سیاه دولت شده‌ است.

علی‌رغم این لی جون کی در سال‌های پس از بازی در ۱۸ می‌تا اعزام به سربازی و حتی بعد از بازگشت از سربازی تا سال ۲۰۱۷ در درام‌های پر مخاطبی همچون ایلجیما و محقق شبگرد ظاهر شد و چندین بار جوایز مختلفی را دریافت نمود. این موضوع با در نظر گرفتن این مطلب که در تمامی این سال‌ها نام او در لیست سیاه هنرمندان منتقد دولت قرار داشته‌ است، تعجب مخاطبین را برانگیخت.

لی جون کی در عاشقان ماه

لی جون کی در عاشقان ماه

اما یکی از سریال های بیادماندنی و درخشان لی جون کی، سریال عاشقان ماه در سال ۲۰۱۶ است. او در کنار آی یو بازی قوی را از خود نشان داد. سریال ۲۰۱۸ او هم ، سریال وکیل بی قانون نام دارد.

یکی دیگر از جدیدترین سریال های او که باز هم در کنار آی یو بازی کرد، سریال هتل دل لونا است. او در قسمت سوم این سریال حضور داشت.

لی جون کی و آی یو در هتل دل لونا

لی جون کی و آی یو در هتل دل لونا

هتل دل لونا، یک هتل قدیمی و متفاوت واقع در مرکز شهر سئول است. جانگ مان وول (آی یو) هزار سال است که مدیر این هتل بوده. او بخاطر گناهی که انجام داده در این هتل محبوس شده. تنها راه فرار او پیدا کردن کسی است که گناه بدتری نسبت به خودش انجام داده باشد اما او حتی به یاد نمی آورد چه خطایی از وی سر زده و در عین حال مجبور به نگهداری از هتل هم میباشد جایی که مشتریان آن تنها ارواح هستند.

 

3.3/5 ( 3 نظر )


منبع : چهره های سینمایی آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید