آنفلوانزا هفته پیش 7 قربانی گرفت

جهانپور گفت: طی هفته گذشته ۷ نفر به دلیل ابتلا به آنفلوآنزا و عوارض و پیامد‌های آن در کشور فوت کردند.

آنفلوانزا هفته پیش 7 قربانی گرفت - The flu killed 7 people last week

آنفلوانزا هفته پیش 7 قربانی گرفت – The flu killed 7 people last week

به گزارش آسمونی : کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، آخرین وضعیت آنفلوانزا در کشور را تشریح کرد و گفت: بیماری آنفلوانزای فصلی موضوعی است که هر سال تکرار می‌شود و با شروع فصل سرد این بیماری گسترش پیدا می‌کند؛ به طور معمول انتظار می‌رود در یک فصل آنفلوانزا حدود ۲۰ درصد از مردم جامعه به این عارضه مبتلا شوند.

جهانپور افزود: از حدود ده روز پیش با مهار آنفلوانزا و نمودار نزولی ابتلا به آن عملا موارد بروز و شیوع کاهش چشمگیری یافته است، به طوری که از ۲۲ تا ۲۹ آذر با فروکش کردن همه گیری آنفلوانزا با کاهش موارد مراجعه، بستری و مرگ و میر ناشی از آن مواجه بودیم.

او در ادامه بیان کرد: در طول هفته گذشته، از مجموع ۸۸۳ نفر بستری مشکوک به آنفلوانزا، نهایتا ۸۱ مورد بر اساس شواهد آزمایشگاهی مبتلا به آنفلوآنزای تیپ A گزارش شده اند و میزان بروز بیماری به کمتر از یک دهم هفته‌های قبل رسیده است.

فوت ۱۰۳ نفر بر اثر ابتلا به آنفلوانزا در کشور

جهانپور تاکید کرد: متاسفانه طی هفته گذشته ۷ نفر به دنبال ابتلا به آنفلوآنزا و عوارض و پیامد‌های آن فوت کردند که اغلب این عزیزان از بیماری‌های زمینه‌ای نیز رنج می‌بردند، لذا از آغاز فصل اخیر جمعا ۱۰۳ نفر از هموطنانمان به دنبال ابتلا به آنفلوانزا فوت کردند.

او ادامه داد: ویروس آنفلوانزا ویروسی پیش بینی ناپذیر و مدام در حال تغییر بوده و هر سال ممکن است متفاوت از سال گذشته باشد، زمانی که شدت بیماری زایی ویروس بیشتر باشد تعداد افراد مبتلا و تعداد کسانی که به بیماری با شدت بیشتر و یا بیماری طولانی‌تری مبتلا می‌شوند هم افزایش می‌یابد، اما اگر فرد نکات بهداشتی را رعایت کند و به راه‌های انتقال بیماری و پیشگیری آگاه باشد، احتمال ابتلای او به این بیماری کمتر می‌شود و احتمال انتقال بیماری به اطرافیان و دیگران را هم کاهش می‌دهد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در پایان تاکید کرد: با رعایت موارد بهداشتی و اعلام شده بیش از ۵۰ درصد بیماری قابل پیشگیری خواهد بود.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

نظر خودتان را ارسال کنید