بیوگرافی پل ویلیام واکر

 

نام و نام خانوادگی : پل ویلیام واکر چهارم (به انگلیسی: Paul William Walker IV)‏

سمت : بازیگر آمریکایی  

متولد : ۱۲ سپتامبر ۱۹۷۳

وفات : ۳۰ نوامبر ۲۰۱۳

 

 

او فعالیت هنری خود را از دو سالگی در آگهی های تبلیغاتی شروع کرد.

پل واکر نقش‌آفرینی در فیلم‌های «سریع و خشن» را از سال 2001 آغاز کرد و در تمامی شش قسمت از این فیلم پرفروش مقابل دوربین رفت.

وی برای بازی در نقش یک پلیس مخفی برایان اوکانر در مجموعه فیلم‌های «سریع و خشن» شناخته می‌شود و در کنار «ون دیزل» و «مایکل رودریگوئز» از بازیگران اصلی این مجموعه فیلم به حساب می‌آید.
واکر اخیرا در درام «ساعت‌ها» که یک فیلم مستقل است مقابل دوربین رفته بود،‌ فیلمی که قرار بود از 13 دسامبر اکران خود را آغاز کند و داستان فیلم درباره پدری است که در تلاش است فرزند نوزاد خود را پس از وقوع توفان زنده نگه دارد.

مادر پل، شریل یک مدل و پدرش ویلیام واکر سوم یک پیمانکار ساختمان می باشند. او در دانشگاه کالیفرنیا در رشته ی زیست شناسی دریایی تحصیل کرد. پل تنها با سگ خود در سانتا باربارا زندگی می کرد.

در سال 2010 هنگامی که زلزله ی 8.8 ریشتری شیلی را لرزاند پل برای کمک به مردم آسیب دیده شخصن به شیلی سفر کرد. او بیشتر محبوبیت خود را با بازی در مجموعه فیلم هخای سریع و خشمگین به دست آورد.

پل واکر یک دختر 15 ساله به نام میدو رز داشت.

 

 

 

مرگ
در حدود ساعت ۳:۳۰ بعد از ظهر واکر به همراه دوستش راجر روداس از مراسم خیریه مرتبط با قربانیان طوفان هایان خارج می‌شود.اندکی پس از ترک محل باپورشه کاررا جی‌تی قرمز رنگ روداس، راننده کنترل خودرو را از دست می‌دهد و پس از برخورد با تیر چراغ برق و درخت در والنسیا سانتا کلاریتا، کالیفرنیا خودرو منفجر شده و در آتش می‌سوزد. در پی آن کلانتری بخش لس آنجلس خبر مرگ دو تن را گزارش می‌دهد. پس از آن ایمی ون ایدن مدیر تبلیغات واکر خبر فوت او را تایید می‌کند. کلانتری بخش لس آنجلس سرعت را دلیل اصلی حادثه اعلام کرده است.کمپانی یونیورسال با انتشار بیانیه‌ای از مرگ «پل واکر» ابراز تاسف و اعلام کرد، وی حقیقتا یکی از قابل احترام‌ترین اعضای استودیو طی 14 سال گذشته بوده است و فقدان او ضربه بزرگی برای تمام اعضای تیم «سریع و خشن» محسوب می‌شود.

 

 

فیلم‌شناسی

فهرست فیلم هایی که پل واکر در آنها به ایفای نقش پرداخته است :

سریع و خشمگین – (۲۰۰۱)
۲سریع و ۲خشمگین – (۲۰۰۳)
نوئل – (۲۰۰۴)
پرچم‌های پدران ما – (۲۰۰۶)
پروژه لازاروس – (۲۰۰۸)
سریع و خشمگین۴ – (۲۰۰۹)
سارقان – (۲۰۱۰)
سریع ۵ – (۲۰۱۱)
سریع و خشمگین ۶ – (۲۰۱۳)
سریع و خشمگین ۷ – (۲۰۱۴)

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید